İPUÇLARIM

Evde Kendi Ağda Malzemeni Kendin Hazırla, Doğal Ağda Nasıl Hazırlanır?

Evde Kendi Ağda Malzemeni Kendin Hazırla, Doğal Ağda Nasıl Hazırlanır?

Kuaföre gitmekten yorulduysanız ama aynı zamanda da televizyon izlerken ağda sorununu da ortadan kaldırmak mı istiyorsunuz? Ama piyasa satılan ağdaların fiyatlarında ya da doğal olup olmadıklarından mı şikâyetçisiniz?

O zaman tüm sorunlarınıza çare olacak bir yöntemi sizlere sunmak isteriz. Evet, bildiniz evde kendi mahremiyetinizde kendi ağda malzemenizi kendiniz hazırlayacaksınız.

agda nasil hazirlanir 1Gerekli Malzemeler
Evde kendi ağda malzemenizi hazırlamak için tava, çırpıcı, meyve bıçağı, cam kavanoz, çeyrek bardak temiz su, çeyrek bardak limon suyu, 2 bardak ya da 1 bardak şeker ve temiz eski bir fanila ya da bez parçaları.

Doğal Ağda Nasıl Hazırlanır?

agda nasil hazirlanir 2Tavanın içerisine 1 bardak toz şekeri dökün, üzerine çeyrek bardak temiz su ve çeyrek bardak limon suyunu ilave edin.

agda nasil hazirlanir 3Daha sonra bu üç malzemeyi iyice çırpıcı yardımı ile karıştırın. Tamamen emin olmak için en az 2 ila 3 dakika boyunca çırpıcı ile karıştırmanızda fayda var.

agda nasil hazirlanir 4Daha sonra en az 5 ila 7 dakika boyunca kaynaması için ocağa tavayı sürün.

agda nasil hazirlanir 5Ağdanın hazır olduğunu anlamanızı ağdanın açık bal rengine dönüşmesi sağlayacaktır.

agda nasil hazirlanir 6Ağda en az 5 ila 7 dakika arasında ısınıp kaynadığı zaman 4 ila 4 dakika kadar bekleyin ve sonrasında temiz ve kuru cam kavanozun içerisine ağdayı dökün.

agda nasil hazirlanir 7Daha sonra ağdayı cam kavanozun içerisinde 15 ila 20 dakika boyunca soğumaya bırakın. Ağdanın hazır olduğunu meyve bıçağına aldığınız ağdanın baldan biraz daha katı oluşundan anlayacaksınız.

agda nasil hazirlanir 8Sonra ağdayı meyve bıçağı yardımı ile kol ya da bacak bölgesine istediğiniz uzunlukta uygulayın. Ağdayı deri üzerine uygulamadan önce sıcaklık kontrolü yapmayı ihmal etmeyin. Aksi halde derinize yapışan ve çok sıcak olan ağda derinizi ciddi şekilde yakabilir.

agda nasil hazirlanir 9Uyguladığınız ağdanın üzerine temiz bir bez parçasını iyice yapıştırın. Evde eski ve temiz kullanmadığınız beyaz fanilalarınızı değerlendirmeniz için mükemmel bir fırsat.

agda nasil hazirlanir 10Bezi ağda üzerine uyguladıktan sonra iyice bezin ağdaya yapıştığından emin olduktan sonra kıllarınızın çıkma yönüne doğru bezi bir anda hızlıca çekin.

agda nasil hazirlanir 11Kaş bölgenize ağdayı uygularken çok dikkatli olun ve ağdanın direk olarak kaşlarınızın üzerine gelmemesinden emin olun.

Ağda uygulaması sonrası aloe vera ya da benzeri yumuşak bir kremi cildinizi temizledikten sonra cildinize uygulayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.