Deride temizlik yaparken nelere dikkat edilmeli

Deride temizlik yaparken nelere dikkat edilmeli

Deri Eşyanın Temizliği Nasıl Yapılır?

Deriden üretilen ürünler çeşitli etkenlerden etkilenerek çatlamaya ve yıpranmaya başlayabilir. O yüzden derilerin temizliğini yaparken şampuanlı su kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Deriyi silip ıslattıktan sonra sıcak yerde kurutmayın.

 

Soba veya benzeri ısınma araçların yanında kurutulmaya kalkmanız deride çatlamalara sebebiyet verebilir. Kurutma işlemini normal oda sıcaklığında yapmaya dikkat edin.

 

Kurumuş derileri yumuşatmak için iki buçuk 2,5 litrelik suya bir tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ekleyip karıştırın. Kuruyan deri eşyayı bu suda yıkarsanız daha yumuşak olmasını sağlarsınız.

 

Deri eşyalarda oluşan lekeleri çıkarmak için BURADAKI konumuza bir göz atmanızı tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Erhan Gökce dedi ki:

  Hiç mantık yok. laf olsun diye öneride bulunmayın.
  1. 2.5 litre suyun içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı . bir tatlı kaşığı yağ 2-3 gram gelir. 2.5 litre su 2500 gram dır. oran 1/1000 dir. yağ suyun içinde kaybolur.
  2. yağ ile su karışmaz. su yüzeyde kalır. kuru deri kemeri suya sokarken suya ilk giren kısım yağı emer. bir kısım yağlı olur.
  3. Deriyi yağlayacaksan zeytin yağ ile değil, bu iş için hazırlanmış badem yağı vardır onun ile yapılır. zeytin yağı ile salata yapılır.
  Ama desen ki. Bol su ile iyice yıkayın ( derinin emdiği tozu kiri ve terden gelen tuzları temizlemek için) sonra da badem yağı ile iyice yağlayın. Eyvallah aklıma yatar.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder