Elbise Üstü Tuniği Nasıl İşlenir?

Bu işleme için 330 gramlık ve 300 metrelik kendi seçeceğiniz bir yumak iplik ile işaretleme malzemelerine, yün iğnesine ve 4 mili metrelik işleme tığına ihtiyacınız var.

Bu işlemede 8 sıra 10 cm’dir.

Elbise Üstü Tuniği Nasıl İşlenir?

elbise ustu tunigi

Başlangıç sırası; Toplamda 10 tane ve artı 2 tane zincir çekin. Daha sonra tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki zincire (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) 4 tane zincir atlayın, 3 tane zincir çekin ve sonraki zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

elbise ustu tunigi

Sıra 1; Önce 1 tane zincir çekin ve bundan sonra her bir 3 zincirlik boşluğa 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

elbise ustu tunigi

Sıra 2; İlk önce 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane tekli kroşeyi atlayın, bundan sonraki her bir tekli kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin) sonraki tekli kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 tane tekli kroşeyi atlayın, aşağıdaki 2 sıradaki tekli kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane tekli kroşeyi atlayın ve bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sırayı sıranın sonundaki tekli kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yaparak tamamlayın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

elbise ustu tunigi

Sıra 3; İlk önce 3 tane zincir çekin (bu 1 tane çift kroşe yerine geçecek) ve (3 tane zincir çekin, ikinci 1 zincirlik boşluğa 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki 1 zincirlik kısma 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki 1 zincirlik kısmı atlayın, sonraki çift kroşelik kısma 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sırayı 3 zincirlik kısmın üzerine 1 tane çift kroşe işlemesi yaparak tamamlayın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

elbise ustu tunigi

Sıra 4; İlk önce 1 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, ikinci 3 zincirlik boşluğa (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sırayı 3 zincirlik kısmın üzerine 1 tane çift kroşe işlemesi yaparak tamamlayın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bundan sonra sıra 1-4 tekrar ederek modeli tamamlayın.

elbise ustu tunigi

Arka Kısım İşlemesi

İlk önce 62 ya da 72 veya 82 ya da 92 veya 102 ya da 112 tane zincir çekin. Başlangıç sırasını 6 veya 7 ya da 8 veya 9 ya da 10 veya 11 defa tekrar edin.

Bu işlemeye 45.5 veya 48 cm olana kadar devam edin. Kol altı kısmından işaretleme yapın. Daha sonra model 66 veya 68 ya da 71 veya 73 cm olana kadar işlemeye devam edin. İşlemeyi sıra 1 tekrarı ile tamamlayın ve işlemeyi kapayın.

elbise ustu tunigi

Ön Kısım İşlemesi

Ön kısmı aynı arka işleme gibi işleyin.

elbise ustu tunigi

Tamamlama Adımları

  • Omuz kısımlarını dikin.
  • Boyun için 23 veya 25.5 ya da 28 cm açıklık bırakın.
  • Boyun kısmını istediğiniz gibi ayarlayın.
  • Yan tarafları dikin.
  • Yün iğnesini kullanarak kenar kısımları dikin.

Elbise Üstü Tuniği Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.