İPUÇLARIM

Evde Mücevher Ağacı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde Mücevher Ağacı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Çok fazla takınız var ama artık nereye koyacağınızı bilemiyorsunuz. Ya da bazı takılarınızı sürekli kullanıyorsunuz ve onları geri takı kutusuna koymaktan üşendiğiniz için etrafta rast gelen her yere koyuyor ve bazı zamanlar da en sevdiğiniz takılarınızı kaybediyorsunuz.

Veya makyaj masanız da ya da banyonuzda veya odanızda ekstra bir fazla yer var ve bu boş alanı nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsunuz. Belki de takılarınızı koyacak değişik bir yer arıyorsunuz.

Yukarıdaki sebeplerden hangisi olursa olsun bu proje hem neredeyse hiç masrafsız hem de takılarınız için mükemmel bir askılık oluştururken aynı zamanda da evinizi, odanızı ya da banyonuzu süsleyen şık bir dekor haline de dönüşüyor.

Gerekli Malzemeler
Şık bir saksı ya da benzeri şık geniş ve derin bir kap ya da minik bir kova, birçok yan dalı olan büyükçe bir dal, boya, fırça, uhu, kil veya oyun hamuru ve ağırlık yapması için cam ya da plastik bilyeler.

Evde Mücevher Ağacı Yapımı

İhtiyacınız olan yan dallara sahip olan büyük dalı çiçekçilerden almak zorunda değilsiniz. Parkta, bahçede hatta kimi zaman sokakta dahi karşınıza zaten bu gibi dallar çıkıyor. Sokaktan arayıp bulduğunuz dalı eve getirdiğinizde ilk önce iyice temizleyin ve tamamen kuruması için pencere önü veya balkona koyun.

taki agaci 1Dalın altına kili ya da ağır oyun hamurunu yapıştırın. Hamurun ya da kilin büyük bir parça olmasına özen gösterin. Kili ya da hamuru ağacın yani ana dalın altına yanları da kaplayacak şekilde yapışmasına özen gösterin.

Eğer isterseniz daha büyük hamur ya da kil kullanıp bir taneden daha fazla 2 veya 3 tane ana dalları olan bir mücevher ağacı yaratabilirsiniz.

taki agaci 2Eğer ana dalınızda yani ağacınızda yeteri kadar küçük dalın olmadığını düşünüyorsanız o zaman başka büyük bir daldan istediğiniz kadar küçük dallar toplayıp mücevher ağacınıza uhu ile yapıştırabilirsiniz. Kullandığınız uhunun ya da yapıştırıcının kuvvetli olmasına dikkat edin.

Uhu ya da yapıştırıcı izlerinin görünmesi konusunda endişe etmeyin çünkü biraz sonra mücevher ağacınızı zaten boyayacaksınız.

Önemli olan ağacınıza dilediğiniz şekli rahatlıkla verebilmeniz ve takı miktarına göre ağaçta yeteri kadar küçük dalın bulunmasıdır.

taki agaci 3Sıra ağacınızı boyamaya geldi. İstediğiniz renkte ağacınızı boyayın. Ama yukarıdan aşağıya doğru boyama işlemini yapmayı ihmal etmeyin.

Boyama işlemini yaparken özgür olabilirsiniz. Farklı bir tasarım yakalamak isterseniz ağacın her bir dalını farklı renklere boyayabilir ya da sağ ile sol dal kısımlarını birer farklı renge boyayabilirsiniz.

Boyama işleminden sonra boya tamamen kuruyuncaya dek mücevher ağacına dokunmayın.

taki agaci 4Ağacınız tamamen kuruduktan sonra plastik ya da cam bilyeleri yavaşça saksının ya da kabın içine dökün.

Bu noktada bilyeler cam ya da ağır plastik olabilir. Eğer bilye kullanmak istemiyorsanız dışarıdan toplayacağınız renkli taşlar olabilir. Deniz kenarında yaşıyorsanız sahilde yürüyüşe çıkıp renkli deniz taşları toplayabilirsiniz.

Bu noktada çok fazla seçenek var yani istediğinizi ya da neyin daha şık bir tasarım olacağını düşünüyorsanız onu kullanabilirsiniz.

taki agaci 5Hatta isterseniz dışarıdan birkaç tane kozalak toplayıp bu kozalakları istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

taki agaci 6Ve tabi en eğlenceli kısım olarak takılarınızı dizmeye başlayabilirsiniz.

Aklınızda Bulunsun
• Eğer ağaç dalarlınız ince ise sadece küpe ve yüzüklerinizi asmayı tercih etmelisiniz.
• Mücevher ağacınız kalın ve büyük ise o zaman ağır takıları da ağacınıza ekleyebilirsiniz.
• Çok küçük mücevher ağaçlarından devasa ağaçlara kadar evde kendiniz hazırlayabilir ve bu hazırladığınız ağacı sadece takılarınız için değil evinizin ya da odanızın veya banyonuzun bir dekoru olarak da kullanabilirsiniz.
• Farklı renkler ve farklı dal boyutları kullanarak ağacınızın tasarımını değiştirebilirsiniz.
• Hatta eğer isterseniz farklı kurdele çeşitleri ile dalı boyamadan kaplayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.