İPUÇLARIM

Çıtır Çıtır Patates Nasıl Kızartılır ?

Çıtır Çıtır Patates Nasıl Kızartılır ?

Dışarıdan fast-food yeme gibi bir alışkanlığınız varsa size verdikleri patatesin ne kadar güzel olduğunu bilirsiniz. Sapsarı çıtır çıtır patates verirler. Aynı patatesi evde kızartabilirsiniz ve daha sağlıklı bir şekilde. Açık bir şekilde konuşmak gerekirse dışarıda yediğimiz gıdaların hangi koşullarda ortaya çıkartılıp bize sunulduğunu bilmiyoruz. İyisi mi bunlar evde yapalım, içimiz rahat etsin.

Evde çıtır çıtır patates kızartmak için, patatesleri soyduktan sonra iyice kurulayın. Tavadaki yağın kızgın olmasına dikkat edin. Birde kullandığınız patatese dikkat ederseniz iyi olur. Patatesler kızartmalık ve yemeklik olarak ikiye ayrılır, siz kızartmalık olanları tercih edin.

Yada biraz daha zahmetli bir yöntemden bahsedeyim. Patatesleri dilimleyin, suyunu havlu peçeteyle alın. Kızgın yağa atıp yarı pişecek şekilde kızartın. Tam pişmeden patatesleri alın ve soğumaya bırakın. Tamamen soğuduktan sonra buzdolabı poşetine koyup 5-6 saat buzlukta bekletin. Buzluktan çıkardıktan sonra tekrar kızartın. Patateslerinizin çıtır çıtır olacağını göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.