İPUÇLARIM

Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir, Boğaz Ağrımı Nasıl Tedavi Edebilirim?

Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir, Boğaz Ağrımı Nasıl Tedavi Edebilirim?

Boğaz ağrısı günümüzde en yaygın olan hastalıklar arasındadır. Bu boğaz rahatsızlıkları genelde önemsizdir ve kişiye göre farklılık gösterebilirler.

Fakat buna rağmen boğaz ağrısı bazı durumlarda çocuklarda krup veya bademcik iltihabı gibi çok ciddi hastalıklarına yol açabilirler. Bu yüzden boğaz ağrısı devam eder ve ateş ile birleşir ise o zaman vakit kaybetmeden bir doktora gidilmesi gereklidir.

Boğaz Ağrısı Hakkında Kısaca

Boğaz ağrısı aslında birçok sağlık sorununun belirtisi olabilir. Bu ciddi sorunlara örnek vermek gerekirse larenjit yada alman kızamığı gibi bir çok enfeksiyonun ilk işareti olabilir.
Nedeni belli olmayan boğaz ağrılarına gelecek olursak bunlar genelde streptotok enfeksiyonuna bağlıdır ve genç yetişkinler arasında sıkça görülür. Bunun nedeni genelde aşırı yorgunluk, çok fazla çalışmak ve strestir.

ekinezyaBoğaz Ağrısının Tedavisi Nasıl Yapılır?
• Enfeksiyon ile savaşmak amacı ile günde 3 defa 5 ml kadar ekinezya tentürü yada 600 mili gramlık ekinezya kapsülleri alınabilir.
• Daha farklı bir yöntem ise sıcak suya biraz taze limon suyu eklemek ve her bardak için bir dolu kaşık bal ilave etmektir.
• Yada eşit miktarlarda olmak üzere hatmi yaprakları, altın başak ve ada çayı içeren bir çay hazırlayabilirsiniz. Unutmayın her fincan için iki tatlı kaşığı kadar karışım ilave etmelisiniz.

Boğaz ağrısı İçin Bitki Gargaraları Nasıl Hazırlanır?
Aşağıda anlatacağım bitki garlarından her hangi biriyle her gün ve gün boyu yarım saat ara ile gargara yapmak boğaz ağrınızın iyileşmesini hızlandıracaktır.
• Yarım bardak kadar sıcak suya 5 ml kadar ekinezya ekleyin ve bu karışımı yutmadan önce ağzınızda gargara yapın.
• Bir tatlı kaşığı kadar fındık otu, kekik, kırmızı ada çayı, biberiye yada ahu dudu yaprağına veya tüm bunların karışımına bir fincan kadar kaynar su dökün. Bu karışımı soğumaya bırakın ve sonrada süzün.
• Yarım bardak kadar ananas suyu alın ve bunu eşit miktarda su ile karıştırın ve içerisine taze limon suyu ilave edin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı eğer isterseniz boğazınızın arka kısmı için sprey olarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.