Emziren Anne Gripin Kullanabilir Mi?

Emziren Anne Gripin Kullanabilir Mi?

Gripin ilacını psikolojik rahatsızlığı olanlar, karaciğer ile böbrek yetmezliği olanlar, damar ve kalp hastası olanlar, aspirin ilacına karşı hassas olan kişiler, akciğer hastalığı ilerlemiş olan kişiler ve kafein ile parasetamol birleşimindeki maddelerden birine karşı hassas yani duyarlı olan kişiler gripin ilacını kullanmamalıdırlar.

Hangi Durumlarda Dikkatle Kullanılmalı?

Kansızlık ile akciğer hastalığı olan kişiler, böbrek ile karaciğer fonksiyonu rahatsızlığı olan kişiler, alkole bağlı olan karaciğer hastalığı bulunan kişiler ayrıca gripinin yanı sıra başka bir ilacı da sürekli olarak kullanan kişiler gripin ilacını kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Yiyecek Ve İçeceklerde Kullanımı
Yüksek oranda un ya da şeker gibi karbonhidrat içerikli yemekler ile birlikte alınması durumunda gripin ilacının etkisi azalabilir.

Ayrıca sürekli yani günlük olarak yüksek alkol alınması durumunda gripin ilacının kullanılması karaciğerde toksit oluşumu riskini arttırmaktadır.

Gebe Kadınlarda Gripin Kullanımı
Gripin ilacı gebelik durumunda kullanılmamalıdır. Eğer farkında olmadan gripin kullanırken gebe kaldığınızı fark ederseniz ilaç alımını hemen durdurup doktorunuza danışmanız gereklidir.

Gebelik döneminde gripin kullanmak istiyorsanız mutlaka doktorunuzun denetimi altında gripin ilacını kullanmalısınız.

Emziren Kadınlarda Gripin Kullanımı
Emzirme döneminde kesinlikle doktora danışmadan gripin ilacı kullanılmamalıdır.

Gripinin Diğer İlaçlar İle Kullanımı
• Gripin ilacının bitkisel ilaçlar ile birlikte alındığında,
• Sedasyon ya da uyku verici ilaçlar ile alındığında,
• Sürekli olarak alkol kullanan kişilerin gripin kullandığında,
• Mide ülseri hastalığının tedavisi amacı ile kullanılan simetidin ile birlikte alındığında,
• Metoklopramid adı verilen bulantı önleyen ilaç ile birlikte kullanıldığında,
• Ağız yolu ile alının ve doğum kontrolü amacı ile alınan kontraseptif ilaçlar ile birlikte alındığında,
• Konvülziyon tedavisi amacı ile kullanılan antikonvülsanlar ile birlikte alındığında,
• Fazla yani yüksek dozda kullanımı ile birlikte kan pıhtılaşmasını engelleyen kumarin ya da benzeri oral antikoagülanlar ile birlikte alındığında bazı etkileşimler meydana gelmektedir.

Gripin ilacı laktoz içeren bir ilaçtır. Bu yüzden daha önce bazı şekerlere bünyenizin hassas olduğunu biliyorsanız ya da doktorunuz sizi bu yönde uyarmış ise gripin ilacını kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Ayrıca gripin ilacının içerisinde bulunan karmoizin ile tartrazine nedeni ile gripin ilacı vücutta alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder