İPUÇLARIM

Demlik nasıl parlatılır? Demlik parlatmanın püf noktaları

  • 02 Kasım 2014
  • 1.458 kez görüntülendi.
Demlik nasıl parlatılır? Demlik parlatmanın püf noktaları

Çay içmesi keyif veren sıcak içeceklerden biridir. Bir misafir mi geldi hemen bir çay demleyelim deriz. Çok mu yorulduk ‘’ şimdi bir demli çay ne kadar makbule geçerdi ‘’ diye düşünürüz. Koyu bir sohbete mi girdik, hemen ‘’ bir çay koyalım da içelim’’ deriz. Hatta bize özgü başka dillere çevrildiğinde çok değişik bir anlama gelen ‘’ tavşankanı çay ‘’ tabirimiz bile vardır. O kadar çaydan bahsettikten sonra güzel bir çay demleyip keyif yapalım.Lakin tavşan kanı çay demlemenin püf noktalarını biliyor musunuz? Tavşan kanı çay demlemenin püf noktaları

İyi hoş da çayı demlerken kullandığımız demlik hem içindeki çayın biraz olsun beklemesinden dolayı demlikte sarımsı bir renk oluşmasına neden olur hem de çok sık kullanılan bir eşya olduğu için eski parlaklığını yitirecektir.İşte size demlik parlatmanın püf noktaları.

Demlik parlatmanın püf noktaları;

Demliğimizin içindeki sarı renkten kurtulmak için limon tuzu ile kaynatmak yeterli olacaktır. Demliğin içini tamamen dolduracak kadar su doldurunuz ve içine birkaç yemek kaşığı limon tuzu atıp kaynatınız. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem eğer kireç varsa demliğinizdeki kireci de temizleyecektir.

Demliğinizin dışını parlatmak için kullanmanız gereken ürün ise sirke ve karbonat karışımıdır. Bir miktar sirke ve karbonatı karıştırıp bununla demliğinizi siliniz. Buyurun size pırıl pırıl bir demlik. Ayrıca sirke ile bir miktar tuzu karıştırıp bu karışımın içinde demliğinizi bekletmeniz de demliğinizin inci gibi parlamasını sağlayacaktır.

Son olarak kaynar suda eritilmiş kaya tuzu ve sirke karışımı da hem demliğinizi dezenfekte edecek hem de demliğinizin pırıl pırıl parlamasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.