İPUÇLARIM

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Diş Ağrısına Karşı Bitkisel Bir Tedavi Yöntemi Var mı?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Diş Ağrısına Karşı Bitkisel Bir Tedavi Yöntemi Var mı?

Diş ve dişeti sorunlarını düzenli gidilen diş kontrollerinde bir diş hekimi genelde kontrol altında tutar. Gündelik hayatımızda dişlerimiz yüzünden yaşadığımız sorunlar genel olarak önemsizdir ya da kişi dikkat eder ise diş sorunun ilerlemesi engellenebilir.

Tabi bu durum bu sorunların acısız ya da ağrısız olduğu anlamına gelmez. Unutmayın özellikle ağız ülseri ya da diş apseleri boyutlarından çok daha büyük acılara neden olabilirler. Bu gibi durumlarda genellikle antibiyotik tedaviler uygulanır ama bunun yanı sıra enfeksiyon ile savaşıp, kişinin bağışıklığını güçlendirebilecek bitkisel alternatiflerde kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Diş Ağrısı

Eğer diş ve dişeti sorunlarınızı engellemek için düzenli ve sürekli olarak bir diş hekimini ziyaret ediyorsanız ve açık bir şekilde görülebilen dolgu ya da diş hasarı yok ise ve ani bir acı ya da şiddetli bir ağrı hissediyorsanız o zaman bu ağrıların nedeni büyük bir ihtimal ile enfeksiyon veya apse yüzündendir. Enfeksiyon ya da apse çoğu zaman kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda ya da soğuk algınlığı veya hafif bir şekilde atlatılan bir gripten sonra görülebilir.

Böyle bir durumda sarımsak ya da Ekinezya tabletleri bu durum ile savaşmanızda işe yarayacaktır. Her hangi bir neden olmaksızın sürekli oluşan diş ağrılarının sebebi nezle ya da sinüs problemlerine dayanıyor olabilir.

Dis-Agrisive-Karanfil-YagiDiş Ağrısı Tedavisi
Diş ağrınıza acilen müdahale etmeniz gerekiyor ise o zaman ihtiyacınız olan şey karanfil yağından başka bir şey değildir. Tedaviyi hemen yapabilmek için küçük temiz ve pamuklu bir beze birkaç damla damlatın ve dişetinize sürün. Yağ anestezi özelliği gösterecektir ama ağrıyan bölge uyuşmadan önce azda olsa sızı yapabilir.

Apseyi dağıtabilmek için ise ihtiyacınız olan şey Çin bitkilerinden oluşan özel ve çok kuvvetli bir karışım hazırlamaktır. Aktarlarda özellikle Çin bitkileri satan aktarlarda kolayca bulabileceğiniz Çin sıraca otu kökünü (xuan shen) ve altın çanağı otu tanelerini ( lian qiao) karıştırın ve demini kullanın tabi unutmayın her fincan için 1 tatlı kaşığı kullanmanız gerek. Ağrı devam ettikçe her 3 ya da 4 saatte bir fincan için.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.