Ev Temizlik Ve Bakım İpuçları; Pratik Bilgiler

Ev Temizlik Ve Bakım İpuçları; Pratik Bilgiler

Ahşap olan merdivenlerinizi yağlı boya ile boyarken ve boya henüz kurumamışken üzerine hemen kum serpiştirin. Bu sayede boya kuruduktan sonra ve merdiveninizi kullanacağınız zaman ayağınızda kaymaz.

Pratik Bilgiler

Albüm resimleri; Albümde olan resimler zamanla solar ve aynı zamanda da albüme yapışırlar. Bu türden lekeleri temizlemek için mutlaka neft yağına batırmış olduğunuz bir pamuk yardımı ile resimleri silebilirsiniz.

Ani konuklar; Eve ani konuklar mı geldi? O zaman telaş yapmayın ve krema ya da kaymağın içerisine biraz Hindistan cevizi rendeleyin ve hazırlayacağınız tatlının miktarını arttırın.

Çivi çakarken; Duvara çivi çakacağınız zaman önce çiviyi soğuk suya batırın ve sonrasında duvara çiviyi çakın. Bu sayede duvara çivi çakarken duvarın sıvısını dökmemiş olursunuz.

Çocuğunuz ilaç içmek istemezse; Eğer çocuğunuz içmesi gereken ilacın tadını beğenmiyorsa hemen ona bir küp buz yalatın. Bu sayede çocuğunuzun tat alma duyusu yumuşayacak ve içeceği ilacın tadını hissetmeyecektir. Fakat buz yöntemini kesinlikle soğuk algınlığı olan ya da öksüren çocuğunuzda uygulamayın.

Diş fırçası eskidi; Eğer diş fırçası eskidi ise o zaman bu fırçayı kesinlikle atmayın. Onun yerine bu fırçayı yağlı boya tablolarda ya da mobilya oymalarında veya özel taşlı mücevherlerinizi temizlerken kullanabilirsiniz.

Gözlük camları buğulanmasın; Gözlük camlarınızın buğulanmaması için her iki tarafını da kuru sabun ile ovun ve sonrasında kurulayın.

Gözlüğünüz yüzünüzden kaymasın; Eğer gözlükleriniz burnunuzdan sürekli olarak kayıyor ise burnunuza biraz deodorant sürmeniz yeterli olacaktır.

Kıyafet tüylerini temizleyin; Kıyafetlerinizin üzerine yapışmış olan tüyleri kolay bir şekilde temizleyebilmek için eskimiş naylon çoraplarınızı kullanabilirsiniz. Bu naylon çorapların tüyleri ne kadar hızlı bir şekilde temizlediğini görünce şaşıracaksınız.

Elleriniz yemek kokmasın; Soğan doğradıktan sonra ya da balık ayıkladıktan sonra ellerinizde koku kalmasını istemiyorsanız o zaman soğan ya da balık sonrasında ellerinizi hardal tozu ile ovalayın.

Kuru Meyveleri Nasıl Dilimleriz?

Kurutulmuş olan meyveleri yaş meyveler kadar kolay bir şekilde soyamaz ya da doğrayamazsınız. Onun yerine kurutulmuş olan meyveleri kesmek için en iyi yol mutfak makası kullanmaktır. Mutfak makası ile kuru bir meyve soyarken mutlaka mutfak makasını arada sırada suya batırmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Necla dedi ki:

    Çekyatıma şekerli denli çay döküldü nasıl temizlerim

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder