İPUÇLARIM

Depresyon Belirtileri Nelerdir, Depresyon Nasıl Tedavi Edilir?

Depresyon Belirtileri Nelerdir, Depresyon Nasıl Tedavi Edilir?

Depresyon rahatsızlığı asla hafife alınmaması gereken bir hastalıktır. Bu durum sadece pazartesi sendromu değildir bu durum yıllar süren kronik bir hastalığa dahi dönüşebilir.

Depresyona, kilo alma, bitkinlik, kabızlık, adet düzensizliği, tekrar eden enfeksiyonlar ve laterji eşlik etmektedir. Aşırı durumlarda yani şiddetli vakalarda profesyonel müdahale şarttır.

Depresyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Depresyon tedavisinde bitkisel tedavilerde tedavi daha çok sinir sistemini geliştirmek ve sindirim sistemini düzenlemeye odaklanmıştır.
• Genel bir anti depresan çayı hazırlamak için eşit miktarlarda kantaron, melisa ve damiana karışımı hazırlanır. ( unutmayın güne 3 veya 4 defa içilmelidir ve her fincan için 2 tatlı kaşığı karışım ilave edilir.)
• Eğer sorununuz rahatlayamama sorunu ise o zaman takke otu, eğer tansiyon sebebi ile baş ağrısı çekiyorsanız o zaman kestere kullanmalısınız.
• Belki bilmiyorsunuz ama günlük hayatta kullandığınız özellikle yemek yapmak için kullandığınız birçok bitkisinin anti depresan özelliği vardır. Ruhunuzu beslemek için yemeklerde fesleğen kullanın ve bol bol yulaf yiyin.
• Depresyona iyi gelen diğer bitkiler arasında gingseng ve kantaron bulunmaktadır. Bu bitkilerin kapsülleri yada tabletlerini alabilirsiniz.
• Hardal, centiyan ve kara çalı bitkileri de depresyon ile savaşmanızda yardımcı olacaktır.

depresyon belirtileriDepresyondan Kurtulmak İçin Kantaron Bitkisi Kullanın!
• Kantaron bitkisi tabiat ananın antideprasanıdır. Kantaron bitkisinin içeriğindeki aktif olan hiperforin günümüzde bir antidepresan olan prozac adı verilen ilaç ile aynı etkiye sahiptir.
• Kantaron bitkisi ayrıca iltihaplanmaya karşı analjezik ve antiseptik olarak kullanılır ve sinir sistemi için çok iyi bir kuvvetlendiricidir.
• Kantaron bitkisinin kompresi ve lapası nevralji ve diş müdehalelerini takip eden ağrıları hafifletmektedir. Demlenmiş olan yağı ise çürükler, kesikler ve yanıklarda ilk yardım için kullanılmaktadır.
• Bildiğiniz üzere kantaronun marifetleri yukarıda sayılanlar ile sınırlı değildir. Özellikle adet sancıları ve menopoz durumlarında geleneksel bir tedavi yoludur kantaron.
• Tabi kantaronun insanlık için en büyük şifaları arasında yukarıda saydıklarım değil AIDS hastalığı ile mücadelesi bulunmaktadır. Kantaron bitkisi içeriğindeki hiperisin adı verilen madde ile bağışıklı sistemini güçlendirir ve AIDS hastalığı ile savaşmakta kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.