İPUÇLARIM

Ev Temizlik Ve Bakım İpuçları; Çamaşırlar

Ev Temizlik Ve Bakım İpuçları; Çamaşırlar

Yeni almış olduğunuz çamaşırların apresini bozabilmek için bu çamaşırlarınızı tuzlu ılık suyun ya da sodalı suyun içerisine batırabilirsiniz.

Çamaşırlar

Çamaşırları kaynatmak istediğinizde ortaya çıkan buhardan hoşlanmıyorsanız hemen bir tülbentin içine defneyaprakları koyun ve bu şekilde tülbendi kaynama suyuna atın.

Beyaz çamaşırlarınızı kaynatırken suyun içerisine birkaç adet yumurta kabuğu atarsanız beyaz çamaşırlarınızı daha da beyazlatmış olursunuz.

Eğer çamaşırlarınızın kat bölgelerinde sarı çizgiler meydana geldiyse bunları yok edebilmek için bu çamaşırlarınızı çiğ olan süt ile iyice ıslatın ve güneşte kurumaları için asın. Kuruyan çamaşırlarınızı daha sonra her zamanki gibi yıkayın.

Bluzlarınızın, hassas trikolarınızın ve hatta keten olan çamaşırlarınızın ilk gün aldığınız gibi parlak ve yumuşak dokularını koruyabilmeniz için bu çamaşırların sadece son durulama suyuna bir ölçek kadar beyaz sirke ilave edin.

Çamaşırlardan Deodorant Lekesi Nasıl Temizlenir?

Nemlendirilmiş olan lekeyi ilk önce deterjan ile ovun. Daha sonra eğer kumaşın türü buna uygun ise biraz çamaşır suyu ve birazda sıcak suda çamaşırınızı yıkayın.

Eğer kumaşın türü uygun değil ise o zaman sadece ılık mümkünse sıcağa yakın suda çamaşırınızı yıkayın.

Daha sonra kumaşın renginin bozulmamasından emin olmak için amonyak ile silme işlemi uygulayın.

İpekli ya da yünlü türündeki narin olan kıyafetlerinizde su ile amonyağı aynı miktarlarda karıştırıp bu şekilde kullanın. Ve sonra da normal bir şekilde kıyafetinizi yıkayın.

Kıyafetlerdeki Parlaklık Nasıl Giderilir?

İlk önce büyük boy bir patatesin kabuğunu soyun ve daha sonra da bu patatesi iyice yıkayın. Sonrasında bu patatesi ikiye bölün ve kesik olan tarafı yani iç tarafı kıyafetlerin parlak olan bölgelerine sürün. Bu işlemi en az 3 defa tekrar edin ve sonrasında kıyafeti kuruması için asın. Kıyafet iyice kuruduktan sonra kumaş fırçası ile kıyafetinizi güzelce fırçalayın. Bu işlemin sonunda kumaştaki aşırı parlaklık tamamen gidecektir.

Kıyafetlerdeki Fondöten Lekesi Nasıl Temizlenir?

Giysiye bulaşmış olan fondöten lekesini tam olarak temizlemenin en garanti yolu giysinin bu bölgesini etere batırmış olduğunuz temiz bir bez ile iyice silmektir. Daha sonra giysiyi sabunlu su ile yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.