Dantel Bolero Nasıl İşlenir?

Bu şık dantel bolero ceketi işlemek için pembe ev kaliteli bir işleme ipi ve 2,75 mili metrelik dantel işleme tığına ihtiyacınız var.

Bu işlemede 23 zincir yaklaşık 10 cm kadardır. Bu işleme ekstra küçük boydadır.

Dantel Bolero Nasıl İşlenir?

Adım Adım Anlatım

Dantel Bolero

Adım 1; İşlemeyi aşağıdan yukarıya doğru yapın. Toplamda 146 tane zincir çekin ya da 16 zincir ve katları ve artı 2 tane zincir çekin. Bu zincirlere tığdaki zincirde dâhil olmalıdır.

Adım 2; Vücut işleme, arttırma zincirleri.

Dantel Bolero

Sıra 1; (ters taraf size bakacak şekilde) Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin, sonra 3 tane zincir atlayın, son 1 zincir kalana kadar (ilk zincire 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın) son kalan 1 zincire de 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 2; Bu sırayı sıra 1 ile aynı şekilde işleyin.

Dantel Bolero

Sıra 3; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin, daha sonra 5 tane zincir çekin, sonra 3 tane zincir atlayın, son zincire kadar (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x3, sonra 5 tane zincir çekin ve sonra da 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 4; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın sonra 4 tane zincir çekin, sonra 5 tane zincir atlayın sonra 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin, sonra 5 tane zincir atlayın (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve son 1 zincir kalana kadar (1 tane zincir çekin, sonra 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x2, daha sonra 4 tane zincir çekin, 5 tane zincir atlayın sonra 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın sonra 4 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir atlayın) Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 5; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin, sonra 7 tane zincir atlayın daha sonra 1 zincirlik kısma (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın, (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin sonra 3 tane zincir atlayın,) 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 6; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra da 3 zincirlik kemere 1 tane çiçek işlemesi yapın, daha sonra 4 tane zincir çekin sonra 8 tane zincir atlayın, son 1 zincir kalana kadar (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, daha sonra 4 tane zincir çekin sonra da 3 zincirlik kemere 1 tane çiçek işlemesi yapın, daha sonra 4 tane zincir çekin, sonra 8 tane zincir atlayın) Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 7; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 6 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 8; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x2, son 8 tane zincir kalana kadar (sonra 4 tane zincir çekin, 3 zincirlik kemere 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonra 4 tane zincir çekin, sonra 4 tane zincir atlayın ve sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 9; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin, sonra 7 tane zincir atlayın daha sonra 1 zincirlik kısma (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın, (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin sonra 3 tane zincir atlayın) 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 10; İlk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, son zincire kadar (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin sonra 3 tane zincir atlayın) Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Adım 3; Ön Kısım İşlemesi

Dantel Bolero

Sıra 11; (ters taraf size bakacak şekilde) Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)x2) x2, 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 12; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 5 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 5 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)x2) 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 13; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)x2) x2, 7 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 14; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x2, son 8 tane zincir kalana kadar (sonra 4 tane zincir çekin, 3 zincirlik kemere 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonra 4 tane zincir çekin, sonra 4 tane zincir atlayın ve sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 15; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 2 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 16; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)x2) x2, 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 17; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x2, son 8 tane zincir kalana kadar (sonra 4 tane zincir çekin, 3 zincirlik kemere 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonra 4 tane zincir çekin, sonra 4 tane zincir atlayın ve sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 18; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın (daha sonra 1 tane zincir çekin sonra ve sonra 3 tane zincir atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) Sıranın sonuna geldiğinizde 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 19; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 2 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 20; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 2 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 21; Bu sırayı, sıra 13 ile aynı şekilde işleyin.

Sıra 22; Bu sırayı, sıra 14 ile aynı şekilde işleyin.

Dantel Bolero

Sıra 23; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 2 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 24; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin, sonra 7 tane zincir atlayın daha sonra 1 zincirlik kısma (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın, (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin sonra 3 tane zincir atlayın) 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) daha sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 7 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 25; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 2 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 26; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin, sonra 7 tane zincir atlayın daha sonra 1 zincirlik kısma (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) x4 ve sıra sonuna geldiğinizde 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bolero

Adım 4; İkinci Ön Kısım İşlemesi

Dantel Bolero

Sıra 10’un son kısmından 48 tane zincir sayın ve 49. zincire ipi ekleyin.

Sıra 11; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)x2) x2, 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 12; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın  x2, 1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın x2, 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 13; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x2, 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 14; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 8 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 15; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 6 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 16; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 4 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 4 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 4 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 17; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x2, 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 18; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 6 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 19; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x3, (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 20; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın)  x2, (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 21; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) ve (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 22; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 8 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 23; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 6 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 4 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 24; Bu sırayı ilk ön kısım işlemenin sıra 24’ü ile aynı şekilde işleyin.

Sıra 25; Bu sırayı ilk ön kısım işlemenin sıra 25’i ile aynı şekilde işleyin.

Sıra 26; Bu sırayı ilk ön kısım işlemenin sıra 26’i ile aynı şekilde işleyin.

Dantel Bolero

Adım 5; Arka Kısım İşlemesi

Ön kısımdan 3 tane zincir atlayın ve ipi işlemeye ekleyin.

Dantel Bolero

Sıra 11; (ters taraf size bakacak şekilde işlemeye devam edin) 3 tane zincir çekin, daha sonra aynı zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, sonra 3 tane zincir atlayın, daha sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, sonra 1 tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (sonra 1 tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, sonra 5 tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (sonra 1 tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x2, son 4 zincir kalana kadar sonraki 3 zinciri atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Ön kısımda toplamda 3 tane zinciriniz kalmış olmalı.

Dantel Bolero

Sıra 12; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, daha sonra aynı zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, sonra 3 tane zincir atlayın, daha sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, sonra 4 tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (sonra 4 tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, sonra 4 tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (sonra 4tane zincir çekin, sonraki 3 zinciri atlayın, sonra 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın), son 4 zincir kalana kadar sonraki 3 zinciri atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 13; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) ve (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 7 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 14; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 8 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 15-16-17-18; Bu sıraları, ilk ön işlemenin sıra 23-24-25 ve 26’sı ile ve sırası ile aynı şekilde işleyin.

Dantel Bolero

Sıra 19; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, ilk zincire 4 tane üçlü kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin sonra 5 tane zincir çekin ve sonra 3 tane zincir atlayın, bir önceki sıradaki 3 zincirlik kemerin orta kısmına yani 2 küme işlemenin arasına (1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin) son 1 zincir kalana kadar sonraki küme işlemeyi atlayın, sonraki 2 zinciri atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 3 tane zincir atlayın. Sıranın sonuna geldiğinizde son 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 20; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) ve (1 tane zincir çekin, 1 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Dantel Bolero

Sıra 13’den başlayarak işlemeyi yeniden işlemeye devam edin.

Adım 6; İlk Arka Omuz Parçası

Sıra 26; Tığ tarafından 5. zincire tığı kaydırın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x4. Sıranın sonuna geldiğinizde 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 27; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x4. Daha sonra 2 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın.

Ön ve arka kısımları birleştirin. Arka parçanın sıra 25’ine kadar tığı kaydırın. Sonra da sıra 25’in son zincirine kadar tekli kroşe olarak işleme yapın.

Dantel Bolero

Adım 7; İkinci Arka Omuz Parçası

Sıra 26; Önce 3 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 3 tane zinciri atlayın, sonraki 1 zincirlik kısma 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x4. Sıranın sonuna geldiğinizde 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve 3 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 27; Tığ tarafından 4. zincire tığı kaydırın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, 3 tane zincir atlayın ve 1 zincirlik kısma 3 tane üçlü kroşe işlemesi yapın) x4. Daha sonra 3 tane zincir atlayın ve 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın.

Daha sonra arka ve ön omuz parçalarını birleştirin.

Adım 8; Tamamlama Adımları

Bağcıkları yapmak için 60 tane zincir çekin, tığ tarafından ikinci zincire tığı kaydırın ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

İşlemenin kenar kısımlarını yarım çift kroşe işleyerek tamamlayın.

Dantel Bolero

Adım 9; Alt Kenar İşleme

Sıra 1; (7 tane zincir çekin, 5 tane zincir atlayın ve sonraki zincire tığı kaydırın) x4, (7 tane zincir çekin, 4 tane zincir atlayın ve sonraki zincire tığı kaydırın) x2, (7 tane zincir çekin, 5 tane zincir atlayın ve sonraki zincire tığı kaydırın) (ikinci köşe işlendi) (7 tane zincir çekin, 4 tane zincir atlayın ve sonraki zincire tığı kaydırın) x4.

Sıra 2; Dördüncü zincire tığı kaydırın, (7 tane zincir çekin ve kemerin ortasına tığı kaydırın) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin.

Sıra 3; Dördüncü zincire tığı kaydırın, kemerin orta kısmına (7 tane zincir çekin, (sonraki zincire tığı kaydırın, 6 tane zincir çekin, 1 tane küme işleme yapın, 2 tane zincir çekin ve sonraki zincire tığı kaydırın) son zincire gelene kadar 7 tane zincir çekin ve kemerin orta kısmına tığı kaydırın.

Sıra sonuna geldiğinizde ipi kesin ve işlemeye tamamlayın.

Dantel Bolero Nasıl İşlenir? Bölüm 1

Dantel Bolero Nasıl İşlenir? Bölüm 2


Leave a Reply