İPUÇLARIM

Duvara Tablo Asacağınız Zaman Dikkat Etmeniz Gerekenler

Duvara Tablo Asacağınız Zaman Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evimizi ve ofisimizi süsleyen tablolar düzgün asılmadığı taktirde göze hoş gözükmez ve kazalara sebebiyet verebilir. Hani “tablo bu ya! nereye zarar verecek?” diyenleriniz olursa çivisine tam oturtulmamış tablo düşerse ve esnada tablonun yakınından geçen birinin üzerine doğru düşerse yaralanmalara sebebiyet verebilir. İşte hem güvenlik önlemi açısından hemde güzel görünmesi açısından, duvara tablo asarken bazı hususlara dikkat etmenizde fayda var.

Tablo Asarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

  • Tabloyu asarken simetrik durmasına özen gösterin. Tablonun askılığı tablo boyunun tam ortasında olması gerekir yoksa askının kaydığı tarafının zıttı aşağı çekecektir ve tablo duvarda yamuk duracaktır.
  • Tablo rüzgar aldığında sallanıyorsa çerçevenin arkasına eşit miktarda dört köşesine ufak süngerler yapıştırabilirsiniz. Bu sayede hem kaymayı önceleyecek hemde rüzgarın etkisini azaltacaksınız.
  • Tablolarınızı kapı arkasına, odanın en olmadık yerlerine asmayın. Kozmetik açısından güzel gözükmesi için insanların ilk baktığı yere asarsanız tablonuz daha hoş duracaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.