Evde Dergi Kutusu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Evde Dergi Kutusu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Dergileriniz, günlük okuduğunuz kitaplarınız masada, sehpada, rafta orda burada duruyor ve eve sürekli dağınık bir görüntü mü veriyor?

O zaman hemen dergi kutusu hazırlayalım ve günlük okuduğumuz dergi ve kitaplarımızı ev dekorumuza uygun bir şekilde organize edelim.kahvaltilik gevrek kutusundan dergi kitap icin kutu yapimi

Gerekli Malzemeler
İki tane büyük gevrek kutusu ya da benzeri, hediye kâğıdı, makas, koli bandı, uhu ve isteğe göre süs.Dergi kutusu yapimi 2

Evde Dergi Kutusu Hazırlamak

Dergi kutusu yapimi 3

Kutuların uzun taraflarını kesin ve kısa uçtaki kenarları kutudan keserek ayırın.

Dergi kutusu yapimi 4Kutulardan bir tanesinin kesilen kapak tarafından üçte ikilik kısmını kesin.

Dergi kutusu yapimi 5Kutuların iç kısımları birbirine bakacak şekilde birleştirin ve yan taraflarından koli bandı ile yapıştırın.

Dergi kutusu yapimi 6Kutunun alt tarafında kalan kısa kapağı da kutuya koli bandı ile yapıştırın.

Dergi kutusu yapimi 7Kutun yan taraflarından bir tanesini önce uzunlamasına sonra yan taraflardan keserek kutunun üçte ikisini yan taraftan kesin.

Dergi kutusu yapimi 8Kutunun biraz önce kestiğiniz kısmının yan taraflardaki kutu kısmını yukarıya doğru köşegen olarak kesin.

Dergi kutusu yapimi 9Kutuyu hediye kâğıdı ile kaplayın. Hem içi hem de dışı kaplayın. Unutmayın mükemmel olmasına gerek yok çünkü bu ilk çalışmamızda bu tür malzemeleri yapmanın ilk adımını öğreniyoruz ve ilerde yavaş yavaş çok daha zor projeleri tamamlayacağız.

Dergi kutusu yapimi 10İstediğiniz bir süsü ya da süs ipi kutunuzun istediğiniz bir yerine yapıştırın ya da bantlayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder