İPUÇLARIM

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Yok Edilir?

  • 14 Ocak 2015
  • 205 kez görüntülendi.
Ergenlik Sivilceleri Nasıl Yok Edilir?

Ergenlik sivilceleri tüm gençlerimiz için korkulu rüya gibidir. Oysa hepimiz bu dönemlerden geçtik ve hepimiz bazı yöntemler sayesinde bu ergenlik sivilcelerinden nasıl kurtulacağımızı biliriz. Ama sevgili genç ipuçlarım okuyucularımız için ben bu önemli ipuçlarını onlara en kısa yoldan anlatmak istiyorum.

Ergenlik Sivilcelerinden Kurtulma Yolları

• Ergenlik sivilcelerinden tamamen arınmanın birinci yolu öncelikle sabah ve akşam sürekli ve düzenli olarak yüzünüzü kükürtlü sabun ile yıkamayı adet edinmektir. Eğer bunu adet edinirseniz hem cildinizin temizliğini korumuş olacak hem de sivilcelerin yeniden çıkmasını önlemiş olacaksınız.

• İkinci olarak anlamanız gereken husus ise sivilcelerinizi kati suret ile patlatmamanız gerektiğidir.

• Cildinize destek olarak her iki günde bir nane kompresi yapabilir ve cildinizi rahatlatabilirsiniz. Nane kompresini yapmak için ise, bir avuç naneyi bir litre suda kaynatmanız ve cildinizin dayanabildiği ısı derecesinde cildinize temiz bir havlu yardımı ile uygulamanız yeterli olacaktır.

nane ve svilce tedavisi (650 x 310) • Ayrıca cildinize nane kompresinin yanı sıra nane kompresinden sonra ayda bir defa olarak eczanelerde kolayca bulabileceğiniz 50 gramlık parafin ile destek sağlayabilirsiniz. Aldığınız 50 gramlık parafini bir cezveye koyun ve cezveyi bir tencerenin içine oturtun ve böylece parafini cezvenin içinde eritin. Cezvenin içinde eriyen parafini cildinize uygun sıcaklığa geldiği zaman bir fırça yardımı ile yüzünüze sürün. Bu maskeyi yüzünüzde 20 dakika kadar bekletin ama maskeyi sürerken göz ve ağız kısmınızı açık bırakmayı unutmayın. Maskeyi uyguladıktan sonra ise limonlu suya temiz bir pamuğu bastırın ve maskeyi çıkartmak için bu pamuk ve tırnak uçlarınızı kullanın. Daha sonra yüzünüzü itice yıkayın ve vakit kaybetmeden temiz ve yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kurutun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.