Etkilerine Göre Şifalı Bitkiler Nelerdir? Bölüm 5

Etkilerine Göre Şifalı Bitkiler Nelerdir? Bölüm 5

Yazı dizimizin bu bölümünde ishal sorunu ve kabızlık sorununun kullanılan şifalı bitkilerin hangileri olduğunu sizlerle paylaştık.

Eğer sizin aradığınız rahatsızlık ya da sorun bu iki sorun değil ise mutlaka bu yazı dizimizin bir, iki, üç ve dördüncü bölümlere bakarak ihtiyacınız olan bilgilerin olup olmadığına bakabilirsiniz.

Bu bölümlerin hiç birinde aradığınız bilgi yok ise gelecek yazılarımızda mutlaka sizin ihtiyacınız olan bilgi verilecektir.

Etkilerine Göre Şifalı Bitkiler

İshal Sorununda Kullanılan Bitkiler: Ballıbaba, ayva, ayı üzümü, avokado, amber, alıç, akgünlük, akasya, ahududu, adaçayı, melek otu, limon, laden, kuşburnu, kurtpençesi, köpek dili, koyun otu, kokar ağaç, kocayemiş, kiraz, kızılcık, keçiboynuzu, kebere, kavak, karakafes, karaçalı, kantaron, kahve, ısırgan otu, Hindistan cevizi, hevhulma, havacıva otu, haşhaş, ham. Virginiana, güvercin kökü, gül, gökçe, denizkadayıfı, çoban üzümü, çilek, çiçeksiz dişbudak, çay, çam, çakal eriği, Cezayir menekşesi, ceviz, böğürtlen, biberiye, beşparmak otu, banotu, yoğurt otu, yakı otu, üzüm, Trabzon hurması, taş yoncası, tarhun, tarçın, şakayık, süpürge otu, sumak, söğüt, sinirli otu, selvi, salep, safran, rezene, ratanya, okaliptüs, nilüfer, nar, nane, mühürlü Süleyman, misk adaçayı, mine çiçeği, mısır, meşe, merzengûş ve mersin bitkileri ishal sorununda kullanılan şifalı bitkilerdir.

Kabız Sorununda Kullanılan Bitkiler: Ceviz, calapa yumrusu, beyaz çöpleme, barut ağacı, badem, ayva, Avşar otu, aspir, anason, akdiken, adamotu, nergis, mürver, müge, mine çiçeği, meyan, menekşe, mahmude, loğusa otu, kuzukulağı, kuşkonmaz, kudret narı, kroton, kök boya, kiraz, kızılcık, kırlangıç otu, keten, keçiboynuzu, kayısı, kartopu ağacı, karnıyarık otu, kadıntuzluğu, İzlanda likeni, incir, ısırgan, ıhlamur, hünnap, hintyağı, hindiba, hardal, güzelavrat otu, eşekhıyarı, ebegümeci, duvar sarmaşığı, dut, dövülmüş avrat otu, çiçeksiz diş budak, çiçekli diş budak, çiğdem, çakal eriği, zeytin, yıldız anasonu, yer mürveri, yer fıstığı, yer fesleğeni, yalancı sinameki, yalancı acı ağaç, yaban mersini, üzüm, tütün, tarhun, şekerciboyası, sütleğen, susam, sukabağı, soğan, sinameki, sarısabır, saparna, ravent, pamuk, panama kabuğu ve podop pellatum bitkileri kabız sorunlarında kullanılan şifalı bitkilerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder