İPUÇLARIM

Evde Bikini Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Evde Bikini Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Bikini konusundaki bir önceki çalışmamızda hazır olan bikininin modelini nasıl değiştireceğimizi öğrenmiştik. Fakat bu çalışmamızda sıfırdan bikini nasıl dikilir onu öğreneceğiz. Bu modelimizde omuzdan ya da boğazdan ip yok ve oldukça modern ve tutulan bir modeli hazırlayacağız.

Gerekli Malzemeler
Makas, dikiş makinesi, eski bikini altı, bikini kumaşı. (İsteğe bağlı olarak kumaşın renginde fakat farklı modelde başka bir kumaş daha)

Evde Bikini Dikimi

Evde bikini dikimi 1İstediğimiz renkteki kumaşımızı alıyor ve ikiye katladıktan sonra üst ölçümüzü alıyoruz. Sonrasında ölçüye uygun bir şekilde kumaşı 2 katken kesiyoruz.

Evde bikini dikimi 2Üst için kestiğimiz parçayı iki kat ve tersten yukarıda gösterildiği gibi uzun tarafını birleştirip dikiyoruz. Elleriniz alışkın değil ise toplu iğneler ile uzun kısmı makinede dikmeden önce iğnelemek isteyebilirsiniz.

Evde bikini dikimi 3Şimdi de eğer yine kumaşınızın renginde farklı bir kumaş seçtiyseniz o kumaşı, seçmediyseniz aynı bikini kumaşından uzun üçgen 2 tane kumaş parçası daha kesin. Bu kestiğimiz üçgen 2 parça kumaşı yanlardan tutturmak için kullanacağız.

Evde bikini dikimi 4Üst kumaşınızı alın ve düz tarafına çevirin. Daha sonra biraz önce kestiğiniz üçgen parçaları uzun üst kumaşınızın 2 yan tarafında toplu iğneler ile sabitleyin.

Evde bikini dikimi 5Sabitlediğiniz üçgen kısımları dikiş makinesinde dikin. Dikimi çok dıştan yapmamaya özen gösterin. İsterseniz çift dikiş ya da altlı üstlü dikiş atabilirsiniz.

Evde bikini dikimi 6Bikini üstünüzün tam ortasını ya da daha doğrusu tam göğüs ortasını belirleyip aynı kumaştan ya da diğer farklı kumaştan uzun bir parça kesip bikini üstünün orta kısmına boğum yapıp bağlayın.

Evde bikini dikimi 7Eski bikini altını alın ve yan taraflardan kesip kumaşınızın üstüne koyun ve sabun ya da işaret kalemi ile etrafını işaretleyin.

Evde bikini dikimi 8İşaretlemeyi hemen bitirmeyin ve uçlardaki noktaları uzatın.

Evde bikini dikimi 9Yan taraflardan 1,5 cm dikiş payı bırakıp bikini altını kumaştan kesin.

Evde bikini dikimi 10Kestiğiniz bikini altının 4 tarafını da 1,5 cm olan dikiş paylarını katlayıp dikin.

Evde bikini dikimi 11Bikini altının 4 tarafını da diktikten sonra düz bir şekilde ikiye katlayın ve yan taraflardaki uzunluklara düğüm atın.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

Dikkat!
Bikini hazırlamak için kumaşı seçerken özellikle bikini kumaşı isteyin. Dikiş için sağlam ve tuzlu sudan kolay etkilenmeyen iplikleri seçin. Ve her zaman için çift dikiş ya da hem içten hem de dıştan dikiş atmak bikininin sağlamlığını garantileyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.