Dantel Atkı Nasıl İşlenir?

Dantel atkı işleme için 120 gramlık, 283 metrelik yumuşak iplik ile 5 mili metrelik yün işleme tığına ihtiyacınız var.

Dantel Atkı Nasıl İşlenir?

Adım Adım Anlatım
Dantel İşleme Motifi: Saçak Kenarları Ve Sınırları

dantel atki nasil islenir Adım 1
Toplamda 33 tane zincir çekin. İsterseniz 6 zincir ve katlarını da zincir ölçüsü olarak kullanabilirsiniz. Dana sonra mutlaka artı 3 zincir çekmeyi ihmal etmeyin.

Adım 2

dantel atki nasil islenir Sıra 1: (Sağ Taraf) Tığınızı dördüncü zincire atın ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane çift kroşe işleme yapın. Sıra sonunda 3 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin.

dantel atki nasil islenir Sıra 2: (Ters Taraf) Tığınızı dördüncü zincire atın 3 tane çift kroşe işleyin, (2 zincir çekin, 2 zincir atlayın, 1 çiçek işlemesi yapın, 2 zincir atlayın, 1 tane çift kroşe işleyin) son iki zincire geldiğinizde her bir zincire 2 tane çift kroşe işleyin. Sonrasında 3 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin.

dantel atki nasil islenir Sıra 3: Tığınızı dördüncü zincire atın ve 2 çift kroşe, yarım çiçek motifi işleyin, 2 zincir çekin, kemerdeki üçüncü zincire 1 tane çift kroşe, 2 zincir çekin, yukarıdaki 1 çift kroşelik alana 1 tane çiçek motifi işleyin, 2 zincir çekin, kemerdeki üçüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin, 2 tane zincir çekin) son 3 zincire kadar işlemeye devam edin, son 3 zincire yarım çiçek motifi işleyin, 2 çift kroşe ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

dantel atki nasil islenir Sıra 4: Tığınızı dördüncü zincire atın ve 2 çift kroşe işleme yapın, kemerin üçüncü zincirine 1 tane tekli kroşe, ( 2 zincir çekin, yukarıdaki 1 çift kroşelik alana 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 zincir çekin, kemerin üçüncü zincirine 1 tane tekli kroşe,) son 2 zincire kadar işleyin ve son iki zincirde 2 tane çift kroşe işleyip yine her zaman ki gibi 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Bu noktadan sonra sıra 1’den itibaren modeli atkınız istediğiniz yere gelene kadar işlemeye devam edin. Ancak son sırayı sıra 1 gibi işleyerek atkınızı tamamlayın.

Adım 3
Kenarlar: Tığ kaydırma işlemi ile kenarları tamamlayın.

Adım 4
Bu noktada istediğiniz gibi püskülleri atkınıza ekleyin.

Dantel Atkı Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.