Camdaki Yağmur Lekelerini Temizleme Yöntemleri

Camdaki Yağmur Lekelerini Temizleme Yöntemleri

Yağmursuz hayat olmaz ama yağan her yağmur da camlardaki sayısız leke demek. Titiz hanımlar bu lekelerden çok rahatsız oluyor ve camlarını hemen temizlemek istiyor. Yağmur damlası nedeni ile oluşan su lekelerinin den kurtulmanın pratik yollarını biliyor musunuz? İşte size bu yağmur lekelerden kurtulmak için bir kaç ipucu :

Yağmur lekelerin temizliği;

Silme suyunuza koyacağınız bir kaç damla sirke camlarınızı pırıl pırıl yapacaktır.

Camlarınızı normal temizlik bezleri yerine mikrofiber bezlerle silmek hem lekeleri çıkartmakta çözümdür hem de tekrar kurulama gerektirmediği için çok pratiktir.

Cam silme suyunuza biraz yumuşatıcı ilave etmek de yağmur lekeleriyle başetmekte size yardımcı olacaktır. Yumuşatıcı camlarınızın pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır.

Bulaşık makinelerinizde kullandığınız parlatıcıların camdaki yağmur lekelerini çıkarmakta da usta olduğunu biliyor muydunuz? Bardaklarınızı pırıl pırıl olmasını sağlayan bu ürünler aynı etkiyi camlarınızda da gösterecektir.

Çok eski bir usul olmakla birlikte , yağmur sonrası camları gazete kağıdı ile silmek de size mutluluk verici sonuçlar yaşatacaktır. Gazete kağıdı cam silmekte kullanılan en yaygın üründür.

Elde yıkama deterjanları da yağmur lekeleri için sıklıkla kullanılır. Bu ürünlerdeki leke çıkarma ve parlatma özelliği hem yağmur lekelerini giderir hem de camlarınızın pırıl pırıl olmasını sağlar.

Ayrıca silme suyuna katacağınız amonyak ya da alkol de yağmur sonrası kalan lekeleri gidermede çok yardımcıdır.

Camdaki yağmur lekelerine karşı silme suyuna birkaç damla çamaşır suyu katmak da size kolaylık sağlar.

Kullanacağınız bezlerin yumuşak ve hav bırakmayan cinsten olmasına dikkat etmenizi de tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder