Dantel Bebek Battaniyesi Nasıl İşlenir?

Bu elite dantel bebek battaniyesi işlemesi için 100 gramlık en kaliteli işleme ipinden 5 yumak kadar gerekli. Ayrıca 3,5 mili metrelik dantel işleme tığına da ihtiyacınız var.

Bu şık dantel bebek battaniyesi işlemesinde 76 cm uzunluğundadır ve 24 sıra yaklaşık olarak 10 cm uzunluğundadır.

Dantel Bebek Battaniyesi Nasıl İşlenir?

Dantel Bebek

Dantel bebek battaniyesi işlemesine başlarken 5 tane zincir çekin ve ilk zincire tığı kaydırarak işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 1; İlk önce 4 tane zincir çekin (4 zincir 1 tane çift kroşe ve 1 tane de zincir yerine geçiyor) daha sonra zincirin içerisine 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin x7. Daha sonra 4 zincirin üçüncü zincirine tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 2; İlk zincirlik boşluğa tığı kaydırın, daha sonra 7 tane zincir çekin (7 zincir 1 tane çift kroşe ve 4 tane de zincir yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (köşe V işleme yapıldı). Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 7 zincirin üçüncü zincirine tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 3; 4 zincirlik boşluğa tığı kaydırın, daha sonra 3 tane zincir çekin (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane V işlemesi yapın. Sonraki 4 zincirlik boşluğa 9 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 3 zincirin üstüne tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 4; İlk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra aynı boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, tığ tarafından üçüncü zincire tığı kaydırın) (sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x8. (sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane V işlemesi yapın) Sonraki çift kroşeyi atlayın. (sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x8. Sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın x2. Sıra sonunda son çift kroşeye tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 5; İlk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın, daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x4. Sonraki boşluğa 1 tane V işleme yapın. Sonraki çift kroşeyi atlayın. (daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın) x4. Daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha işlemeyi tekrar edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bebek

Sıra 6; İlk önce 7 tane zincir çekin (7 zincir 1 tane çift kroşe ve 4 tane de zincir yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (köşe V işleme yapıldı). Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 7 zincirin üçüncü zincirine tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 7; 4 zincirlik boşluğa tığı kaydırın, daha sonra 3 tane zincir çekin (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane V işlemesi yapın. Sonraki 4 zincirlik boşluğa 9 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 3 zincirin üstüne tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 8; İlk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın, daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x8. Sonraki boşluğa 1 tane V işleme yapın. Sonraki çift kroşeyi atlayın. (daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın) x8. Daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha işlemeyi tekrar edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bebek

Sıra 9; İlk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın, daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x4. Sonraki boşluğa 1 tane V işleme yapın. Sonraki çift kroşeyi atlayın. (daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın) x4. Daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha işlemeyi tekrar edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bebek

Sıra 10; İlk önce 7 tane zincir çekin (7 zincir 1 tane çift kroşe ve 4 tane de zincir yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (köşe V işleme yapıldı). Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 7 zincirin üçüncü zincirine tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 11; 4 zincirlik boşluğa tığı kaydırın, daha sonra 3 tane zincir çekin (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane V işlemesi yapın. Sonraki 4 zincirlik boşluğa 9 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 3 zincirin üstüne tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 12; Sıraya başlarken ilk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın, daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x8. Sonraki boşluğa 1 tane V işleme yapın. Sonraki çift kroşeyi atlayın. (daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın) x8. Daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha işlemeyi tekrar edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bebek

Sıra 13; İlk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın, daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x4. Sonraki boşluğa 1 tane V işleme yapın. Sonraki çift kroşeyi atlayın. (daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın) x4. Daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha işlemeyi tekrar edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bebek

Sıra 14; İlk önce 7 tane zincir çekin (7 zincir 1 tane çift kroşe ve 4 tane de zincir yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (köşe V işleme yapıldı). Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 7 zincirin üçüncü zincirine tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 15; 4 zincirlik boşluğa tığı kaydırın, daha sonra 3 tane zincir çekin (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane V işlemesi yapın. Sonraki 4 zincirlik boşluğa 9 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 3 zincirin üstüne tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Dantel Bebek

Sıra 16; Sıraya başlarken ilk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın, daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x8. Sonraki boşluğa 1 tane V işleme yapın. Sonraki çift kroşeyi atlayın. (daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın) x8. Daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha işlemeyi tekrar edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bebek

Sıra 17; İlk önce 2 tane zincir çekin, (bu işleme yerine geçmiyor) daha sonra ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın. (3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın, daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x4. Sonraki boşluğa 1 tane V işleme yapın. Sonraki çift kroşeyi atlayın. (daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeyi atlayın) x4. Daha sonraki çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 4 defa daha işlemeyi tekrar edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye arka ilmekten 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Dantel Bebek

Sıra 18; İlk önce 7 tane zincir çekin (7 zincir 1 tane çift kroşe ve 4 tane de zincir yerine geçiyor) daha sonra aynı boşluğa 1 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın. Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (köşe V işleme yapıldı). Sonraki 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra aynı şekilde 2 defa daha tekrar edin. Sıra sonunda 7 zincirin üçüncü zincirine tığı kaydırıp  dantel bebek battaniyesi işlemesini birleştirin.

Bundan sonra dantel bebek battaniyesi istediğiniz uzunluğuna gelene kadar son 4 sırayı yeniden tekrar ederek işlemeye devam edin. Dantel bebek battaniyesi işlemenizin katmanlarını farklı renklerde yaparak çok daha canlı bir işleme hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda dantel bebek battaniyesi işlemesinin ingilizce anlatımlı videosunu bulabilirsiniz.

Dantel Bebek Battaniyesi Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.