Düğmeli Margaret Boyun Atkısı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu gerçekten çok şık ve birçok kadının severek üzerinde taşıdığı boyun atkısı modelini işlemek için 8 mili metre yün işleme tığının yanı sıra çok kalın bir yün ipliğe ihtiyacınız var.

Düğmeli Margaret Boyun Atkısı

Başlama düğümü ve 26 adet zincir çekerek tığ işini başlama sırasını işlemek için hazır hale getirin.

dugmeli atki 2Başlangıç sırasına yukarıdan ikinci zincire bir tane tekli kroşe işleyerek başlıyoruz. Sonrasında 3 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayıp dördüncü zincire bir tane tekli kroşe işleyin. Anladığınız gibi sevgili hanımlar yeniden 3 adet zincir çekiyorsunuz ve 3 zincir atlayıp dördüncü zincire yeniden tekli kroşe işliyorsunuz. Aynı şekilde tüm sırayı işleyerek tamamlıyorsunuz.

dugmeli atki 3İkinci sıraya başlamak için 3 adet zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir boşluğa 3 tane çift kroşe işleyin. Sıra sonuna geldiğinizde dönüş zincirine bir tane çift kroşe işleyin ve bir tane zincir çekip atkıyı diğer tarafa çevirin.

   

dugmeli atki 4Üçüncü sıraya başlamak için ilk boşluğa 1 tane tekli kroşe işleyin ve sonrasında 3 adet zincir çekin. Sonraki küçük boşluğa yeniden bir tekli kroşe işleyip 3 adet zincir çekin. Tüm küçük boşluklara aynı şekilde bir tane tekli kroşe işleyip 3 adet zincir çekerek tüm sırayı aynı şekilde işleyin.

Tüm atkınızı tamamlamak için 2 ve üçüncü sıraları aynı şekilde takip ederek atkıyı işlemeyi sürdürün. Atkıyı istediğiniz uzunlukta işleyebilirsiniz. Ama bu işleme tekniğine en yakışan bu projede olduğu gibi 25 cm genişlikte ve 75 cm uzunlukta olan bir boyun atkısıdır.

Elbette siz istediğiniz kadar uzun ya da geniş boyun atkınızı işleyebilirsiniz.
Bu şık ve oldukça kalın boyun atkısını beğendiyseniz ve daha başka bir boyun atkı modelini de görmek istiyorsanız mutlaka oldukça sevilen bir boyun atkı modelinin nasıl işleneceğinin anlatıldığı bal kabağı modeli boyunluk nasıl işlenir isimli projemizi de incelemelisiniz.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.