Bitcoin: Kripto Para Piyasası Neden Çöküşte!

  • 16 Haziran 2022
  • 261 kez görüntülendi.
Bitcoin: Kripto Para Piyasası Neden Çöküşte!

Bitcoin, son dönemde küresel piyasalarda yaşanmakta olan tüm olumsuzluklardan fazlasıyla etkilenmekte. Kripto para borsası kullanıcıları, son dönemde sert düşüşler yaşıyor. Özellikle de Bitcoin, nakde alternatif olarak en çok değerlendirilen kripto varlık olması nedeniyle, yatırımcılarını fazlasıyla endişelendirdi.

Bitcoin, yüzde 11 oranında düşüş ile 21 bin doların altından işlem görüyor. Diğer piyasalara göre hacmi daha küçük olan kripto para piyasasının, karşılaştığı olumsuzluklardan daha sert etkilendiğini açıkça gözler önüne seriyor. Kazanılan her paranın, sadece üretici onayı ile el değiştirmesi, son dönemde yapılan tüm analizlerin gerçek dışı olduğu da net olarak gösteriyor.

Yapılan tüm temel ve teknik analizlerin gerçeği yansıtmadığı açıkça görüldü. Yatırımcılar bu durum karşısında cüzdanları boş bir şekilde bekleyişe geçti ya da yeni yatırım arayışlarına girişti. Kullanıcıların arz ve talep dengesine göre anlık olarak değişen ve hareket eden bu kripto varlık, ispat edilebilirliği kısıtlı olmasından dolayı çöküşü kullanıcılar tarafından birçok nedene bağlanmaktadır.

bitcoin

Bitcoin: Kripto Para Piyasası Neden Çöküşte!

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Bitcoin Ne Oluyor?

Kripto para piyasasında yatırım yaparken, olumsuzlukları kabullenerek yatırım yapılması gerekiyor. Küresel piyasalarda yaşanan her durumdan etkilenen varlıklar için, kazanılan parada katlanarak artış yaşanabiliyor ya da sert bir düşüş ile karşı karşıya kalındığında sıfırlanabiliyor.

Bitcoin yatırımcılarının, son günlerde karşılaştığı sert düşüş karşısında ne yapmaları gerekiyor? Yeni yatırım arayışına mı girilmeli? Son dönemde yaşanan düşüşlerde, yatırımcıların en büyük hatalarından biri olan ani vazgeçiş ve yeni yatırım arayışı oluyor. Yaşanılan ani olumsuzluklarda, uzun vadede bekleyiş ve kazanç kapısındaki sürecin bırakılmaması gerekiyor.

Yatırımcıların tek bir varlık üzerinde kar elde etmeyi beklemelerinin yanı sıra, yatırım çeşitliliğinden yararlanarak birkaç kripto varlığa yatırım yapmaları ise faydalı olacaktır. Tek bir varlığa bel bağlamaktansa birkaç varlık takibi yapmak, ani kayıpların önüne geçmeyi de hızlandıracaktır.

Bitcoin Fiyatı Dolar Değeri Neden Düşüş Yaşıyor?

Yeni nesil kripto varlıkların sanal ortamda kazanılması ve kolayca harcanabilmesi mantığını, yatırımcıların özümsemesi gerekiyor. Bitcoin son dönemde yüzde 11 oranında düşüş ile 21 bin dolar civarından işlem görüyor.

Tamamen dijital bir para birimi olan kripto varlıkların, takas işleminde de son dönemde büyük değer düşüklüğünü yaşanıyor. Dengeli bir ekonomi bulunmadığı sürece de, kripto para piyasasında sert düşüşler devam edecek. Bunun yanı sıra, Yatırımcılar kripto varlıklara yatırım yapmaktansa, altına yönelmeyi tercih ediyor, bu durumda kripto varlıkları üzerinde olumsuz etken oluşturuyor.

Kripto Para Piyasasında Ki Bitcoin Yorum Nedir?

Herhangi bir fiziksel karşılığı olmayan kripto varlıkların, küresel piyasalarda yaşanan her olumsuzluk karşısında sistem verilerindeki sayısal değişiklikleri etkileniyor. Sadece dijital cüzdanlarda saklanmakta olan bu kripto varlık, yüzde 11 oranında düşüş ile 21 bin doların altından işlem görüyor, bu durum yapılan tüm analiz ve yorumların gerçek dışı olduğunu da ortaya acıka ortaya seriyor.

İlginizi çekecek diğer yazımız: 2022 Online Para Kazanma Yolları Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder