Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak türleri normal dudaklar, sarkık dudaklar, büyük dudaklar, üst dudak geniş ve alt dudak dar ve de üst dudak dar ve alt dudak geniş şeklinde olabilir.

Yapmanız gereken ilk şey aynaya bakmak ve dudak uçlarınızın gözlerinizin tam altında bitip bitmediğini kontrol edin.

Küçük Dudaklar

Eğer küçük bir dudağınız var ise dudak kalemi ile dudak çizgisinin hafif bir şekilde dışından çizin ve dudaklarınızı biraz daha büyük bir hale getirin. Bu durumda açık bir renkte olan ruj sürmek en iyisidir. Bu sayede dudaklarınız hem belirgin bir hale gelir hem de hacim kazanmış olur.

Büyük Dudaklar
Eğer dudaklarınız büyük ise dudaklarınızı yine dudak kalemi ile kenarlarının içinden çizerek dudaklarınızı daha küçük gösterebilirsiniz. Bu işlemden sonra en iyisi koyu renkte bir ruj sürüp dudaklara hacim kazandırmaktır.

Kalıcı Dudak Makyajı
Dudak makyajınızın hem kalıcı olması hem de dişlerinize bulaşmaması için uygulamanız gereken bazı aşamalar vardır.

Bunlar dudaklara da fondöten sürmek, pudra sürmek, dudak kalemi ile dudakların şeklini belli etmek, ruj sürmek, kağıt mendiller yardımı ile rujun fazlalığını almak ve yeniden ruj sürmektir.

Dudaklarınıza sürdüğünüz dudak kaleminiz mutlaka rujunuzun renginde olmalıdır. Çünkü rujunuzdan daha koyu renkte olan bir kalem dudaklarınızda bıyık gibi durabilir.

Çok Büyük Dudaklar
Dudak çerçevesini dudak çizginizin hemen içinden çizin. Bu işlem için açık renkte bir kalem kullanın. Çerçevenin iç kısımlarını da koyu ama bir parça da olsa açık sayılabilecek bir renk ile doldurun.

Kalın Dudaklar
Bu tür dudaklarınız var ise özellikle parlak ve sert renkler ile yaldızlı dudak boyalarından uzak durun. Dudak boyanızı ise dudak çerçevesini çizdiğiniz boya ile aynı renkte seçin.

İnce Dudaklar
Dudak çerçevenizi dudak çizginizin hemen dış kısmında çizmelisiniz. Bu işlem için açık renkte bir kalem seçin ve çerçevenin 2 yana kadar uzanmamasına dikkat edin. Çerçevenin iç kısmını ise koyu tonda bir ruj ile boyayın.

Düzgün Olmayan Dudaklar
Eğer üst ve alt dudaklarınızın kalınlığı farklı ise iki farklı ton kullanmalısınız. Kalın olan dudak için koyu ince olan ise daha açık bir tonu tercih edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder