Dut Ağacı Modeli Şal Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Kış aylarının sınırına geldiğimiz bu zamanlarda bir an önce her davete ve ortama uygun olan yeni şallarımızı örmeye başlamalıyız.

Bu şık şal modeli için mor ve tonlarını içeren dalgalı bir yün ipliğine ve 6,5 mm tığa ihtiyacınız var. Eğer bu modeli ya da başka şalları hayır için işliyorsanız yani işlediğiniz eşyaları ihtiyacı olanlara hibe ediyorsanız o zaman özellikle şal ve atkıları çok fazla uzun işlememeye dikkat edin. Çünkü uzun olan şal ile atkılar tekerlekli sandalyede olan kişilerin kullanımına çok uygun olmuyor.

Dut Ağacı Modeli Şal

dut sali 2Her zaman olduğu gibi sevgili hanımlar başlama düğümü ile başlıyoruz ve sonrasında 34 tane zincir çekiyoruz.

Özellikle tiftikli bir ip kullanıyorsanız mutlaka başlama düğümünden önce ipliğin ucunu makas ile biraz kesin ve en uca minik bir düğüm atın. Attığınız bu düğüm tiftikli özelliğe sahip olan ipliğin dağılmasını önleyecektir.

   

dut sali 3Sonra yukarıdan dördüncü zincire çift kroşe atın.

dut sali 4Daha sonrasında her bir zincire birer tane çift kroşe atarak tüm sırayı tamamlayın. Sıranın sonunda 3 zincir atın ve şalınızı diğer tarafa çevirin.

dut sali 5Sonrasında tüm boşlukların içine birer tane çift kroşe işleyin.

dut sali 6Tüm sıra bittikten sonra şalınıza 3 zincir çekip diğer tarafa çevirdikten sonra yine ilk boşluğa çift kroşe işleyin ve bu sefer çift kroşeden sonra 3 tane zincir çekin.

dut sali 7Sonra hemen yanındaki boşluğu atlayın yani hemen yanındaki boşluğu işlemeden bir sonraki boşluğa bir tane çift kroşe atın ve 2 zincir daha çekin.

Aynı sırayı aynı şekilde işlemeye devam edin.

dut sali 8Sıra tamamlandığında yine 3 zincir çekip şalınızı diğer tarafa çevirin ve bu sefer her boşluğa 2 tane çift kroşe işleyin.

dut sali 9Sıra tamamladıktan sonra 3 zincir çekmeyi unutmayın ve bu seferde diğer sırayı her bir boşluğa bir tane çift kroşe işleyerek devam edin.

dut sali 10Beşinci sırayı yine dördüncü sıra gibi her bir boşluğa bir tane çift kroşe atarak devam edin.

Bundan sonra aynı şekilde 2 ile üçüncü sıraları takip ederek şalınızı istediğiniz uzunlukta işlemeye devam edin.

Eğer sizde şal işlemeyi seviyorsanız ve farklı modellerde şallar arıyorsanız tığ işi kategorimizden farklı modellerdeki şalları inceleyebilirsiniz.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.