Boncuklu Tel Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Boncuklu Tel Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Bilekliği çok seviyorsunuz ve her alış verişe çıktığınızda onlarca lirayı sadece bilekliklere mi harcıyorsunuz? O zaman artık bunu yapmanıza gerek kalmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Çünkü biraz tel ve evde bulunan ya da sadece birkaç lira vererek sahip olabileceğiniz boncuklar ile kendinize onlarca bileklik hazırlayabilirsiniz.

Hatta sevdiğiniz kıyafetlere uygun olan bileklikleri bile evde 10 ya da 15 dakika içerisinde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Bileklikleri hazırlarken tek dikkat etmeniz gereken bilekliklerde kalın ve ince telin kullanıldığını aklınızdan çıkartmamanız. Çünkü bu teller düzgün bir şekilde kıvrılıp kesilmez ise cildinize zarar verecek durumlar ortaya çıkar ve bilekliği takmanız neredeyse imkânsız hale gelir.

Gerekli Malzemeler
Bu şık bilekliği hazırlamak için hem kalın hem de ince tel, pense, tel kesme pensesi ve şık boncuklara ihtiyacınız var.

Boncuklu Tel Bileklik Yapımı

tel bileklik 1Kalın olan teli alın ve aynı teli yukarıda gördüğünüz gibi ikiye kıvırın ve bileğinize göre ayarlayın.

tel bileklik 2Bileklik telini istediğiniz şekle göre kıvırdıktan sonra mutlaka başlangıç ve bitiş tellerinin üst üste gelmesine özen gösterin.

tel bileklik 3İnce telin yukarıdaki şekildeki gibi tüm bilekliğin iç kısmını saracak şekilde sarın. Sarma işlemi sırasında eğer kestiğiniz ince tel biterse yerine yenisini eklemekten çekinmeyin. Burada önemli olan ince telin olabildiğince kalın teli sık aralıklar ile sarmasıdır.

Sarma işlemi tamamlanınca ince teli kesin ve kalın tele düzgün bir şekilde dolayın. Dolama sonrasında ince ya da kalın telden dışarıya hiçbir sivri tel ucunun çıkmış olarak kalmamasına dikkat edin. Aksi takdirde bu teller cildinizi çizerek cildinize zarar verebilir.

tel bileklik 4Yeni bir parça ince tel alın ve bir ucunu bilekliğe iyice sabitledikten sonra diğer ucundan istediğiniz boncuk ya da boncukları geçirin ve ince teli bilekliğin çevresinde dolayın.

tel bileklik 5Eğer isterseniz bir sıra halinde boncukları dizebilir ve farklı modellerde bileklikler hazırlayabilirsiniz. Aslına bakarsanız burada istediğiniz boncuklar ve istediğiniz tel dizilişi ile istediğiniz modeli hazırlayabilirsiniz.

Aynı işlemi istediğiniz kadar boncuğu bileklikte istediğiniz bölgelere sabitleyene dek devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder