Çiçeklerle Tedavi Nasıl Yapılır?

Çiçeklerle Tedavi Nasıl Yapılır?

Çiçeklerle tedavi yeni çıkan bir tedavi yöntemi değildir. Çiçekler sadece hastalıklara iyi gelmekle kalmaz aynı zamanda hiçbir şekilde yan etkileri yoktur.

Çiçeklerle Tedavi

Bezeleri tedavi ederken amber çiçeğinin tomurcuk ve yapraklarını çok iyi bir şekilde ezin ve sonrasında iyice krem kıvamına getirin. Hazırladığınız bu kremi bezenin ya da şişliğin üzerine direk olarak sürün.

Boğmaca durumunda 15 tane kuruttuğunuz kadife çiçeğini yeterli miktardaki suyun içinde kaynatın. Sonrasında içerisine esmer şeker ilave edin ve tamamen bir şerbet haline dönüştürün. Hazırladığınız bu şerbeti hem sabah hem de akşam yani günde 2 defa düzenli olarak için.

Dizanteri ve diyare rahatsızlıklarında 30 tane kadar Cezayir menekşesini 250 mili litre kadar suyun içinde kaynatın. Kaynatma işlemini 125 mili litre kadar su kalana dek devam edin. Hazırladığınız bu ilaçtan 5 gün boyunca ve sadece sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa içmeye devam edin.

Dermatit ile egzama türündeki cilt rahatsızlıklarında mine çiçeği kaynatıldıktan sonra sadece özü hastalıklı cilt bölgesine pansuman yaparak uygulanır.

Kabakulak hastalığını atlattıktan sonra sadece 30 gram kadar kadife çiçeğini 300 mili litre kadar suyun içinde kaynatın. (kadife çiçekleri mutlaka taze olmalı) kaynatma işlemini su yarıya inene dek sürdürün. Kaynatma işleminden sonra kalan suyu da ikiye ayırın. Bu suyun bir yarısını sabah, diğer yarısını da akşam için.

Kabızlık için 8 gram kadar Cezayir menekşesinin kökünü sadece 1 bardak kadar suyun içinde kaynatın. Kaynatma işlemini su yarım bardak olana dek sürdürün. Daha sonra hazırladığınız bu ilacı gece yatmadan önce için.

Gaz sorununa karşı isterseniz her gün 15 tane kadar gül taç yaprağı yemeyi deneyebilirsiniz.

Mikrobik sarılık durumunda kına çiçeğinin sapı ya da kökünden sadece 120 gram kadar alın ve temiz suyun içerisinde bir süre kaynatın. Kalan suyu 2 tam parçaya ayırın. Bu parçalardan birini sabah, diğer parçayı da akşam için. Hazırladığınız bu öz suyu kesinlikle yeniden kaynatılmamalıdır. Öz suyu tedavisini 20 ila 30 gün süre ile ve düzenli olarak sürdürmeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder