İPUÇLARIM

Çatal Bıçak Üzerindeki Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?

Çatal Bıçak Üzerindeki Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?

Metal maddeler bir süre sonra oksitlenerek yüzeysel bir kimyasal değişime uğrar. Biz bu oksiti hal arasında pas lekesi olarak biliyor, adlandırıyoruz. Şimdi anlatacağımız yöntem ile sadece çatal, bıçak, kaşık üzerindeki pas lekelerinden değil oksitlenmiş tüm metal eşyalarınız üzerindeki paslardan kurtulabileceksiniz.

Pas lekesinin bulunduğu alana göre zımpara, pas sökücü ve soğan kullanılır. Bunların arasında en masum olanı soğan olup bizim kullanacağım yöntemdir. Paslanan eşyanızı temizlemek için öncelikle bir adet soğan ve pudra şekeri elde edin. Soğanı ortadan ikiye kesin pudra şekerini kesilen yüzeye biraz dökün. Pudra şekerli soğan ile paslı bölgeyi iyice ovalayın, pasların yok olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Önemsiz metaller üzerindeki pas lekelerini zımpara ile, hareketli metaller üzerindeki lekeleri ise pas sökücü (wd-40 tavsiye edilir) ile çıkarabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Lolita dedi ki:

  Soğan falan hikaye denedik olmadi

 2. Gülseren dedi ki:

  Böyle saçma şeylerle insanları meşgul edip malzeme harcatmayın.Denedik olmuyor.

 3. Ümit dedi ki:

  Merhaba ben kasab’ım masat ım da paslanma ve küf var nasıl giderebilirim yardımcı olursanız sevinirim saygılar sunuyorum teşekkür ediyorum

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Ümit bey sorularınızı lütfen soru gönderme panelinden yapalım teşekkürler.
   http://www.ipuclarim.com/sorunu-sor/

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.