İPUÇLARIM

Çikolatanın Şeker ve Kalori Miktarı Ne Kadar ?

Çikolatanın Şeker ve Kalori Miktarı Ne Kadar ?

Şeker Miktarı

Bitter çikolatalar tipik olarak daha az şeker içerir. En fazla şeker bol sütlü beyaz çikolatada yer alır. Bu sebepten dolayı kaliteli bir bitter çikolata tercih etmek sağlık açısından oldukça iyi bir seçim olacaktır. Bitter çikolatalar %50 kakao oranıyla başlar, %95 seviyesine kadar gider. Genel olarak acılık seviyesine göre “acı”, “extrafin” veya “surfin” olarak adlandırılırlar.

Kalori Miktarı

Genel olarak çikolataların yaklaşık 42 gramı (1 porsiyon) 220-280 civarı kalori içerir. Bu miktar kilo sorunu yaşayanlar için çok ciddi bir rakam, oldukça fazla. Bu sebepten dolayı kilo kontrolü açısından dikkatli tüketmek gerekir. Diyet yapıyorsanız, sporcuysanız veya zayıflamak & formda kalmak için uğraşıyorsanız çikolatayı kontrollü tüketmelisiniz. İlk tercihiniz her zaman bitter olsun. Acı olduğundan dolayı hem çikolataya olan isteğiniz kaçacak hemde vücudunuza daha az zarar vermiş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. oyunu oyna dedi ki:

    bu manzara Ne kalori nede şeker hastalığı dinler:) konu çikolata ise iş değişir. çocuklara alırken sayelerinde bizlerde faydalanıyoruz:) ama dediğiniz gibi şeker sorununa karşı Bitter tercih edilmeli.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.