Dantel Kazak-Yelek Nasıl İşlenir?

Bu rahat giyilen kazak işleme için 141 gramlık 234 metrelik yaklaşık 3 yumak ile 6 mili metrelik işleme tığına ihtiyacınız var.

dantel yelek

Dantel Kazak-Yelek Nasıl İşlenir

Adım Adım Anlatım
Bu kazak için en az 18 tane motif işlemek gereklidir. 18 motif işlendikten sonra motifler birleştirilmelidir ancak boyun ve kol boşlukları için yer bırakılmalıdır.

Adım 1: İlk Motif

dantel yelekİlk adım olarak 7 tane zincir çekin. Bu 7 zincire tığınızdaki zincirde dahil olmalıdır. Daha sonra tığı kaydırmak sureti ile 7 zinciri yüzüğe yani daireye çevirin.

Adım 2

dantel yelekSıra 1: Sıra sonuna kadar her bir zincirin içine 2 tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonunda son zincire tığı kaydırın.

dantel yelekSıra 2: 6 zincir çekin, (1 üçlü kroşe işleyin, 2 zincir çekin) sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda dördüncü zincire tığı kaydırın. Sıra tamamlandığında işlemenizde 11 tane üçlü kroşe olması lazım.

dantel yelekSıra 3: 2 zincir çekin, 1 küme işleme yapın, 3 zincir çekin, 2 zincir atlayın, (1 küme işleme yapın, 3 zincir çekin, 2 zincir atlayın) sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın.

dantel yelekSıra 4: İlk zincire tığı kaydırın, (1 tekli kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 3 zincir atlayın, (aynı zincire 2 çift kroşe, 3 zincir çekin, 2 çift kroşe) 3 zincir çekin, 3 zincir atlayın, 1 tekli kroşe işleyin, 5 zincir çekin ve 3 zincir atlayın. Sıra sonuna kadar aynı şekilde işledikten sonra ilk tekli kroşeye tığı kaydırın.

dantel yelekSıra 5: Tığı 3 defa kaydırın, 3 zincir çekin, 3 çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 4 çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 5 zincir atlayın, 1 tekli kroşe, 3 zincir çekin, 5 zincir atlayın, (4 çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 4 çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 5 zincir atlayın, 1 tekli kroşe, 3 zincir çekin ve 5 zincir atlayın. Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın.

dantel yelekSıra 6: 3 zincir çekin, 4 çift kroşe işleyin, 1 V işleme yapın, 5 çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 1 tekli kroşe, 3 zincir çekin ve 3 zincir atlayın, 1 tekli kroşe, 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, (5 çift kroşe işleyin, 1 V işleme yapın, 5 çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 1 tekli kroşe, 3 zincir çekin ve 3 zincir atlayın, 1 tekli kroşe, 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın) ve sıra sonuna kadar aynı adımlarla işleme yapın. Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın.

Adım 3: İkinci Ve Tüm Diğer Motifler
Adım ikideki sıra 1 ve 5’i tekrar edin. Bir ya da 2 taraftan sıra altıyı işlerken motifleri birleştirin.

Adım 4: Lastik İşleme

Toplamda 17 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı kaydırın ve her bir zincire tekli kroşe işleyin. Sıranın sonunda 1 zincir çekin.

Sıra 2: Tığ tarafından ikinci zincire tığı kaydırın ve zincirlerin arka tarafından sıra sonuna kadar tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra iki gibi diğer tüm sıraları aynı şekilde işleyin. En az 100 tane sıra işledikten sonra ilk ve son sırayı birleştirin.

dantel yelekDaha sonra da lastik işlemeyi ana işleme ile birleştirin.

Adım 5: Boyun Ve Kol Kenarları
Sıra sonuna kadar tığı kaydırıp çevreleme yapın.

Dantel Kazak-Yelek Nasıl İşlenir?


Leave a Reply