Çocuk Giysileri Nasıl Temizlenir?

Çocuk Giysileri Nasıl Temizlenir?

Bilhassa çocuk giysilerini yıkamaya almadan önce yırtık ya da benzeri alanlara müdahale ettikten sonra yine yıkamaya almadan önce ıslatın. Bu sayede hem kumaşın yırtık ya da müdahale gerektiren kısmını makinede daha fazla yıpratmamış olursunuz hem de ön ıslatma sayesinde çoğu lekeyi bu çok daha iyi bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Islatmaya almadan önce bilhassa fazlaca lekelenmiş olan kısımları sabun ile nemlendirerek silin ve ardına kumaşı ıslatın. Ya da en az 1,5 saat süresince kumaşı ön yıkama solüsyonu içerisinde bekletin. Bir buçuk saat sonra yani solüsyondan kumaş çıktıktan sonra diğer çamaşırlar ile birlikte normal bir şekilde makinede yıkama yapabilirsiniz.

Yünlü olan ve koyu renkte olan çoraplar mutlaka yine koyu renkte olan pantolon ya ad etekler ile soğuk su ile ön yıkama yapılmalıdır. Aynı şekilde bu soğuk su kısa programına uygun olan deterjanın da kullanılması faydalı olacaktır.

Özellikle çocuk giysileri üzerindeki lekeler bekletilmeden yani birkaç gün sonra yıkanmamalı hemen müdahale edilmelidir. Çünkü özellikle nemli ve ıslak koşullarda küf özellikle yemek lekelerine doğru saldırıp kumaşı kaplayabilir. Bunun dışında yine bu ortamlarda böcekler ve güve larvaları da giysilerde önemli yıpranmaların oluşmasına neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder