Etkilerine Göre Şifalı Bitkiler Nelerdir? Bölüm 4

Etkilerine Göre Şifalı Bitkiler Nelerdir? Bölüm 4

Bu yazı dizimizin dördüncü bölümünde idrar yolu antiseptikleri olan bitkileri ve idrar söktürücü bitkilerin hangi bitkiler olduğunu sizlere tek tek açıklıyoruz.

Yazı dizimizin bir, iki ve üçüncü bölümlerinde de birçok hastalığın, rahatsızlığın tedavi ve önlemleri için kullanılan tüm bitkileri yine tek tek sizlere açıkladık.

Eğer bu bölümde sizin için gerekli olan hastalık ya da rahatsızlığı bulamadıysanız diğer yazılarımızı da inceleyerek size gerekli olan bilgiyi bulabilirsiniz.

Yazı dizimiz her gün bitkiler ve hastalıklar tamamlanana dek devam edeceği için eğer şu anda kadar yayınlanan yazı bölümlerinde size gerekli olan bilgiye ulaşamadıysanız her gün yenilenen ve devamını işleyeceğimiz bölümlerde aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Etkilerine Göre Şifalı Bitkiler

İdrar Söktürücü Bitkiler: Çakal eriği, civanperçemi, Cezayir menekşesi, centiyane, acıbakla, adasoğanı, akgünlük, alıç, akdiken, ardıç, anason, Anadolu adaçayı, böğürtlen, biberiye, badem, ayrık otu, Avşar otu, atkuyruğu, kebere, kekik, keçiboynuzu, kartopu, kayışkıran, kavak, karamuk, karaçalı, kanarya otu, kakao, kahve, çam, çay, çiğdem, çilek, çiçeksiz dişbudak, çobançantası, çörek otu, çuha, çöven otu, defne, dârıfülfül, diş otu, dut, dövülmüş avrat otu, dulavrat otu, duvar fesleğeni, ısırgan, ıhlamur, hüsnüyusuf, huş ağacı, Hint keneviri, Hindistan cevizi, hatmi, hindiba, hayıt, ekşi yonca, eşekhıyarı, enginar, güveyfeneri, gökçe, gıvışgan, şimşir, şerbetçi otu, şahtere otu, süsen, suteresi, sinirli ot, sasafras, selvi, sığırdili, sabun otu, saparna, keklik gözü, kırlangıç otu, kiraz, kısamahmut, kocayemiş, kola, kök boya, kurtboğan, kuşburnu, kuşkonmaz, kuzukulağı, lavanta, likopod, loğusa, rezene, poligala, peygamber ağacı, pelin otu, papatya, ölmez çiçek, orman gülü, okaliptüs, nar, mürver ağacı, müge, müdürmük, meyan kökü, mısır, merzengûş, maydanoz, madımak, zeytin, zakkum, yüksük otu, yoğurt otu, yıldız anason, yer mürveri, yerfesleğeni, Yahudi otu, yaban mersini, veba otu, üzüm, tere otu, tavşanmemesi, taş anason, tarhun ve taflan idrar söktürücü bitkilerdendir.

İdrar Yolu Antiseptik Bitkileri: İdrar yolu için antiseptik olarak kullanılan bitkiler okaliptüs, mısır, kübabe, kocayemiş, karabaş lavanta, çilek, çam, ballıbaba, ayı üzümü ve archtost uva ursi bitkileridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder