İPUÇLARIM

Egzama Nasıl Bir Hastalıktır, Egzama Bitkilerle Nasıl Tedavi Edilir?

Egzama Nasıl Bir Hastalıktır, Egzama Bitkilerle Nasıl Tedavi Edilir?

Egzaman bir çok hastalık gibi biz insanları etkileyen bir hastalıktır. Ve ne kadar dikkat edersek edelim sağlığımız ile ne kadar iyi ilgilenirsek ilgilenelim bu rahatsızlık ile karşılaşma ihtimalimiz vardır.

Önemli olan ne yapmamız gerektiğini bilmek ve fazla gecikmeden önlemlerimizi almaktır.

İnsan derisi kendini enerjik ve canlı hissettiği zaman kırmızı renkte, enerjisi düşük olduğunda renksiz ve adeta bir kağıt gibi olabilir.

Karaciğer rahatsızlıklarında derimiz sarımtırak renkte, yiyecek alerjilerinde ise hafif koyu bir renktedir.

Bildiğimiz üzere derimiz bazı zamanlarda problemlere de neden olan türlerine göre ayrılmış milyonlarca organizmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Egzama Rahatsızlığı

Egzaman hastalığının bir çok çeşidi vardır bunlar kuru ve kabuklaşmış yaralar, saydam bir sıvı akıtan ve kabuk oluşturan ( akıcı) durumdaki küçük kabarcıklara kadar egzamalar olabilir.

Egzamalar genelde alerjiler ile birleşirler örneğin giysiye, mücevhere, yiyeceğe yada metale olan alerjiler gibi ve egzamalar bunların dışında stres ile de bağlantılılardır. İlk önce yapılması gereken alerjinin nedenlerini saptamanız ve bu etkenleri hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir.

egzamaEgzamanın Bitkisel Yollar İle Nasıl Tedavi Edilir?
Egzamada bitkisel tedavi yolları toksinleri temizlemek, her hangi bir iltihaplanmayı azaltmak ve kanı temizlemek için yapılan bitkisel tedavilerdir.
• Eşit miktarlarda yoğurt otu, çayır üçgülü ve sıraca otu içeren bitki çaylarından düzenli olarak içmelisiniz.
• Kuru egzama için ise yukarıdaki karışımın içerisine kadife çiçeği eklemeniz gereklidir. Unutmayın her fincan için bitkisel karışıma iki tatlı kaşığı ekleyin.
• Kuru ve kabuklaşmış egzamalar için ise aloe vera ve kadife çiçeği kremlerini egzamalı bölgeye uygulayabilirsiniz.
• Akan egzamalar için melisayı kullanabilirsiniz.
• Kaşıntıyı almak için ise serçe dili kremini kullanın.
• Egzamada ileri yaş sorunu zayıf kan dolaşımına etkendir bu yüzden bitki çaylarınıza bir tutam kadar toz haline getirilmiş tarçın yada zencefil ekleyebilirsiniz.
• Varisli egzamalar için ise egzama olan bölgeye sarı yonca ve kadife çiçeği bileşiminden oluşan bir krem uygulayabilirsiniz.
• Varisli egzamalar genellikle koyu renkte olmaktadır, varis damarları ile bağlantılı bit egzaman türüdür ve bacakların alt kısımlarını etkilerler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.