Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde kendi saç maskenizi kendiniz hazırlamak ve dışarıda satılan saç maskelerine verdiğiniz paradan tasarruf etmek ister misiniz?

O zaman gelin bu evde kolay bir şekilde hazırlayacağınız ve etkilerinin muhteşem bir şekilde saçlara yansıdığı saç maskesinin nasıl kolay bir şekilde hazırlanıp saçlara uygulandığını hep birlikte görelim.

Saçlarınıza uyguladığınız bu maske saçarlınızı yumuşatacak, besleyecek, güçlendirecektir.

Gerekli Malzemeler
Bu harika saç maskesini hazırlamak için kesme tahtası, bıçak, çorba kaşığı, cam derin bir kâse, mikser ya da çırpıcı, ekstra saf zeytinyağı, ham bal, avokado ve saçlarınızı kapatmak için bir tülbent ya da plastik saç başlığına ihtiyacınız var.

Avokado Saç Maskesi

sac maskesi 1İlk önce 2 çorba kaşığı kadar saç balı cam ve derin bir kâseye dökün. Daha sonra üzerine 2 çorba kaşığı kadar ekstra saf zeytinyağını ekleyin.

sac maskesi 2Sonrasında avokado meyvesini ortadan ikiye bıçakla ayırın ve yine bıçağı kullanarak ve dikkatli bir şekilde çekirdeği avokado meyvesinin orta göbeğinden ayırın.

sac maskesi 3Daha sonra avokado meyvesinin iç kısmını çorba kaşığı yardımı ile yine dikkatli bir şekilde çıkartın. Her iki parçasının iç kısmını da cam kâsenin içerisine koyun.

sac maskesi 4Kâsenin içindeki tüm malzemeler yani avokado meyvesi, zeytinyağı ve ham bal iyice birbirine karışıp kremsi bir hal alana kadar mikser ya da çırpıcı ile iyice karıştırın.

Sonrasında saçlarınızı iyice ıslatın ve kremsi bir haldeki saç maskesini önce saçarlınızı üst kısmına daha sonra uçarlına doğru iyice yayarak sürün.

Maskeyi saçlarınıza uygulamadan önce saçarlınızın tamamen ıslak olduğundan ve fazla suyu da akıttığınızdan emin olun.

Daha sonra saçarlınızı krem maske ile birlikte dikkatlice toplayın ve saçlarınıza temiz bir tülbent ya da plastik başlıklardan takın.

Sonrasında saç kurutma makinesi ile saçlarınızı iyice ısıtın. Yani maskenin iyice saçlarınızın üzerinde ısınmasını sağlayın.

Saçarlınızı iyice ısıttıktan sonra maskeyi aynı şekilde saçlarınızda en az 1 saat kadar bekletin. Eğer vaktiniz varsa bir saatten daha fazla beklemeniz çok daha iyi olacaktır.
Maskeyi saçarlınızda beklettikten sonra saçlarınızı iyice ılık su ile durulayın ve sonrasında her zamanki şampuan ve saç kreminizi kullanarak saçlarınızı yıkayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder