Cildiniz ve Saçlarınız İçin Sütün Önemi

Cildiniz ve Saçlarınız İçin Sütün Önemi

Süt her yaşta insana bir sağlık ve güzellik iksiri olmuştur. Süt her yaştaki insan için kullanılabilinir bir besindir. Süt sadece güzellik için değil aynı zamanda kemikler için de çok büyük önem taşımaktadır. Süt aynı zamanda cildin ve vücudun ihtiyacı olan tüm proteinleri içinde barındırmaktadır. Ama bugün sizlere sütün sağlığımız için faydalarından değil, sütü cildinizi ve saçlarınızı canlandırıp güzelleştirmek için nasıl kullanabileceğimizi anlatacağım.

 

Cildimiz İçin Süt

• Cildinizi güzelleştirip canlandırmanın aynı zamanda gerginleştirip parlatmanın yegane yolu sütten geçmektedir.
• Cildinize uyguladığınız günlük temizlemenin üzerine özellikle hafta sonları yani evde boş vaktinizin olduğu zamanlar da cildinizi makyaj temizleme pamuğu ve süt yardımı ile iyice temizleyin, daha sonra ılık su ile cildinizi sütten arındırın ve kurutun. Hemen sonrasında tekrar yeni ve temiz bir makyaj temizleme pamuğu alın ve süte iyice batırın ve bu pamuk ile cildinize bol bol kompres yapın. Fakat bu defa bırakın süt cildinizde en az 20 dakika kadar kalsın ve cildinizi iyice gersin. 20 dakika sonra yüzünüzü durulayın ve temiz bir havlu ile kurutun. Bunu en az haftada bir kere uygulamayı adet edinirseniz muhteşem bir cilt ile yaşadığınızı fark edeceksiniz.

 

cilt ve sut (650 x 310)

Saçlarınız Ve Süt
• Eğer cansız ve sürekli kırılan saçarla sahipseniz tek yapmanız gereken en az haftada bir defa saçlarınıza süt maskesi uygulamak olacaktır.
• Süt maskesini yapmak saçlarınızı yıkamak kadar kolaydır.
• Duşa girmeden yarım ya da bir saat önce genişçe bir kabın içine en az yarım litre kadar süt dökün ve bu sütü tüm saçlarınıza yedirin.
• Saçlarınızın her telinin süt ile kaplı olduğundan emin olduktan sonra saçlarınızı temiz bir havlu ile sarın.
• Bu şekilde en az yarım ya da bir saat kadar bekleyin, daha sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
• Bu uygulamayı her hafta yapmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder