İPUÇLARIM

Çengelli İnci Kolye Nasıl Hazırlanır?

Çengelli İnci Kolye Nasıl Hazırlanır?

Çengelli inci kolye modelimiz aslında çengelli inci bilekliğin takımıdır. Yani hem kolye hem de bileklik bir arada takıldığı zaman muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu takı modeli özellikle Amerika’da çok moda olan ve aynı zamanda da çok pahalı olan bir takı modelidir.

cengelli inci kolye 1Gerekli Malzemeler
Çengelli inci kolyenizi hazırlamanız için inci delikli boncuklar, ince tel, altın sarısı çengelli iğneler, çeşitli boyutta sarı halkalar, kapama metal uçları, metal klips ve penseye ihtiyacınız var.

Çengelli İnci Kolye

cengelli inci kolye 2İnce teli boynunuzda ölçün ve istediğiniz uzunluğa 3 cm daha ekleyip teli kesin. Sonra telin bir ucuna düğüm atın ve telin fazlalığını pense ile kesin. Kalan telin kısmını pense ile iyice kavrayın ve teli çekip düğümün sağlamlaşmasını sağlayın.

cengelli inci kolye 3Daha sonra düğüm attığınız telin diğer ucundan sarı kapatma metalini geçirin ve metali düğümü içine alacak şekilde telin diğer ucuna yerleştirin ve kapatma metalini pense ile kapatın.

cengelli inci kolye 4Telin açık olan ucuna varsa asıl incilerden daha küçük olan bir inci geçirin ve tüm diğer büyük incileri de tele dizin. Tüm incileri dizdiğinizde son tarafa da bir tane küçük inci ekleyin.

cengelli inci kolye 5Telin diğer ucuna sıkı olmayan bir düğüm atın.

cengelli inci kolye 6Daha sonra ilk büyük incinin yanına sarı altın renginde olan çengelli iğneyi geçirin ve daha sonra çengelli iğnenin içerisinden başka bir altın sarısı çengelli iğne geçirip bu iğneyi ikinci büyük incinin yanına çengelleyin.

cengelli inci kolye 7Üçüncü çengelli iğneyi ter tarafa doğru yani iğne başı ilk ve ikinci iğnenin ters tarafına bakacak şekilde ama yine ikinci inci boncuğun hemen yanından ve bir ile ikinci çengelli iğnenin içinden geçirin ve çengeli kapatın.

cengelli inci kolye 8Daha sonra dördüncü çengelli iğneyi alın ve bu defa bu iğneyi üçüncü inci boncuğun yanından ve ters taraftan geçirip 2 ve üçüncü iğneleri de içine alarak çengelleyin.

cengelli inci kolye 9Gördüğünüz üzere iğneler zigzag çizecek ve birbirleri içerisinden geçerek tüm incileri tek tek dolaşacaklar. Sonuna geldiğinizde kapama ucunu ve kapama klipsiniz takmayı unutmayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.