Cam Yüzeyler Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Cam Yüzeyler Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Birçok bayan özellikle temizliği seven bayanlar ev temizlikleri kadar evdeki cam yüzeylerin temizliklerine de önem verirler.

Bilindiği üzere farklı cam çeşitleri farklı temizleme uygulamaları gerektirir.

Düz Cam Temizliği

Cam yüzeyler alkali veya asitten olumsuz bir şekilde etkilemezler. Bu nedenle özellikle düz cam yüzeylerin temizlikleri de kolaydır. Düz cam yüzeyler üzerindeki lekeler deterjanlı su yardımı ile silinerek temizlenebilir. Fakat temizlik sırasında kullanılan kireçli sular yüzünden düz cam yüzeylerin hem matlaşmasına hem de üzerinde izler oluşmasına neden olur. Kireçli suların neden olduğu bu izleri sirkeli su ya da limonlu su ile temizleyebilirsiniz. Cam yüzeyler üzerinde meydana gelen yağlı boya lekeleri fazlalıklarını kazıyıcı yardımı ile düzgün bir şekilde alabilirsiniz.

Ayrıca terebentin, neft veya tiner yardımı ile kalan boya lekelerini temizleyebilirsiniz. Düz cam yüzey üzerinde meydana gelen badana lekesini ilk önce nemli bir tel yardımı ile daha sonra ise ıslak bir bez yardımı ile silip kurutabilirsiniz.

Buzlu Cam Temizliği
Buzlu cam yüzeyler üzerinde meydana gelen herhangi bir lekeyi deterjanlı su yardımı ile iyice silerek çıkarabilirsin. Yine temizlik esnasında kullanılan kireçli sular cam yüzeyleri matlaştırıp beyaz lekelerin oluşmasına neden olur. Meydana gelen bu izleri camdan temizleyebilmek için aynı düz cam temizlik tekniğini kullanabilirsiniz.

Bunun dışında plastik ve kireç lekelerini buzlu cam yüzeyler üzerinden temizlemek için temiz bir tel ile buzlu camı ovabilir daha sonrasında da temiz ve ıslak bir bezle yüzeyi iyice silip sonra kurulayabilirsiniz. Buzlu cam yüzeyler üzerindeki pürüzlü olan lekeleri istersiniz bez yerine fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Vitray Cam Temizliği
Vitray cam süslemeler üzerinde meydana gelen lekeleri temizleyebilmek için her vitray parçasını yıpratmamaya özen göstererek temiz ve ıslak bir bez ile yavaşça silin. Eğer hala yüzey üzerinden leke çıkmadıysa deterjanlı ıslak temiz bir bez kullanın.

Ayna Temizliği
Ayna yüzeyi üzerinde meydana gelen kozmetik makyaj ürünlerinin neden olduğu lekeleri alkol yardımı ile iyice silerek temizleyebilirsiniz. Bunun dışında piyasada satılan cam yüzey temizleyici spreylerde ayna üzerinde oluşan lekeleri çıkartma da yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. web tasarım dedi ki:

    Evet cam yüzeyler üzerindeki hasaslıkları anlatmışsınız teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder