Eski Kot Pantolondan Mini Sırt Çantası Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Eski Kot Pantolondan Mini Sırt Çantası Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Eski kotlar, kimi eski kotları yok ki? Ama biz kotlar eskidiğinde daha doğrusu artık giyilmez hale geldiğinde kotlarımız acımadan atarız.

Hâlbuki bunun yerine eski kotların nasıl değerlendirilebileceğini bilsek hem aile bütçemize katkıda bulunur hem de ya kendimizi ya da sevdiklerimizi sevindirebiliriz. Çünkü kotları değerlendirmenin çok fazla yolu vardır.

Gerekli Malzemeler
Dikiş makinesi, makas, kurdele, eski kot pantolon ve toplu iğneler.

Eski Kot Pantolondan Mini Sırt Çantası Dikimi

Kottan canta yapimi 1Eski kot pantolonun ağ kısmından 2 bacak parçasını da kesin.

Kottan canta yapimi 2Daha sonra ağ kısmını da kesin.

Kottan canta yapimi 3Kestiğiniz kot bacak kısımlarını ortadan ikiye kesin ve katlı dikiş yerlerini uzunlamasına parçadan kesmek sureti ile çıkartın. İhtiyacınız olan kot pantolon bacaklarındaki katlı sağlam dikiş yerleri bu yüzden dikiş kısımlarını tam olarak ve uzunlamasına kestiğinizden emin olun.

Kottan canta yapimi 4Kot bacaklarından çıkardığınız parçaları ikiye katlayın ve toplu iğneler ile sabitleyin.

Kottan canta yapimi 5Her iki parçayı da dikiş makinesinde uzunlamasına dikin.

Kottan canta yapimi 6Şimdi daha önce kestiğiniz kot üstünü düz tarafa çevirin ve biraz önce hazırladığınız uzun kot dikiş parçalarını kotun içinden geçirip kotun aşağı kısmına toplu iğneler ile sabitleyin. Uzun kot parçaları kotun yukarısından girip arka cep kısmının altından kota sabitlenmeli.

Kottan canta yapimi 7Sıra kotun alt kısmını dikmeye geldi. Biraz önce eklediğiniz uzun parçalar ile birlikte kotun alt kısmını dikiş makinesinde dikin.

Kottan canta yapimi 8Makinede kotun altını dikerken çanta dikimlerinde uyguladığımız özel yan dikişi unutmayın. Çanta dikerken çantanın taban kısmının sağlam olması ve daha güzel görünmesi için normal düz dikişin yanı sıra birde çantanın kenarı da üçgen bir dikiş atıyoruz. Yani normal dikişten sonra geri gidiyor ve yukarıya doğru bir düz dikiş daha atıyoruz.

Kottan canta yapimi 9Çantanın uzun parçaları yani askılarını şimdi diğer tarafa sabitleyin ve makinede parçaları kot çantaya dikin.

Kottan canta yapimi 10Son olarak da kot çantanızın tam ortasına istediğiniz kalınlıktaki bir kurdeleyi sabitleyip dikin.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Zerda dedi ki:

    Çok güzel ben yaptım sizin de yapmanızı isterim

  2. devrim dedi ki:

    çok güzel ben hiç bir şeyi atma mutlaka geri dönüşüm yaparım kotlar danteller dondurma çubukları her şey değerlenir bende 🙂

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder