Evde Kraliyet Tacı Nasıl Hazırlanır? 2 Farklı Model, Resimli Anlatım

Evde Kraliyet Tacı Nasıl Hazırlanır? 2 Farklı Model, Resimli Anlatım

Kendin yap köşemizde sadece dekorasyon ya da günlük hayatta işinize yarayacak malzemelerin yapılışını değil bunların yanı sıra çocuklarınızın okul malzemeleri ile kostümlerinin de nasıl hazırlandığını sizlere gösterip sizleri bu kostüm ve malzemeler için büyük para harcamalardan da kurtarıyoruz.

İşte bugünkü projemizde okul sezonunda mutlaka özellikle kız çocuklarınız var ise istenecek olan kostümlerin en önemli ve pahalı bir parçasını oluşturan şık kraliyet tacının nasıl hazırlanacağını sizlerle paylaşacağız.

Gerekli Malzemeler
Bu eğlenceli projeyi tamamlamak için sadece isteğe bağlı olarak sade ince bir taç, kalın ve ince teller, süsleme için çeşitli boncuklar, tel kesici pense, kıvırma pensesi, sıcak uhu ya da kuvvetli bir yapıştırıcıya ihtiyacınız var.

Evde Kraliyet Tacı Yapımı

tac 1Model 1: Eğer tamamen kendiniz %100 olarak tacı yapmak isterseniz o zaman kalın bir teli alın ve kafa çevrenizi tam olarak ölçün. Ölçümü yaparken tepeden değil özellikle alın bölgesinden ve kulakların arkasından teli geçirerek ölçümü almaya dikkat edin.

tac 2Daha sonra baş ölçünüz aldığınız teli kesin ve kıvırma pensesi ile bir ucunu tamamen yuvarlak olacak şekilde kıvırın ve diğer ucunu da kanca oluşturacak şekilde kıvırın ve bu sayede tacın kapatma kısımlarını oluşturun.

tac 3Taç kalıbından daha ince olan başka bir teli alın ve yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi sarmal olarak pens yardımı ile teli sarmal bir şekilde istediğiniz gibi sarın.
Elbette buradaki sarmal şekil sadece uygulanabilecek onlarca şeklin içinden bir tanesi. Siz istediğiniz modeli tacınıza uygulayabilirsiniz.

tac 4İstediğin şekil ile büyüklüğe ulaşınca sarmal olarak hazırladığınız teli kesin.

tac 5Sarmal telin iç kısmının ucuna biraz uhu uyguladıktan sonra ilk boncuğu tele uhunun üzerine geçirin.

tac 6Daha sonra tüm sarmal teli aynı ya da farklı renkler ile boncuklar yardımı ile süsleyin. Unutmayın önce uhu sonra boncuk.

tac 7Hazırladığınız ve süslediğiniz sarmal parçanın alt ucunu ana taca sarın ve gerekirse üzerine de birkaç kat daha tel sarın ve sarmal telin ana taca sağlam bir şekilde monte edildiğinden emin olun.

Ayrıca sarmal kısmın ana taca sağlam bir şekilde oturduğundan daha bir emin olmak için bağlantı kısmına kuvvetli bir uhu da sürebilirsiniz.

tac 8Artık aynı işlemleri takip ederek çeşitli boylarda ya da bir merkez büyük ve diğerleri aynı ya da farklı boylarda sarmal boncuklu taç parçalarını yaratabilir ve her bir parçayı da uygun şekilde ana taca ekleyebilirsiniz.

tac 9Model 2: Kalın teli alın ve klasik şekilde yani ortada bir uzun üçgen ve yanlarda 2 uzun üçgen olacak şekilde bükerek şekil verin.

tac 10Sonrasında hazırladığınız taç kalıbını hazır aldığınız sade taca uç kısımları bükerek monte edin.

tac 11Ana taca daha ince olan uzun bir tel bağlayın, tacın istediğiniz kısmına bağlayabilirsiniz.

tac 12Bu ince telin içinden boncuğu geçirin ve boncuğun durması gereken kısmı belirledikten sonra tele uhu sürerek boncuğu uhu olan bölgeye doğru çekin.

tac 13Daha sonra teli aynı hizada ya da tacın başka bölgelerine doğru sararak aynı şekilde boncukları tele sabitlemeye devam edin.

İsterseniz teli tacın hemen hemen her bölgesine sarıp oldukça şatafatlı bir taç yaratabilir ya da çok fazla aralıklar ile sarmadan sade bir taç modeli hazırlayabilirsiniz.
İsterseniz aynı renk boncukları kullanabilir ya da daha yaratıcı olup zıt renkteki boncukların renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Taç süsleme de sınır sadece sizin hayal gücünüz.

Gördüğünüz üzere sevgili hanımlar ister sarmal, ister klasik sivri uçlara sahip olan isterseniz de kimsede olmayan ve sadece sizin stiliniz olan yeni bir taç modelini evde yaratabilirsiniz.

Bu ve benzeri projeler sadece okul zamanı değil çocuklarınız ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli bir şekilde zaman geçirmenizi sağlayacak olan projelerdir.

Sizde sadece kız çocuklarınız ile değil erkek çocuklarınız ile de eğlenceli ve kaliteli zaman geçirebileceğiniz değişik projeleri el işleri kategorimizin alt kategorisi olan kendin yap kategorisinden kolaylıkla seçerek beğenebilir ve çocuklarınız ile eğlenceli ve eğitici zaman geçirmeye başlayabilirsiniz.

Sizinde çok iyi bildiğiniz üzere bu ve benzeri projeler özellikle ilkokul çağında olan çocukların el becerilerini geliştirmek ve onları bilgisayar ve benzeri dikkat dağıtıcı teknolojik makinelerden uzak tutmak için birebirdir.

Eğer bu taçları beğendiyseniz ve daha farklı taç modellerimizi de görmek isterseniz o zaman mutlaka sadece çiçeklerden oluşturduğumuz evde çiçekten taç nasıl yapılır adını taşıyan projemize bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder