Eldivenini Kişiselleştir, Resimli Anlatım

Eldivenini Kişiselleştir, Resimli Anlatım

Kışlıkların çıkmaya başladığı bu zamanlarda eldivenleri eskidi diye ya da modası geçti diye atmayın. Tek yapmanız gereken eski eldivenlerinizi kendi zevkinize göre daha size özel bir hale getirip birkaç küçük dokunuş ile yenilemektir.

Gerekli Malzemeler
Eldivenlerinizi yenilemek ve kişiselleştirmek için kalem, kumaş boyası, fırça, büyük bir silgi, makas ya da maket bıçağı, birkaç tane kâğıt ve elbette eldivenlerinize ihtiyacınız var.

Eldivenini Kişiselleştir & Yenile

eldiven 1Silginin üzerine istediğiniz hoşunuza giden bir motifi çizin.

eldiven 2Silgiyi çizdiniz şekli takip ederek şekli oluşturacak şekilde kesin. Gerekirse dikkatli bir şekilde maket bıçağı kullanabilirsiniz.

Eğer 16 yaşından küçükseniz maket ve maket bıçağı kullanmanız gerekiyor ise bu işlemi ebe beyinizin ya da 18 yaşından büyük birinin yapmasını isteyin.

eldiven 3Kâğıdın üzerine bir miktar kumaş boyası döktükten sonra fırça yardımı ile şekilli silginin üzerini boyayın.

eldiven 4Tüm silgi yüzeyine boyayı sürdükten sonra şekilli silgiyi boyanın üzerine yukarıdaki gibi bastırın.

Eğer silginin üzerindeki fazla kumaş boyasını istemiyorsanız kumaş boyası ile silginin üzerini birkaç defa boyayın.

eldiven 5Şekilli silgiyi eldiven üzerine uygulamadan önce birkaç defa bir kâğıdın üzerine bastırarak deneyin.

eldiven 6Daha sonra şekilli ve boyamış olduğunuz silgi kalıbını eldiveninizin üzerine istediğiniz bölgelere ve istediğiniz kadar bastırıp silgiye vermiş olduğunuz şekli eldiven üzerinde çıkartın.

Her bastırma sonrasında mutlaka silgiyi yeniden boyamayı ihmal etmeyin. Ayrıca şekli küçültüp eldivenin farklı yani bilek kısmında da şekli bastırarak uygulayabilirsiniz. Ya da şekli sadece yarım kenarını bastırıp farklı açılardan kalıbın eldiven üzerinde görünmesini sağlayabilirsiniz.

eldiven 7Eğer bazı şekillerin renkleri istediğiniz gibi eldivene yansımamış ise o zaman şeklin üzerini fırçaya boya alıp boyayarak düzeltebilirsiniz.

Kumaş boyasını kullanarak boyamış olduğunuz eldivenlerinizi en az 4 ya da 5 saat boyunca serin, temiz ve kuru bir yerde kurumaya bırakmanız gerekiyor. Ama boyaların tamamen kuruduğundan emin olmak istiyorsanız o zaman eldivenleri kurumaya en az 1 gün boyunca bırakmanız gerekmektedir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder