Bit nasıl yok edilir, Bitlenme nasıl engellenir

Bit nasıl yok edilir, Bitlenme nasıl engellenir

Zehra hanımın bize yöneltmiş olduğu soru: “Biti öldürmek için her şeyi denedik “ sirke, gaz yağıtıraş köpüğü, zeytinyağı” ne olur kesin çözüm verin yaz tatilinden beri geçmedi.”

Zehra Hanım birçok yöntemi denediğinizi belirtmişsiniz onun için size denemediğiniz etkili bir yöntemden bahsetmek isterim. Lakin unutmamanız gereken şey bit yumurtaların mutlaka yok edildiğinden emin olmanız olacaktır. Siz tedaviyi uyguladıktan sonra giysi, oyuncak, koltuk takimi vs. gibi eşyaların üzerinde yaşamına devam eden bit yavruları yeniden sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.

Kendinizi veya çocukları temizledikten sonra bit yumurtası olabilecek tüm eşyaları mutlaka temizleyin. Konun devamından daha detaylı bilgilere ulaşacaksınız.

Bit yok etmek için doğal tedavi yöntemi:

Aktardan çam terebentin yağı temin edin, hem saçınızı besler hem de bitleri öldürmekte etkilidir.  Çam terebentin yağın birde kötü yan etkisi bulunuyor. Saçınızda belli bir süre sirke sorunu olabilir. Çam terebentin yağı çok pahalı değildir ortalama 4 TL civarında bulmanız mümkündür.

Çam terebentin yağı bitten kurtulma yöntemi:

Saçınızı parça parça ayırıp sürün,25-30 dakika bekletin. Saçınızı sıkıca eşarp, tülbent vb. bir şeyle bağlayın. Eşarp başınıza baskı yapıp kafanızı ağrıtabilir, korkulacak bir durum değildir. Sonrasında sizi yakmayacak kadar sıcak su ve bol sabunla yıkayın. Çok iyi yıkandığından emin olun yoksa kötü koku oluşumuna neden olabilir.

Umarım bu şekilde bit sorunuzu halletmiş olursunuz. Dediğim gibi vücudunuzu temizlemek ile bitten kurtulmuş olmuyoruz, genel bir temizlik şarttır.bitten kurtulma yollari

Bit tedavisinde bilinmesi gereken pratik bilgiler:

 •  Ailenin diğer bireyleri de, onlarda bit veya yumurtası olmasa bile, aynı zamanda tedavi görmelidir.
 • Ayrıca, iç çamaşırları ve yatak takımları ile banyo havluları da, aynı zamanda en az 60 derecede yıkanmalıdır. Kimyasal temizlik de fayda sağlar.
 • Sıcak yıkamaya dayanıklı olmayan elbiseler veya yıkanamayan (tüylü oyuncak hayvanlar gibi) eşyalar, 14 gün süreyle plastik bir torba içerisinde muhafaza edilmeli ya da en az 24 saat süreyle derin dondurucuya konulmalıdır.
 • Taraklar, saç fırçaları ve öteki yıkanabilen şahsi tuvalet malzemesi, kaynar sabunlu su içinde 10 dakika (54°C)süreyle yıkanmalıdır.
 • Koltuk takımı, battaniyeler, yorganlar, yataklar, yastıklar, bisiklet kaskları, kanepeler, araba koltukları elektrikli süpürgeyle emdirilmelidir.
 • Şapkalar, bereler, boyun atkıları, bisiklet kaskları, saçla ilgili malzemeler (tarak, fırça, toka gibi)  değiş tokuş yapılmamalıdır. Uzun saçlar toplanıp bağlanmalıdır.
 • Tedavi bittikten sonra, yumurtaların saçlara hala yapışık kaldığı sıkça görülür. Bütün bit yumurtaları, özel bir bit yumurta tarağı, el tırnağı veya makas ile uzaklaştırılabilir. Tedavi, ancak o zaman tamamlanmış olur.

Bitten kurtulanlar yazıyor

Bir dermatolog önerisi! (saç kremi ile bitten kurtulma)

Bildiğiniz saç kremini alıyorsunuz, saçının her tarafına boca ediyorsunuz. Akacak duruma gelene kadar sürün. Saçın her yeri saç kremi ile kaplı olmalı ve üzerinden akacak kadar fazla sürülmeli. Amaç burada hava almayacak şekilde saç diplerini ve saçları kaplamak.

Bitlerin solungaçları var ve en fazla 7-10 dakika kapalı tutabiliyorlar sonra soluk almak için açtıklarında saç kreminin altında boğuluyorlar. Tercihen saç kremini sürdükten sonra plastik saç boneleri veya mutfakta kullandığınız streç film ile hava almayacak şekilde saçı sarabilirsiniz. 10 dakika teorik olarak yeterli ama 20 dakika ya da yarım saat kadar beklettikten sonra normal bir şekilde saçı yıkayıp şampuanlayın. Sonra ince bir tarakla tarayın, banyoda su ile akmayan bitler tarakla dökülecektir.

Canlı olan bitleri bu şekilde temizledikten sonra sirkeler için önlem almanız gerekiyor. Normalde bir sirkenin olgunlaşması ve bit haline dönmesi bir haftayı buluyor ama canlı bitlerin ne zaman yumurtladığını bilmediğiniz için her gün veya iki günde bir bu işlemi on gün kadar tekrarlayın.

Sonrasında haftada bir olacak şekilde 2-3 hafta daha devam edersiniz bitlerden kurtulacaksınızdır tabii kullandığınız taraklar tokalar da temizlenmeli ya da atacaksınız bu işleme başladığımız gün ve devamında. Özellikle yastık kılıfı çarşaf ve kıyafetleri değiştirmeniz ve yüksek ısıda yıkamanız ya da ütülemeniz gerekiyor.

Tüm aile bireyleri de kaynak olma açısından mutlaka kontrol edilmeli çocuklar kaynak olma açısından mutlaka kontrol edilmeli çocuklar özellikle sınıflarından veya yakın arkadaşlarından alıyorlar önemli olan kaynağı kurutmak özellikle sınıflarından veya yakın arkadaşlarından alıyorlar nasıl önemli olan kaynağı kurutmak.

Bildiğim en zararsız yöntem çocuklar için. Saç için tasarlanmış bir ürünü kullanıyorsunuz ve en azından bit ilaçları kadar kimyasal içermiyor. Markanın bir önemi yok bu arada her türlü saç kremi olabilir. Şimdiden kolay gelsin umarım etkili olur Sonucu siz de paylaşırsanız belki birkaç kişinin daha işine yarar.

Semra Hanım çamaşır sodası ile saç bitlerini temizlemiş.

“Arkadaşlar ben bit temizleme üzerine her şeyi denedim 2 yıldır bitle mücadele ediyorum. Üç kızım var biri bitip birine giriyor. İki gün uğraşmazsam çoğalıyor kaşıntıdan saç derileri hep yara içindeydi, bu yukarıda yazan şeyler geçici emin olun çünkü çok denedim. Köye tatile gittim ve orda derdimi anlattım ve bana ne dediler biliyor musunuz tahmin edemezsiniz ama anlatacağım çok çektim kimse çekmesin diye sizle paylaşmak istedim. ÇAMAŞIR SODASI evet yanlış duymadınız çamaşır sodası çok ucuz bir şey ve zararsız. Göze temas yok saçları iyice ıslatın ve deriye serpin ovalayın 5 dakika bekletin ve yıkayın. Ölü bitler ve sirkeler nasıl dökülecek 1 hafta 2 günde bir uygulayın sonuç süper yalnız saçlar biraz sertleşiyor onu da saç kremiyle çözün.”

Sizden gelen başka bir öneri;

 1. Eczaneden gidip bit ilacı alıp saçnıza uygulayın. Uyguladıktan sonra banyo yaparken son durulama da (elma-üzüm sirkesi fark etmez) elma-üzüm sirkesini suya eşit olacak bir şekilde saçınızı durulayın. Duruladıktan sonra sıkı dişli tarak ile tarayın. Bu işlemi 3-4 gün tekrar edin.
 2. Saçınızı boyatın. Çünkü saç boyası bit ve sirkeleri çözecektir. İstediğiniz renge boyayın. Ama ben kendinize göre saç rengini seçmenizi öneririm.
 3. Mentollü tıraş köpüğü alıp saçınız tüm bölümüne yayın.(bu işlem sirkeleri çözecektir.)Yaydıktan sonra yarım saat (30 dk)bekletin. Sonra sık dişli tarak ile tarayın.
 4. Lavanta kokusu alıp bitlerin ulaşamayacağı yere sıkın. Böylelikle bitlerden kurtulabilirsiniz.

Berna hanım demiş ki;

Size yardım etmek istedim bende bitlendim sirkelendim, kaşınmaya başlamayla hemen baktırdım ve saçımda bitler vardı. Her neyse bit temizleme yöntemlerin arasında ilk gaz yağı olduğunu öğrendim . Ama gaz yağını bulmadım nedense. Bir gün boyunca saçlarımla uğraştım. İlk önce öğrenmeyle sirkeli suya yatırdım saçmı üzüm veya elma sirkesi biraz sulandıracaksınız. Yoksa saç deriniz yanar.

Yarım saat bekledikten sonra saçımı yıkadım, sonra saçlarımı boyadım yine yıkadım. Haliyle sonra saçıma tıraş köpüğü güzelce ne sürdüm yarım saat bekledim tekrar yıkadım. Tabii o kadar uğraşmayla saçınız sertleşecek. Sakın saçınızı yumuşatmak için saç kremi kullanmayın. Yoksa sirkeler çıkmaz biraz zor olacak ama bit tarak ile tek tek saçınızı tarayacaksınız.

Birbirine bağlana bağlana olacak ama işe yarıyor arkadaşlar saçımı çamaşır sodasıyla ovaladım. Yarım saat bekledim tekrar yıkadım bunu iki üç gün tekrarlayın ben o gün bitlerden sirkelerden kurtuldum. Ama ne olur ne olmaz diye iki üç defa tekrarladım. Hepsini bir anda yaparsanız daha kolay kurtulursunuz öyle bir kere yapıp ertesi gün yapmayla olmaz bitler bir hafta içinde veya birkaç gün içerisinde yaklaşık 140 adet yumurta yumurtluyor. O yüzden tabii saçınıza o kadar titizlikle temizledikten sonra evi de titizle temizlemeniz gerekecek halıları battaniyeleri yastıkları yıkatın veya derin dondurucunuz varsa 24 saat derin dondurucuda kalırsa daha kolay olur. Sakın su kaynatıp suyun içine batırıp demeyin su soğudukça sirkeler daha çabuk gelişir genelde 25-30 derece civarında gelişirler. İnşallah size bu yardımcın olur bir bütün günü saçınızla zamanı geçirin 🙂 Allah kolaylık versin bit sıkıntısı çok zor.

Melek hanım saç bitini böyle temizlemiş.

MUTLAKA DENEYİN. Bit temizleme sorunuza 1 günde kesin çözüm buldum kesinlikle denemelisiniz. Sabah ilk saçı kontrol ediyorsunuz bakınız bit var saçı tutam tutam ayırıyorsunuz saç düzleştiricisiyle her tutamı birkaç saniye tutarak iyice ısıyı veriyoruz yumurtaları bu ısıyla yok ediyoruz.

Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın sonra zeytinyağı sürüyoruz zeytinyağı ile iyice ıslatıyoruz. biraz bekledikten sonra bitler saç yüzeyine çıkmaya başlıyor cımbızla alıyoruz böyle tüm hepsini temizleyince zeytinyağlı saça 5 – 6 dış sarımsak eziyoruz saçın her yerini kaplıyoruz streç film ile saçın her tarafını kaplıyoruz 5-6 saat o şekilde bekliyoruz banyoda saçı arkaya iyice atarak duruluyoruz şampuan yerine bir fincan a kaynar suyla eritilmiş çamaşır makinası deterjanı döküyoruz iyice oranlıyoruz sonra duruluyoruz sonra bir tane limonu çiğitlerinden ayırıp saça sürüyoruz duruluyoruz bolca şampuan döküyoruz parmak uçlarıyla saça masaj yaparak bolca köpürtüp duruyoruz.

Sonra bolca saç kremini saçın diplerinden uçlarına sürüp tarakla saçı açıyoruz. Açılan saça biraz daha krem sürüp bekliyoruz sonra hiç saça dokunmadan arkaya atarak duruluyoruz saçı çıkınca saç kurutma makinesiyle kurutuyoruz kuruduktan sonra bir kez daha saç düzleştiricisiyle iyice isi veriyoruz böylelikle yumurtalar yanmış oluyor aynı günün gecesi zeytinyağlı saça streç film sararak yatıyoruz.

Sabah saçı tarayarak hiç dokunmadan saçı arındırıp çamaşır deterjanıyla yıkayıp şampuanlayıp kremleyip en son kurulayıp düzleştiriciyle tekrar ısı veriyoruz. Biraz zahmetli 1,5 gün uğraş veriyorsunuz ama kesin çözüm mutlaka deneyin bit şampuan ya da tarağını hiç kullanmadım tavsiye ediyorum.

Emine hanım kesin çözüm diyor

Merhaba. Bende bitlendim. Bunda hiç utanılacak bir şey yok. İlk olarak benim en yakın arkadaşım bitlendi daha sonra da ben en yakın arkadaş olduğumuz için bana geçmesi normal bir şey. Annem ne kadar kızsa da onun yanından ayrılamıyordum çünkü onu seviyordum.

Her neyse ilk olarak gaz yağını deneyin gaz yağı çok güzel sonuçlar veriyor bir güzelce tarayın. Bu kullandığınız tarak ince sık bir tarak olması lazım eczanelerde satılıyor. Baya sirke ve bit çıkarıyor. Gaz yağını saçınızda istediğiniz kadar uzun zamanda bekletebilirsiniz. Ben 4 saat beklettim. Saçlarınız parlıyor. Her neyse hiç aralık vermeden ertesi gün ise bit ilacı alın BİT İÇİN EN ETKİLİ İLAÇ” KWELLADA SAMPUAN.” BAŞKA DA Bir ŞEY KULLANMAYIN. FİYATI DA 5 TL VE ECZANELERDE SATILIYOR. Üstünde nasıl kullanacağınız yazıyor.

Eğer saçınıza böyle kimyasal maddeler sürmek için korkuyorsanız. Evde rahatlıkla kullanabileceğiniz Üzüm sirkesi veya Elma sirkesi bunu su ile ortak hale getirin yoksa saçlarınız yanar veya tıraş köpüğünü kullanabilirsiniz bu da güzel bir yöntem ama saçlarınızı sertleştirebilir. Eğer saçlarınız çok kuru ise tıraş köpüğünü asla kullanmayın. Mayonezmiş saç kremiymiş bunları geçin bitlerinizi daha da besler. Eğer bitleriniz ve sirkeleriniz artık bittiyse tabii bu saydıklarımı aralıksız 1 günde gaz yağı diğer günde bit ilacı diyerek yapmanız gerek hafta aralıklarla yaparsanız olmaz. Her neyse dediğim gibi bitleriniz ve sirkeleriniz gittiyse bit şampuanı alın. Ve her banyoya girdiğinizde bitli olmasanız bile saçınızı bit şampuanı ile yıkayın ve banyodan çıktıktan sonra ince sıkı tarakla tarayın.

EN ÖNEMLİSİ OLAN İSE TOKALARINIZ, YASTIK KILIFLARINIZ, ÖRTÜLERİNİZ, TARAKLARINIZ VE GİYSİLERİNİZ … Bu saydıklarımın hepsini 60 derecede makinede güzelce ne yıkayınız. Ama size şunu öneririm saç tokalarınızı makineye atmayın direkt çöpe atın ben öyle yaptım ve yerine içinde biti önleyici kokusu olan 2 tane toka aldım. Diğerleri ise normal tokaydı. Paravana tokalarınız sürekli değiştirilmelidir en önemlisi de bu. Okulda asla saçınızı açık bırakmayın bir ide kırtasiyelerde bulabileceğiniz bit rozetlerini de yakanıza takın. Ben öyle yaptım ve şu an kafam çok rahat eve gelince de saçlarımı salıyorum. Okuldayken asla salmayın! Tekrar gelebilir. Benim bu dediklerimi harfi harfine yaparsanız olur. Annem bana yaptı ve de oldu. Asla ama asla bitten utanılmaz utanan arkadaşlarımız varsa da temizlesinler bir zahmet!

TEŞEKKÜR EDERİM UMARIM DENERSİNİZ KESİN ÇÖZÜMM!

Ha bu arada eğer kedide bitlenme konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz linki tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 171 YORUM
 1. deli dedi ki:

  tuz ruhu dökün olmadı benzin dökün yakın kafanizı

  1. sanane dedi ki:

   gerizekalı

 2. Lavinya dedi ki:

  Sinek ilacı kesin çözüm. Ben de bitlenmiştim. Neler denedik bit ilaçları gazyağı hiçbiri fayda etmedi. Ta ki sinek ilacına kadar. Saçlara sıkın bir tülbent ile sarın bir kaç saat bekletin ve yıkayın.

  1. Kurtuluş dedi ki:

   Daha sağlam bir çözüm önereyim kesin çözüm. Böcek ilacı köpük olandan alıyorsunuz etken madde olarak permethrin içeren. Bir de traş köpüğü. Traş köpüğünü bir kaseye sıkın. Üstüne de böcek ilacını sıkın karıştırın. Kafanızı dipten uca bulayın. Güzelce streç filmle sarın. 1 saat bekleyin. Yıkayın nce köpüğü, sonra şampuanla ve en son 1 e 6 oranda sirkeli suyla. Sonra güzelce bit tarağıyla tarayın. Bu işlemi 2 hafta boyunca 2 3 günde bir tekrarlayın. kesin çözüm. Banyodan sonra da aktardan alacağınız lavanta yağını bir sprey şişesine koyduğunuz suya 5 6 damla damlatıp 1 ay boyunca her gün saçınıza sıkın. Ki tekrar geldiği yerden gelmesin.

  2. Eden dedi ki:

   İnsanlar bu söylediklerinize inanıp kendi çocuklarını zehirliyor. Böcek ilaçları insanlar üzerinde kullanılmaz. Kafanıza sürdüğünüzde hem derinizden bir miktar emilir hem de kokusundan zehirlenirsiniz. Lütfen sağlığınıza zarar verebilecek uygulamalardan kaçının.

 3. Bitlere ölümmm dedi ki:

  Ben ilk ınce saclarimi boyayacağım ardindan onerdiginiz bit sampuanini kullanacagim sonrasında ispirto fazla abartiyorum ama kurtulmam lazim ?

 4. Öyleişte dedi ki:

  Kesinlikle saç boyası sirke işe yaramıyor boyadan çok ümitliydim ama birşeye yaramadı ? bıktık artık bit ilaçlarına verdıgım paranın haddi hesabı yok bu bit ilaçları niye var ki yada daha tesirli birşey çıkarsınlar madem bit denen sürüngen var ?

  1. sanane dedi ki:

   eyer iş kurarsam bit ilacı satarım

 5. Raleigh dedi ki:

  4 senedir bitlerle uğraşıyorum. Kullanmadığım bit ilacı kalmadı. 4-5 kere kesin çözüm dediklerini gaz yağı uyguladım. Mayonez sürmeyi bile denedim. Son çare olarak geçmeyince saçımı boyamak zorunda kaldım. Boyaya da kesin çözüm dedikleri halde hâlâ saçımdan canlı bir şekilde çıkan bitleri gözlemledim. Fazla kabarık ve gür saçlarım var. Ne yapsam işe yaramadı. Önerebileceğiniz bir şey var mı?

 6. Bade dedi ki:

  Arkadslar ben 5 senedir ugrasiyorum temizliyorum bakiyorum 5 6 ay sonra tekrar bitlenmisim temizliyorum yine bitlenmisim bikere kazittim yine bitlenmisim ne yapacagimi sasirdim artik. Annemde bikti bende biktim. Annem kizim bu derindemi var bune devamli geliyo diyo valla ben akil sir erdiremiyorum. Ne olur bisey onerin nasi gider nasil bidaha gelmez bi daha kazitmak zorunda kalcam artik kazitmak ta istemiyorum yakinda nisanlancam ardindan dugunde gelir nasil kurtulcam biiyorum Allah askina yardim edin

 7. Eda dedi ki:

  ARKADASLAR YALVARIRIN YARDIM EDIN 2 SENEYI GECGIN BITLENDIM KASINTIDAN DURAMIYORUM ARTIJ YUZUME CIKIYO ORTAMA CIKAMIYORUM NOLUR KESIN COZUM SOYLEYIN

  1. Fatma dedi ki:

   Merhaba, benim kızlara da bulaşmıştı, defalarca tedavi ettiğimiz halde tekrarlıyordu, çünkü saç diplerinde kalan 1 tane sirkeden üremeye başlıyorlardı, sirkeler 6 gün kadar sonra bit haline geliyormuş. Önce saçınıza paranit falan etkili bir ilaç sıkın, başınızı sıkıca sarın, beklettikten sonra yıkayıp sirkeleri mümkün olduğunca güneş ışığı altında temizleyin, güneşte daha iyi görülüyor, paranit bayağı sirkeleri de öldürüyor ama bazen tek tük canlı kalabiliyor, daha sonra tek tük kalanların canlanmaması için eczanelerde anti-bit diye şampuan var çok pahalı değil, onu 2 ay kadar gün aşırı saçınızı tırnaklarınızla ovalayıp kullandığınızda tek tük kalan sirkeler de bit haline geldiğinde ölüyor, kolay gelsin…

   1. Ayşegül dedi ki:

    4 senedir uğraşıyorsan illallah gelmiştir sana. Kesin çözüm saçını usturaya vur gitsin. Hızlı uzar gür ise

  2. Bit artık ya bit dedi ki:

   Benim saçlarım kaşınıyordu, kız kardeşimin bakıcısının ailesnden kuaförle ilgilenen biri vardı, kız kardeşimi kuaföre götürmüş falan, oradan bit bulamış.. Sonra sen gel tüm aileye yayıl vallahi bıktık. Annem örtülü, kız kardeşim 5 yaşında o yüzden saçlarını rahatça kazıttılar sorun bitti ancak ben lise öğrencisiyim ve uzun güzel saçlarım var. İki yıl önce kulak hizama kadar kestirmiştim sebepsizce, iki yılda ancak neredeyse belime kadar ulaştı. Şimdi gerçekten tuhaf çözümler görüyorum ama açıkçası uygulamktan korkuyorum. Bugün çamaşır sodası deneyeceğiz cidden çok korkuyorum. Fakat sorun şu, kafamda bitler ve sirkeler var ancak artık kafam kaşınmıyor. Biz düzleştirici denedik, bit tarağı denedik, bit şampuanı ve bit kovucu koku denedik, hala varlar ama kafam kaşınmıyor. Anlamadım gitti, artık kurtulmak istiyorum, saçımı kazıtmak en iyi yol ancak saçım hem uzun sürede uzuyor hem de liseliyim ve gerçekten bunu yapmak istemiyorum, en kötü ihtimal biraz kısaltıp saçımı aynı rengine boyatıcaz galiba.. Yemin ederim bu kadar tiksinç yaratıklar olamaz ya bordo bereliler mübarek bi türlü ölmüyorlar:(

  3. murat dedi ki:

   Paranit kesin çözüm sprey ve şampuanını beraber kullanın

 8. Cemal dedi ki:

  Yaw yeni bi kız arkadaşım yüzünden bitlendim. Saçımı kazıtıyom yine bitleniyom . Çare ne olabilir ?

  1. Ozlem dedi ki:

   İlk önce eczaneye gidip Paranit bit sampuanı al bu kesin cozumdur ancak fiyatı yuksek biraz 50 tl. Bendede olmuştu saclarım cokk cok uzun oldugu halde tek seferde kurtuldum. Ama ilk uygulamada kurtulabilmen için dikkatli uygulaman gerekiyor bunun spreyi de var ben sampuanını kullanmıstımm saç derilerne dökere baslıyorsun ama dikkat et dokmedigin yer kalmamalı. Oyle bir ilac ki doktugun an bitler eline tırmanıyor kacmaya calısıyor 30 dk beklet yıka ve taragıyla tara bitti gitti ancak sen bu islemi 3 gun ard arda yap ve 1 hafta sonra yine yap

 9. bitlere ölüm dedi ki:

  Doğal yöntemler çok tavsiye edilmiş. Ancak biti saçınızdan arındırsanızda sirkeyi öldüremeybilirsiniz.
  On yıl önce bit ile mücadelede bu günkü ilaçlar yoktu. Bu gün içeriğinde PERMETRİN denilen madde bulunan ilaçlar mevcut. Permettin maddesi hem biti, hemde sirkeyi yani yumurta içindeki doğmamış biti felç edip öldürür. Ben internette çok araştırdım bu bilgileri öğrendim. KWELLADA isimli ilaç bu permetrin maddesini bulunduran en etkili olan ilaç.
  Biz ailece başımızı bununla şampuanlayıp 10 dakika bekleyip uyguladık, çocuğa bulaşan bit problemini böyle çözdük. İlacın prospektüsünde yazdığı gib saçta kalan, artık bize zararı kalmayan ölü sirkeleri sık aralıklı bir tarakla çıkarabilrsiniz.

 10. Derya Deniz dedi ki:

  Arkadaşlar. Kesin çözümü size söylüyorum ne kesitrme ne başka ilaçlar çözüm değil. Ben saçlarım çok kalın ve uzundu. Yegenim vasıtasıyla bulaşmıstı. Birkaç ay ne ilaç kullandıysam geçmedi geçiremedik sirkeler yeniden oluyordu bit.. Yaptığım şey gaz yağıyla önce saçda bir tane bile bit bırakmadım. Sonra sadece sirkeler kaldı.. Hergün saçlarımı düzleştirdim.. İşe başlamıstm farkında değildim sirkelerin canladıgı sırada yaktıgımın 🙂 hergün sabah giderken düzeltip düzleştirip gidiyordum meğer oblar yanıyormus. 2-3 ay oldu.. Tabi bu daha uzun da sürebilir.. Şimdi açıp baktığımda hiç birsey yok.. Sirke kalmamıs.. Çok şükür. Düzleştirmek zor birsey değil kızlar bunu sürekli yaptıgınızda onlar canladığı sırada ölüyor yeniden sirke doğuramıyor bu da bizim işimize yarıyor.. Başka çözüm yok bir yıl denemediğim şey kalmadı sonunda girdiğim iş bakım sayesinde kurtuldm 🙂 🙂 hepinize geçmiş olsun..

 11. ipucu dedi ki:

  ben bitli olduğumu anladığım da yeni geçmişti ve annem hemen sinek ilacıyla yıkadı ve hemen geçti 1 gün yıkasanız yeter bitli olanlara tavsiyem

  1. tuana dedi ki:

   sinek ilacının bir yan etkisi olmaz demi

   1. Name dedi ki:

    Olmuyor sadece kafan yanıyor rahat 1 saat beklet bitti gitti geçmiş olsun

 12. cozumsunankisi dedi ki:

  Benim de ablamın saçlarına girdi bitler. Öncelikle bu bit nasıl girdiyi anlatacağım. çünkü eğer önlem almazsak birbirimizi bilgilendirmezsek çook karşılaşacağız bu sorunla. Ablam sık sık bloggerların yazılarını videolarını izliyordu, saç bakımla ilgili olanları. Ve sık sık saçların bakımlar yapıyordu. Yani ben zannederdim ki dünyada bitlenecek son kişi o amma zeytinyağı maskesi, the lifeco nun hindistan cevizi yağı ile maskeler, yumurta maskesi, bal maskesi derken sık sık maskeler yaptı. tabi saça giren yağı çıkarmak çook zor olduğundan bu yağlar saçından birikip oluşturdu bitleri. Demem o ki bu maskeleri yapmayın, saçlarınızı yüksek ısıdan koruyun ve kimyasaldan uzak tutun, mis gibi olur zaten saçlarınız. Bitin bitmesi için de önce eczaneden bit şampuanı ve tarakları aldık. Çok sayıda tarak alın bir kere kullandığınızı bir kere daha kullanmamaya çalışın. saçlarınızı sık sık saatlerce tarayın(sakın vazgeçmeyin çünkü onlar vazgeçmiyor:()banyoda sürekli sürekli tarağı kontrol ede ede tarayın. daha sonra banyo yaptığınız duşluğu yüksek sıcaklıkta sularla yıkayın ki, ailenizdeki diğer bireylere bulaşmasın. Yastığınızı, yatak örtünüzü her gün değiştirin,yıkayın. Dolabınızdaki kıyafetleri de hakeza, tek tek yüksek sıcaklıkta yıkayın. ve emin olun insallah bitecekler. bittikten sonra da lütfen ama lütfen kimyasal şampuanlar kullanmayın, arap sabunu kullanın,dalin kullanın ya da ne bileyim yves rovher’in çok fazla doğal şampuanları var onları kullanın. Bu yağlı maskelerden uzak durun. doğallığınızı saç düzleştiriclerle maşalarla bozmayın..Allah yardımcınız olsun..

 13. Çare sensin dedi ki:

  Çamaşır makinası deterjanını suda eritip yıkanın. İki üç dakika bekletin. kişisel olan l herşeyinizi yıkayın. Sirkeleri elinizle temizleyin. Panik yapmayın.. Yıkamadan önce sirkeli suyu başınıza fıs fıs usulü yayın onbeş dakika kadar bekleyin. Bunları sık sık tekrarlayın. Bitti dediğiniz yerden tekrar başlamasın.

 14. yareb dedi ki:

  Bildigim en etkili yöntem ispirto kesin çözüm önce saçı ispirtoyla güzelce ıslatıyoruz sonra bir eşarp bağlayıp yarım saat bekletiyoruz ince bir tarak yardımıyla tarayın bitlerin nasıl döküldüğünü göreceksiniz sirkeleride öldürüp beyazlatıyor ve saça hiçbir zararı yok aksine yumuşacık yapıyor bir kaç saatte uğraşırsanız kurtulursunuz tabi evinizdeki temizliğide yapın battaniye yorgan yastık gibi yıkayın birşey kalmayacaktır tarama işlemi bittikten sonra güzelce şampuanlayın ve tekrar tarayın en etkili çözüm ben böyle kurtuldum

  1. İlk defa bitlenen dedi ki:

   Ben 1 ay savaştım geçti sandım ama geçmemiş annem ilk başta direk gaz sürdü kafama kafamı tülbentle sıkıca bağlayıp 20 dj bekledim baya bı bit düştü yumurtalar da çıktı ama bazıları kalmışti sirkeler 7/8 gün içerisinde yumurtadan çıkıyor ailenizden birine her akşam kontrol ettim tek tek ayiklasin benim kuzenim var ondan geçti banada gaz yaptıktan bir süre sonra yine bitlienmisim bu sefer de antibit aldık onu yaptım bir düşmedi ama boş sirkeler vardı.
   Biri geçirebilecek bazı şeyler
   1/gaz yağı
   2) bit ilacı (antibit tavsiyem)
   3/sirkeli su
   4) traş köpüğü (mentollü)
   5/sinek ilacı

   Biti besleyen şeyler ise
   1) ayçiçek yağı
   2/saç kremi
   3)yağlı şeyler (gaz yağı değil ama)
   4/kan

   Bitlenmemek için yapılması gerekenler
   1/her yemekten sonra ellerinizi yıkayın yoksa elinizi kafaniza surerseniz yağ bir yapar
   2) saçınızı açmayın
   3/bitli olmasanız bile ayda bir tedbir amaçlı bit şampuanı yapın
   4) kafası kaşınan yada bitli olduğunuz kişilerle çok sıkı fikı olmayın
   5/başkalarının tokalarini takmayin tarklarını kullanmayın
   UMURİM ŞU BİTTEN KURTULURSUNUZ

 15. Emine dedi ki:

  Merhaba . Bende bitlendim . Bunda hiç utanılacak bir şey yok . İlk olarak benim en yakın arkadaşım bitlendi daha sonra da ben en yakın arkadaş olduğumuz için bana geçmesi normal bir şey . Annem ne kadar kızsa da onun yanından ayrılamıyordum çünkü onu seviyordum . Her neyse ilk olarak gaz yağını deneyin gaz yağı çok güzel sonuçlar veriyor bir güzelce tarayın . Bu kullandığınız tarak ince sık bir tarak olması lazım eczanelerde satılıyor . Baya sirke ve bit çıkarıyor . Gaz yağını saçınızda istediğiniz kadar uzun zamanda bekletebilirsiniz . Ben 4 saat beklettim .Saçlarınız parlıyor . Her neyse hiç aralık vermeden ertesi gün ise bit ilacı alın BİT İÇİN EN ETKİLİ İLAÇ ”KWELLADA SAMPUAN.” BAŞKA DA Bİr ŞEY KULLANMAYIN. FİYATI DA 5 TL VE ECZANELERDE SATILIYOR. Üstünde nasıl kullanacağınız yazıyor . Eğer saçınıza böyle kimyasal maddeler sürmek için korkuyorsanız . Evde rahatlıkla kullanabileceğiniz Üzüm sirkesi veya Elma sirkesi bunu su ile ortak hale getirin yoksa saçlarınız yanar veya traş köpüğünü kullanabilirsiniz bu da güzel bir yöntem ama saçlarınızı sertleştirebilir . Eğer saçlarınız çok kuru ise traş köpüğünü asla kullanmayın . Mayonezmiş saç kremiymiş bunları geçin bitlerinizi daha da besler . Eğer bitleriniz ve sirkeleriniz artık bittiyse tabii bu saydıklarımı aralıksız 1 günde gaz yağı diğer günde bit ilacı diyerek yapmanız gerek hafta aralıklarla yaparsanız olmaz . Her neyse dediğim gibi bitleriniz ve sirkeleriniz gittiyse bit şampuanı alın . Ve her banyoya girdiğinizde bitli olmasanız bile saçınızı bit şampuanı ile yıkayın ve banyodan çıktıktan sonra ince sıkı tarakla tarayın . EN ÖNEMLİSİ OLAN İSE TOKALARINIZ , YASTIK KILIFLARINIZ , ÖRTÜLERİNİZ,TARAKLARINIZ VE GİYSİLERİNİZ … Bu saydıklarımın hepsini 60 derecede makinede güzelcene yıkayınız . Ama size şunu öneririm saç tokalarınızı makineye atmayın direkt çöpe atın ben öyle yaptım ve yerine içinde biti önleyici kokusu olan 2 tane toka aldım . Diğerleri ise normal tokaydı . Paravana tokalarınız sürekli değiştirilmelidir en önemlisi de bu . Okulda asla saçınızı açık bırakmayın bir ide kırtasiyelerde bulabileceğiniz bit rozetlerini de yakanıza takın . Ben öyle yaptım ve şu an kafam çok rahat eve gelince de saçlarımı salıyorum . Okuldayken asla salmayın !!! Tekrar gelebilir . Benim bu dediklerimi harfi harfine yaparsanız olur . Annem bana yaptı ve de oldu . Asla ama asla bitten utanılmaz utanan arkadaşlarımız varsa da temizlesinler bir zahmet !!! TEŞEKKÜR EDERİM UMARIM DENERSİNİZ KESİN ÇÖZÜMM !!!!!!!!!!!

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhaba emine hanım, önerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Önerinizi konu içi nede ekliyorum. Bu sayede daha çok kişiye yardımınız dokunacaktır.

 16. vanlii dedi ki:

  Biz 7 aydir mucadele ediyoruz denemedigimiz yontem kalmadi simdide mayonez tedavisine baslicaz :((

 17. Anne dedi ki:

  Arkadaşlar kızım da kreşte bir yumurtası bulduklarını söylediler, acayip bi alarm durumuna geçtik. Kuaföre gittik, kontrol etti vs. Yok saçınızda bir şey dedi, fakat rahat etmedi içim dermatologa da götürdüm. Verceğim şampuanı 1 saat bekletin ama tek uygulama yapın dedi. Hem bitleri hem de sirkelerini direk öldürür dedi. Okudum şampuanın prospektüsünü çok etkili bir şampuanmış. Adını bir türlü kurtulamadım diyenler için paylaşmak istedim “Kweladda”. Umarım sizde de işe yarar. Selamlar

  1. Deniz dedi ki:

   Bnde yine herkes gibi okulda bitlendim.iki sene önce biZim sınıfa geldi o kız yüzünden herkes bitlendi. Sınıf hocamıza söyledik bizmle ilgilenmedi sonra evde annemle operasyona girdik,gaz yağını sürdük ama kafam kıpkırmızı oldu aynı dometesdim bitlerin çoğu öldü yumurtaları sirkeyle arındırdık ama geçmedi gaz yağınıda birdaha denemeye korktuk o illet kız yüZünden şu bitlerin kaşıntısından ölüyorum bide o kız yüzünden ilk defa bitlenmemiDe değildi ilk geldiği senede bitlenmiştik. Sonra bize diyolarki okulu sev bitlencez neyini seviyim????

   1. Deniz dedi ki:

    Ve saç boyatma kesin geçirtiyo mu??

  2. Bıktık dedi ki:

   Arkadaşlar biz bütün şampuanları denedik.Hiç bir sonuç vermedi.En son bu siteyi bulduk.Bir kadın çamaşır sodası demiş onu deneyeceğiz inşallah geçer.

 18. Fatma dedi ki:

  Kızımı 3 aydir bitlerden kurtaramiyorum.Almadıgım ilac kalmadi.Bitti diyorum yeniden ürüyolar.Ne yapmam gerekiyor ?

  1. Saç kremi ile çözüm dedi ki:

   Öncelikle geçmiş olsun cidden çok sinir bozucu bir durum. Bir dermatolog önerisi!!
   Bildiğiniz saç kremini alıyorsunuz , saçının her tarafına boca ediyorsunuz. Akacak duruma gelene kadar sürün. Saçın her yeri saç kremi ile kaplı olmalı ve üzerinden akacak kadar fazla sürülmeli. Amaç burada hava almayacak şekilde saç diplerini ve saçları kaplamak. Bitlerin solungaçları var ve en fazla 7-10 dakika kapalı tutabiliyorlar sonra soluk almak için açtıklarında saç kreminin altında boğuluyorlar. Tercihen saç kremini sürdükten sonra plastik saç boneleri veya mutfakta kullandığınız streç film ile hava almayacak şekilde saçı sarabilirsiniz. 10 dakika teorik olarak yeterli ama 20 dakika ya da yarım saat kadar beklettikten sonra normal bir şekilde saçı yıkayıp şampuanlayın. Sonra ince bir tarakla tarayın , banyoda su ile akmayan bitler tarakla dökülecektir. Canlı olan bitleri bu şekilde temizledikten sonra sirkeler için önlem almanız gerekiyor. Normalde bir sirkenin olgunlaşması ve bit haline dönmesi bir haftayı buluyor ama canlı bitlerin ne zaman yumurtladığını bilmediğiniz için her gün veya iki günde bir bu işlemi on gün kadar tekrarlayın. Sonrasında haftada bir olacak şekilde 2-3 hafta daha devam edersiniz bitlerden kurtulacaksınızdır tabii kullandığınız taraklar tokalar da temizlenmeli ya da atacaksınız bu işleme başladığımız gün ve devamında Özellikle yastık kılıfı çarşaf ve kıyafetleri değiştirmeniz ve yüksek ısıda yıkamanız ya da ütülemeniz gerekiyor. Tüm aile bireyleri de kaynak olma açısından mutlaka kontrol edilmeli çocuklar kaynak olma açısından mutlaka kontrol edilmeli çocuklar özellikle sınıflarından veya yakın arkadaşlarından alıyorlar önemli olan kaynağı kurutmak özellikle sınıflarından veya yakın arkadaşlarından alıyorlar nasıl önemli olan kaynağı kurutmak.
   Bildiğim en zararsız yöntem çocuklar için. saç için tasarlanmış bir ürünü kullanıyorsunuz ve en azından bit ilaçları kadar kimyasal içermiyor. Markanın bir önemi yok Bu arada her türlü saç kremi olabilir . Şimdiden kolay gelsin umarım etkili olur Sonucu siz de paylaşırsanız belki birkaç kişinin daha işine yarar.

 19. İrem dedi ki:

  Niye oluyo

 20. bıt boku dedi ki:

  lanet olsunki arkadaiımdan bulaştı ve arkadaşımla yeni tanışmamıza rağmen beni aynı okula cıktıgımız samımı oldugum kızla cok kıskanıyor benı gordugu yerde bana sguk davranıyor ve tavır atıyor ortaokul arkadasımı benı oldursenz bırakmam acaba benı kıskandıgı ıcınmı bit bulastırdı sızce

 21. Haktan dedi ki:

  Kimsede demiyo kafamı birgüze kazıyım usturaya vuruyim demiyo kök sizde daha ne düşünüyorsunuz yaa en kesin çözüm bu en etkili yöntem daha sağlıklı çıkar saçlarınız dökülmez gürleşir kafa deriinizde nefes alır daha ne yaa
  Ama o cesaret yok dimi sizde

 22. Zehra dedi ki:

  Camasir sodasinda biseyi merak ettim kafasina toz olarak mi dokucem,ve en onemlisi de sonradan sampuanla yikayacakmiyiz .yoksa sadece suyla duruluyacak miyiz.Cunku 6 yasindaki kizima yaptim , derisine zarar vermesinden korkup 5 dakika sonra sampuanla yikadim,yanlis mi oldu acaba

 23. Kurtulamayan birisi dedi ki:

  Arkadaşlar bütün her şeyi denedim olmuyo en yakın arkadaşımda bit var uzak duramiyorum onu çok seviyorum.

  Annem bunu bilmiyo delirip duruyoruz evde suan denemediğim tek şey çamaşır tozu deterjan birde mayonez kaldı.

  Çok zor durumdayım hep ağlayıp duruyorum

  Yhalütfen acil yardım edin lütfenn

  1. Nurr dedi ki:

   Mayonez Bi işe yaramıyor

  2. Bit ama bitmiyor dedi ki:

   Traş köpüğünü denedin mi hiç acil lütfenn

  3. BeyzaNur dedi ki:

   Benimde en yakın arkadaşımdan geçti bir türlü gitmiyolar kocaman olmuşlar ben sadece sirke var sanıyodum ama kafamda kocaman bitler varmış inşallah hepimizin ki geçer

   Benim yaptığım yöntemler :
   -bit şampuanı aldım yıkadım
   -bit tarağıyla onları temizledim
   -sonra tekrar aynı işlemi sirkeler için yaptım
   -sonra tekrar saçımı yıkadım çaresiz kalınca saçımı kestik 🙁 (ne yazık ki)
   -Ve saçımı kurutup bitler gitmiş mi diye baktım bişey gözükmedi inşallah sizinki de geçer 😀
   SİZE TAVSİYEM bu işlemleri yaparken çarşaf serin etrafa bulaşmasın sonra çarşafları yıkayın ve ailenizdekilerede kendilerinde bit olup olmadıklarını kontrol edin (artık evde başımdaki havluyu bile çıkarmıyorum :d)

 24. Yaren dedi ki:

  Arkadaslar bundan 1 hafta önce bitlendigimi fark ettim anti bit kullandım fakat etkili olmadı bitler öldü fakat şirketler hala duruyordu çok zor durumdaydim bide böceklere fobisi olan biriyim hiç kolay değildi benim için çok araştırdım her yöntemi denedim fakat saç boyasinin iyi geldiğini öğrendim sonra hemen sacimin renginde boya aldım boyadım ve annem kontol etti bütün sirkeler ölmustu ve suan kurtuldum o illetten size tavsiyem sac boyasi

  1. Ayfer dedi ki:

   Her marka olurmu acaba ben ve kızımda var banada kızımdan geldi

 25. yardimmedinn dedi ki:

  benim saçım 2 haftadır kaşınıyor annem baktı sadece kepek var sandık ama 2-3 gündür bit görüyorum ve böceklerden korkan biri olarak gerçekten kendimden tiksiniyorum bugün pazar olduğu için eczaneler kapalı lütfen yardım edin annem böcek ilacı sıktı ama hala yaşıyolar sirkede yaptım işe yaramadı başka ne yapabilirim

 26. Ceyda dedi ki:

  Bir kurtulma yolu mayonez nasıl mı kaa derisinde bitlerin hava ala bilecek delikleri kapatır bir güzel sürün ve kafanızı nefes almayacak şekilde eşarp vb eşyalarla sarıp bekleyin 2 saat banyo yaptıktan sonra ince dişli tarakla tarayın ve emin olmak için de 100 ve 180 derece arası isterseniz düzlestirici ile 5 ve 10 saniye arası ısıtıp yumurtaları patlata bilirsiniz :))

 27. Bitliii dedi ki:

  Bide sirke kaşındırırmı? İnşallah kaşındırmaz…

  1. İlk defa bitlenen dedi ki:

   Kasındırıyor

 28. Bitliii dedi ki:

  Bu kötü şeylerle bende 4 gün önce yani cumartesi günü saat 10 gibi karşılaştım.Eczaneler kapalı,yarın pazar eczane yok bende evde olan şeyden yapıyım dedim traş köpüğü kullandım.İlk azdı 30 dakika bekledim olmadı biraz çıktı 4 saat sonra bu sefer baya bulamaç yaptım ve 1 saat bekledim daha az çıktı bitti yaşasın dedim ama sirkeler vardıı!!Bende anneme en etkili olan yorumlarda bulduğum paraniti almasını söyledim.En iyi ilaç Paranit içinden sağlam metal bit tarağı ve bir sprey çıkıyor 40 lira ama bugün sürdüm bi baktık o kadar çok döküldüki 200 tane felan çıktı yani 4 gün zaten sirkelerde gitti baya taradık.Size önerim paranit bende okula gidiyorum 12 yaşındayım çok utanıyorum gecede saçımdan çıkıp yürüyecek falan hislere kapılıyorum okulda sakın belli etmeyin arkadaşlarınız uzaklaşır bitti desenizde inanmazlar.Benim arkadaşıma olmuştu ama utanılacak birşey değil sadece arkadaşlık ölmüş herşeyinizi 60 derecede yıkayınn iyi şanslar!

  1. Yonetici dedi ki:

   Haklısın okul döneminde yaptıklarınıza dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde alay konusu olmak size kötü bir deneyim olacaktır.

  2. Sude naz dedi ki:

   Paranit bende ise yaramadi simdi 50 lira paraya kiyfim aldim ama gecmiyor

 29. dolunay beste dedi ki:

  arkadaşlar tam 4 yıldır bt şle savaşıyorum gaz ama hang gaz
  çakmak gazımı
  ,

  1. Bade dedi ki:

   Bende 5 sene dir ugrasiyorum bikere sacimi kazittim yine geldi denemedigim bit sampuanlari kalmadi hergun tariyorum bu illet gecmiyo yine kazitcam ?

 30. yeter dedi ki:

  1 ay bitle savaştım…kızımın biri kreşte diğeri lisede, duyduğum herşeyi yaptım, bit şampuanının hiç bir etkisi yok,sirke, çamaşır sodası, traş köpügü….. bit için 40-45 civarı bir spey aldım eczaneden içinde metal ince tarağı vardı. spreyi sıkıp 15-20 dakika saçta kalsın, saçınızın altına bez koyup saçı ince tutamlar halinde saçın tam dibinden tarayın, tarağa gelen bitleride sirkeli veya kolonya koyduğun kasede arındır. spreyi talimatına göre yıkayın. banyo sonrasında gene ince tarakla kolanya dolu veya sirke dolu kasede saçı ince tutamlar halinde tekrar tara. taraga gene bit veya yumurtası gelecektir. saç kuruyuncada ince ince karıştır. bulduklarını öldür.
  büyük kızıma gaz yağı ile saçlarını yıkadım evde kokusu 2 hafta cıkmadı nerdeyse, ama oda kesin çözüm. ama saçtan o yağı arındırmak aşırı derecede zordu…

 31. damla dedi ki:

  benim saçımda da bit fark ettik elma sirkesi kullandım bir sürüde ilaç aldık bit şampuanı tokası rozeti ama işe yaramadı bit yok ama sirke var ve çok napıcam

 32. Elif dedi ki:

  Benim saçında 1 haftadır bit var ama ben bunun farkında degildim aslında benim ailemde yerlerde bir oldu ama ben bunun onlardan bulaştığını zannederken meğerse bende varmis okulda olduğum için hep saçın kasiniyodu ben saçına saçma sapan şeyleri denemedim ben sadece ilacını kullandım size Yakın ederim 100 tane ceset vardı ama baya bir çığlık attimm onları görünce ağladım ama az önce bir yorumu okudum camsir sodasi dedi eğer ilaçla geçmese mecbur onu kullancam

 33. Meryem dedi ki:

  Merhabalar benim 11 yaşında bir kızım var. 2 yıldır en az 20 kere hatta 30 kere bit ilacı aldık olmadı sirkeyi denedik yinede olmuyor tavsiye

 34. Çorlu dedi ki:

  Çamaşır tozunu veya deterjanmi aynı sey mi ikisi

 35. Çorlu dedi ki:

  Çamaşır tozunu nasıl kullanacak biz acil cevap lütfen boy yok ama yumurta halen var

 36. Nerdengeldibasima dedi ki:

  Bitliyim ve ogrendigim uc gunden beri her gun sacimi yikiyorum bit sampuani ve bit spreyiyle sonra sacimi tariyorum ama bitler azalsasa yumurtalari oluyo napmam gerek tam olarak kac gun sonra gecer ? Birde bu her gun sacimi bu urunlerle yikamam dogru muv

 37. Damla dedi ki:

  Benim sacim cok kasiniyordu anneme gosterdim sacinda bit var dedi.asiri derecede kasiniyor.artik sacimi isgal ettiler sacimin alti yanlari hep kasiniyor okuldaki arkadaslarim gorucek die cok korkuyorum.sacimda cok sirke var.bitlerin yarisini yok ettik ama yumurtladiklari icin yine arti.nolur bana yardim edin

 38. Nurr dedi ki:

  Traş köpüğü nu saça ıslakkenmi suruyoruz yoksa kuruykenmi suruyoruz acil cewap verin lutfeenn

 39. Berna dedi ki:

  Aktarlardan dedete alın dedete derseniz onlar size verir çok dikkatli bi şekilde kafanıza bölüm bölüm dökün ağzınıza burnunuza gözünüze çok dikkat edin çok etkili zehirler çok dökerseniz sizi zehirler az dökerseniz bitlerin bazıları ölür sadece bi süre sonra bağışıklık kazanır bitler ölmez ölçüsünde göre dökün ve tarayın bit sirke hiçbir şey kalmaz kesin çözüm

  1. Asli dedi ki:

   Sakın bu yöntemi uygulamayın tarımda bile bu ilaçlar yasaklandı kaldı ki kafanıza yapacaksınız kimyasal yöntem zehir kullanıp kısa süre için çözüm sağlarsınız ancak sağlığınızı ileri dönemlerde olumsuz etkiler. Doğal yöntemleri deneyin olmazsa kazitin gitsin tekrar çıkar zehir kullanmaktan daha iyidir

 40. Bitli kız dedi ki:

  Nolur yardım edin sacimda bit var çok utanç verici bir şey nasıl kurtulanbilirim korkuyorum yardım edin nolur!!!!!! .

 41. melek dedi ki:

  arkadaşlar saçınızın uzun olması halinde kurtulamazsınız bitlerden benim şahsen ilk başta öyleydi saçımı kestirmedim sadece sprey sıktım fakat sonradan tekrar hortladı sonra saçımı küt kestirdim spreyi tekrar denedim bir hafta sonra tekrar sıktım sirke ve son olarak da çamaşır deterjanı kullandım gerçi birşey yoktu ama yine de emin olmak için yarım bardak çamaşır deterjanına sıcak su ekleyin kafanıza uygulayın ama gözünüze gelmesin biraz bekletin ve durulayın sonradan tarayın zaten varsa dökülecektir. ama dediğim gibi saçınızın kısa olması halinde daha çabuk kurtulursunuz uzun saçta her bir saç teline en az on tane sirke bırakıyorlar sonradan tekrardan kısır döngü başlıyor saçım uzun kıyamam diyorsanız da saç zaten uzayan birşey kökü sende birde evi sıkıca temizleyin tarakları tokaları mümkünse atın nevresimleri yıkayın bitlerden tamamen kurtuluncaya kadar iki günde bir yastık kılıfınızı değiştirin saçınız temas ettiği bütün şeyleri temizleyin atılacak şeyler varsa atın

 42. DAHA ÖNCE BİTLENEN BİRİ dedi ki:

  En etkili vaselin kafanızın diplerine boşluk kalmayacak şekilde sürün kafanız kazık gibi olacak gece kafanızı sarıp yarın sabah kalktığınızda yıkanın ve demir bit tarağı ile tarayın.Bizraz zor olacak vaselinin geçmesi ama bayağı etkili oluyor, ben 2 kere bitlendim ve 2 seferde bu çözüm ile bitlerimden kurtuldum ve bu bitlere termal havuzlar sıcak havuzlarda çok etki ediyor. Vaselin kafanızda biraz 2 gün kadar yağlılık hissi bırakıyor bilginize yağlılık ise çok az bir şekilde sıvı deterjan ile geçiyor sevgiler saygılar…

 43. bir tost dedi ki:

  merhaba öncelikle gidiyoruz bitrin denen ilacı alıyoruz saçımıza bir güzel sıktırıyoruz hemen ardından ince tarakla tarıyoruz yani biri yardım ederse çok iyi olur büyüklere etkilidir ama sirkelere o kadar değil 8 saat o ilaç kalıyor kafamızda ardınden tekrar tarayın varsa geri kalanlar da dökülecektır banyo yapın ertesi güne operasyon başlıyor! alın kovanızı bezinizi esen miktarda çamaşır suyuyla temizleyin evi süpürün yastıkmış çarşafmış kanepe örtüsüymüş doldurun makineye kıyafetleri de hem yıkayın hem ütüleyin mümkün olduğunca ilaç 5 gün sonra tekrar uygulanmalı aynı şeyi tekrar yapın bu yeterli değil tabi sirkeler geçmemişti ben de sabah elma sirkesine buladım akşam yıkadım saçları bi de ince tarakla taradım azaldı cidden bu sirke (ben elma sirkesiyle yaptı) işlemini 2 günde bir yapın en azından 1 saat filan dursun sonra tarayın kolay gelsin ben de bitti bitecek kuyruğuna geldim

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Tecrübenizi bizim ile paylaştığınız için teşşekürler

 44. Cemre dedi ki:

  Benim sacim 2015 yilinda yazliktayken bitlenmisti zor olmadi kurtulmam hemde 200 300 tane vardi ilk önce bit sampuani ile temizledim birqzcik gitti ayni islemi haftada 2 3 kez denedim geride kalanlari sacimla ayni renk olan 4,0 numarayla boyadim bit ve sirkeleri olduruyor ve belli etmiyor bunlari yaptiktan sonra rahatlikla kuaffore gidebilirsiniz :)) emin olun cok ise yariyor

  1. zeytinyağı işe yarıyormu ben şuan yaptım pek umutlu değilim bu arada boya markası önemlimi

 45. bit lerden nefret ediyorum dedi ki:

  yeter artik herşeyi denedim olmuyo bide gaz yaği deneyin faydalimiş
  ha bide moyanezzzzzzzzzzzzzzz

 46. Ece dedi ki:

  Ya bnim saçlarım adeta yuvaları olmuş her telde en az 5 10 tane sirke var bugün 20 30 tane bit bulduk bide saçlarım çok uzun ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun????????????????????

 47. Neşen dedi ki:

  Ya bn bi türlü bitten kurtulamıyorum en çok sirke var geçti diyorum ama hemen ürüyorlar ne yapmam gerek

 48. Asdf dedi ki:

  Arkadaşlar çözüm o kadar da zor değil sadece atladiginiz bir nokta var saçınız uzunsa bu işten çok zor kurtulursunuz eğer saçınız göğüs hizzasini geçiyorsa kestirmeniz gerekir yoksa gerçekten kurtulmamız imkansız saçınızı ilk önce uzunsa kestirin sonra eczaneden güzel bi sprey alın sampuani tercih etmeyin çünkü o zaman saç kremi sürerek taramaniz gerekir o zaman da bence tam temizlenmiyo sprey formunda olanlar yağ gibi olduğu için taranması çok daha basit ve canınız da açılıyor ondan sonra eğer kutunun içinden dandik plastik tarak çıktıysa onu kulanmanizi tavsiye etmem platinde falan demir yataklar var onları alın hem daha sık dışlı hem de saç derinize zarar vermiyor demir taragi alıp saçınızı bi güzel kutunun içinden çıkan beyaz kağıda göre spreyi uygulayıp tarayin çözüm bitti bu kadar kendinizi kasmayin

 49. ayşecan dedi ki:

  Arkadaşlar bitlendim ne olur yardım edin

 50. ayße dedi ki:

  Ya ben okuldan geldim saclarım çok kaşınıyordu annemde baktı bitlenmişti annem bitleri öldürmek için çamaşır suyuyla iyice ovaladı sonrabütün bitler dışarı çıktı ama daha bitmemiş ne yapacam da bilmiyorum

 51. Fidan dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba benimde iki kızım var ve malesef ikiside okuldan dolayı bitlendiler size önerebileceğim tek çözüm gaz veya benzin tek çözüm diyebilirim benzini veya gazı bir kaba koyun küçük bir fırça yardımıyla saç diplerine uygulayın sonrasında poşet veya sitreçle bir saat beklettikten sonra şampuanla yıkayın sık dişli bir tarakla tarayın tamamiyle kurtulacaksınız gaz veya benzin saça hiçbir zararı yok tam tersi saçı besler ve gürleştirir

  1. Üzgün dedi ki:

   Peki 2 yasında çocuklara da benzin sürülür mü yani alerji falan yapma ıhtimali var mı ?? Bit spreyini ilk kez kullandım ama çok tedirginim Bi alternatif çözüm arıyorum

  2. nezzen dedi ki:

   benzin kafa derini dehşet şekilde yakar,beş dakika bile dayanamazsın kafa derin havlanır serilerin kalkar kepek gibi fakat 1e1anında bitler sirkeler ölür kesin çözüm dayana bilirsen tabi,sonrasında kafa derini tedavi etmek kepeklerden kurtulmak için çözümün olmalı

 52. berna öztürk dedi ki:

  Size yardım etmek istedim bende bitlendim sirkelendim kaşınmaya başlamayla hemen baktırdım ve vardı her neyse ögrenmeyle gaz yağı aradım o çok işe yarar fakat bulamadım bir gün boyunca saçlarımla uğuraştım ilk önce ögrenmeyle sirkeli suya yatırdım kafamı üzüm veya elma sirkesi biraz sulandıracaksınız yoksa kafa deriniz yanar yarım saat bekletikten sonra saçımı yıkadım sonra saçlarımı boyadım yine yıkadım haliyle sonra saçıma tıraş köpüğü güzelcene sürdüm yarım saat beketim tekrar yıkadım tabii okadar uguraşmayla saçınız sertleşecek sakın saçınızı yumuşatmak için saç kremi kullanmayın yoksa sirkeler çıkmaz biraz zor olacak ama bit tarak ile tek tek saçınızı tarıcaksınız birbirine baglana baglana olcak ama işe yarıyor arkadaşlar saçımı çamaşır sodasıyla ovaladım yarım saat bekletim tekrar yıkadım bunu iki üç gün tekrarlayın ben o gün bitlerden sirkelerden kurtuldum ama ne olur ne olmaz diye iki üç defa tekrarladım hepsini bir anda yaparsanız daha kolay kurtulırsunız öyle birkere yapıp ertesi gün yapmayla olmaz bitler bir hafta içinde veya bir kaç gün içerisinde yaklaşık 140 adet yumurta yumurtluyor o yüzden tabii saçınıza okadar titizlikle temizledikten sonra evide titizle temizlemeniz gerekecek halıları batanyeleri yastıkları yıkatın veya derin dondurucunuz varsa 24 saat derin dondurucuda kalırsa daha kolay olur sakın su kaynatıp suyun içine batırıgım demeyin su sogdukça sirkeler daha çabuk gelişir genelde 25-30 derece cıvarında gelişirler.
  Inşallas size bu yardımcın olur bir bütün günü saçınızla zamanı geçirin 🙂 allah kolaylık versin bit sıkıntısı çok zor

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Bu güzel yorumunuz için size çok teşekkür ederim Berna hanım. Deneyiminizi konu içine ekleyerek daha çok kişinin okuması ve onlara yardımcı olacağını düşünüyorum.

 53. irem dedi ki:

  BİT İÇİN EN ETKİLİ İLAÇ KWELLADA SAMPUAN. BAŞKA DA Bİ ŞEY KULLANMAYIN. FİYATI DA 5 TL VE ECZANELERDE SATILIYOR

 54. derya dedi ki:

  1 2 haftadır sürekli saçım kaşınıyordu 3 4 günde bir yıkanıyodum gecenlerde küçük yürüyen bi böcek gibi bişey gördüm saçımın önünde biyerden gelmiştir diyip attıp bgun sacımdan bitane daha düştü ve direk banyoya girip anneme yıkattım ve nerdeyse 20 tane cıkarttı 3 4 gün içinde geçmesi mümkünmü bit ilacıyla ? mayonez işe yarar umarım yarın onu deniycem

  1. busra dedi ki:

   Ben bisey dicem kafamin onunde ucusan kucuk kucuk bocekler var daha demin de yastigimda yakaladim biatn oldurrum bit midir acaba?

 55. nuns dedi ki:

  Çamaşır sodası ile bit temizliği saça zarar veriyor mu?kardesimin saçları fazlasiyla döküldü

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Ben denemedim yanlız bir üyemiz çamaşır sodasını önermiş ve onda başarılı olmuş. Bu nedenle saçın dökülmesine neden olup olmayacağını bilmiyorum.

  2. İpuçlarım dedi ki:

   Semra Hanım diyor ki;
   “Arkadaşlar ben her şeyi denedim 2 yıldır bitle mücadele ediyorum. Üç kızım var biri bitip birine giriyor. İki gün uğraşmazsam çoğalıyor kaşıntıdan kafa derileri hep yara içindeydi, bu yukarıda yazan şeyler geçici emin olun çünkü çok denedim. Köye tatile gittim ve orda derdimi anlattım ve bana ne dediler biliyor musunuz tahmin edemezsiniz ama anlatacağım çok çektim kimse çekmesin diye sizle paylaşmak istedim. ÇAMAŞIR SODASI evet yanlış duymadınız çamaşır sodası çok ucuz bir şey ve zararsız. Göze temas yok saçları iyice ıslatın ve deriye serpin ovalayın 5 dakika bekletin ve yıkayın. Ölü bitler ve sirkeler nasıl dökülecek 1 hafta 2 günde bir uygulayın sonuç süper yalnız saçlar biraz sertleşiyor onu da saç kremiyle çözün.”

 56. Bitli dedi ki:

  Sac boyasi kullaninca da sirkeleri sıyırıp temizlemek gerekiyor mu…..

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Sirke temizliği sadece onları saçınızdan temizlemek ile bitmez. Tüm sirkelerden kurtulmak için genel temizlik şarttır. Yastık, yorgan takımları en az 60 derecede yıkanıp temizlenmeli. Kısacası aklınıza gelen her şeyi sirkeden temizlemeniz gerekir.

 57. Bitli dedi ki:

  Diyelim ki sac boyasini kullandik…. Butun illetten kurtulabiliyo muyuz… Yoksa yine sirkeleri sıyırıp temizlemek, bit taragi kullsnmak gerekiyor mu…. Paranit sprey kullandik, patanit sampuan kullandik.. En son gazyagi kullandik… Lavanta kolonyasi doktum azonce cocugun basina….sinek ilaci sıkmayı da dusunuyorum yarin…. Kurtulabilsek bari….????????????

 58. tsucan dedi ki:

  kafamin heryerinde bit ve sirke var okullar aciliyo bir suru ilac aldim ama fayda etmedi simdi sinek ilaci kullabiyorum ama fayda etmedi annem sacinu kestiricem diyo ama arkadaslarim benle dalga gecceklerv lutven pratik bi yardum

 59. tsucan dedi ki:

  kafamin heryeri bit ve sirkelerle kapli bircok bit ilaci aldim ama fayda etmedi simdi sinek ilaci kullaniyorum kafamin dipleri yara oldu su sinir bozucu manyaklardan biktiim lutven pratik bir yol bulun yakinda okullar acilcak gercekten utaniyorum annemle temizlemekten biktim tariyorum birazcik dokuluyo annem kizim sacini kestircez duya ama arkadaslarim benle alay eden lutveen bir yol bulun

 60. ece dedi ki:

  kızımın saçlarında birsürü canli ve yumurtlamak üzere olan bit sirkesi var bunlar için üzüzm veya elma sirkesi iyi gelirmi

 61. önerici dedi ki:

  Canınızı sıkmayın eczanenizden uygun bir ilac alın daha sonra durulayın. Elma veya üzüm sirkesiyle saçınıza parmak uçlarınızla masaj yapın elma veya üzüm sirkesi masajını bi kaç gün uygulayın birde eczaneden bit tokası alın ve takın umarım gider

 62. mehaba dedi ki:

  bitlerden kutulmak için 4 Yol var;
  1-eczaneden gidip bit ilacı alıp kafanıza uygulayın.uyguldaıktan sonra banyo yaparken son durulumada (elma-üzüm sirkesi farketmez.)elma-üzüm sirkesini suya eşit olacak bir şekilde saçınızı durulayın.duruladıktan sonra sıkı dişli tarak ile tarayın.bu işlemi 3-4 gün tekrar edin.
  2-saçınızı boyaatın.çünkü saç boyası bit ve sirkeleri çözecektir.istediğiniz renge boyayın.ama ben kendinize göre saç rendini tercih ederim.
  3-Mentöllü traş köpüğü alıp saçınız tüm bölümüne yayın..(bu işlem sirkeleri çözecektir.)Yaydıktan sonra yarım saat (30 dk)bekletin.sonra sık dişli tarak ile tarayın.
  4-Lavanta kokusu alıp bitlerin ulaşamayacağı yere sıkın..(böylelikle bitlerden kurtulabilirsiniz. 🙂

 63. sena dedi ki:

  Gerçektende çamaşır sodası çok iyi geliyo sirkelerin hepsini tarağa getiriyo ve çoğunu ölü olarak ama saç dibinde biraz yanma oluyo sertleşmemesi içinde saç kremini kullanabilirsiniz

  1. latife dedi ki:

   Çamaşır sodasi gerçekten ise yarıyor mu ve nerde bulabilirim acaba?

 64. Madur insan dedi ki:

  3 aydır bitten kurtulamıyorum ilallah ettirdi artık 10 kutu ilaç kullandım olmuyo sinirimi bozuyor artık bıktım biri beni görcek die bu yüzden korkuyorum ya ne yapıcam ya ben doğal yollar çare olurmu bilmiyorum ama bugün denicem kıyafetleri kaynatcam her şeye dikkat edicem inşallah ben ve diğer herkes kurtulur bu illetten.

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Evet tam temizlik şart ne yazık ki. Tüm bit yavrularını temizlemeniz şart. Umarım kurtulursunuz.

 65. merve dedi ki:

  kızımın saçında sirkeler birsürü ve igne ucu kadar siyah siyah şeyler geliyor ince tarakla taradağımzda sirkeleri çekmeme izin vermiyor kızım ne yapablirim ne öneriyorsunuz ???

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Merhabalar Merve,
   Bit temizliği hakkında çok daha detaylı bir konumuz mevcuttur onu mutlaka okumanı öneririm.

   O makalemizin Tarak Ve Saç Kremi (Nitbusting) Yöntemi kısmı tam senin sorununa hitap edecektir.

   Detaylı bilgi için tıkla

  2. umutsuz vaka dedi ki:

   bendede aynı şeyler oluyo küçük siyah nokta gibi şeyler geliyo kaşıyınca tırnağıma ne olur yardım edin bende 2. oldu kafam cok kasınıyo ne yapıcam bilmiyorum ince uçlu taraklar işe yaramıstı biraz ama kesin bi çözüm yok mu

   1. İlk defa bitlenen dedi ki:

    Var gaz yağı kesin ve birde okula gidiyorsan yakana aktarlarda bulabileceğiniz kafurun var küp şeker gibi onu yakana dikin bitleri uzaklaştırıyor

 66. Adınıvermeyenkişi dedi ki:

  Lütfen bana yardım edin, şu iğrenç illetlerden birtürlü kurtulamıyorum, gaz yağını denedik olmadı. Bit ilacı kullandık 3 tane onlarda işe yaramadı biraz bitiyorlar yine başlıyorlar napıcağımızı bilmiyoruz yardım edin bana lütfen en etkili çözümü nedir?

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Merhabalar dün yeni bir konu ekledik çocuk ve bebekler için olan bir konumuz. Belki işinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz. Mutlaka bir göz atınız.
   http://www.ipuclarim.com/cocuk-ve-bebeklerde-bit-problemi-bitler-tamamen-nasil-yok-edilir/

 67. Çaresiz dedi ki:

  Selam herkese bızde de aynı sorun war bit nasıl we nerdn geldi bilmyoruz 6 aylık bebegmde de war dogal bır yol warmı bebek ıcın bızm ıcn fark etmez ama bebegımızı nasl temızlerz sımdıdn tesekkurlerYorumunuz….

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Hımmmm güzel bir soru en kısa zamanda araştırma yapıp sizi buradan bilgilendireceğim.

  2. İpuçlarım dedi ki:

   Çocuk ve bebeklerimizi bitten kurtulma yolları ipuclarıma eklenmiştir.
   http://www.ipuclarim.com/cocuk-ve-bebeklerde-bit-problemi-bitler-tamamen-nasil-yok-edilir/

 68. yeteeer dedi ki:

  yardım edin benim sacımda sirke gitmiyor kaz yagı sürdük taradık az dökülüyo geri geliyor paranit aldım omadı cam yagı lavanta yagı aldık gitmedi ama ne yapmalıyım artık usandım yardıııııım lütfen

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Bu konumuzada bir göz atınız belki size faydası dokunacak bilgilere ulaşabilirsiniz.
   http://www.ipuclarim.com/bit-ve-sirke-nasil-temizlenir-bit-neden-olur/

 69. mujgan dedi ki:

  Uzun süredir kurtulamayanlar aile hekimine durumu anlatıp ağızdan antibiyotik tedavisi isteyebilirler.
  Bi ay önce köye gitmiştik ve kızımı alışsın diye ordaki ana sınıfına yollamıştım. Döndüğümüzde bademcik iltihabı oldu ve antibiyotik kullandık. Hasta diye o hafta yıkamamıştım biraz iyileşince yıkadım ve saçını tararken bir tane parlak canlı sirke gördüm. Onu ayıkladım sonra bütün saçını kontrol ettim belki otuz tane ölüp kepek haline gelmiş sirke ayıkladım. Yani şans eseri antibiyotik tedavisi almış olması hiç bit görmememizi ve de tüm sirkelerin de ölmesini sağladı.
  Ancak her bitlenmede antibiyotik alınırsa onlara da bir süre sonra hem bitler hem mikroplar direnç geliştirir. O yüzden sadece her yöntemi deneyip kurtulamayanlara doktor tavsiyesiyle antibiyotik öneririm.

 70. fdsgsd dedi ki:

  gaz yagı ve rakı 🙂

 71. nez dedi ki:

  Arkadaşlar en iyi çözüm yetişkinlerde sac boyası ve sinek ilacı daha sonra yastık yorgan vs . yıkanmalı elektrikli süpürgeyle ev temizlenmeli artı çamaşır suyuyla evin tozunu alin çocuklarda ise bit sampuani kızımın saçında farkettigim an Delirdim 2 hafta boyunca yikadim hergun sik tarakla taradim usenmedim daha sonra lavanta kokulu sampuanla çok şükür kurtulduk ama o sac tellerini tam 5 saat şirketlerden tek tek çektim çok zor bi durum lütfen bunları yapın kesin çözüm

 72. ayla dedi ki:

  Sac boyasi kesin cozum

 73. ayla dedi ki:

  bitten arinamayan arkadaslar,biti sac boyasi hemen olduruyor sirkeleride ayni sekilde cocuklarda mumkun degil tabi ama yetiskinler sacini boyatabilir

 74. ece dedi ki:

  çok abartmışsınız doğrusu tabiki zordur,zahmetlidir ama çözümü sandığınız kadar zor değil 4 sene 2 sene 3 sene ne demek yaa:o bana da arkadaşımdan geçmişti hemen gittim bit bit ilacı aldım adı da bu zaten BİT BİT sonra tüm saç diplerime masaj yaparak uyguladım kafamı bir tülbent yardımıyla sardım 20 dk beklettim ve sonra beyaz bi örtüye taradım ve Allaha şükür ölü bitler tarağıma yapışmıştı haftada 2 kere 2 hafta kullandım aynı şekilde uyguladım ve artık çok dikkat ediyorum bu arada lavanta kolanyasını bitler hiç sevmez temizlendikten sonra ensenize, kulak arkalarınıza arnınızın kenarlarına kolanya sürün zaten güzel kokuyo:) umarım yardımcı olmuşumdur teşekkürler bu arada BİT BİT ilacı tüm eczanelerde var fiyatı ise 35.50 krş KOLAY GELSİN :)))

 75. ayşe_fatma dedi ki:

  bitlerden nasıl kurtuluruz

 76. betul dedi ki:

  bana da yardim edirseiz sevinirim

 77. betul dedi ki:

  ya benimde saclarim bitli ne yapdiysam gecmedi lütfen bana yardim edin imdattttttttt antibitlede yıkadim amma bi şiy olmadı bunun çözümü nede? bana da yardim edin tesekkurler

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Betül hanım tek ve kesin çözüm mutlak temizliktir. Yani evdeki herkezi herşeyi yıkmananız ve bit yumurtalarını yok etmeniz gerekiyor.
   Şöyle örnek vereyim mesela sizin saçınızdaki biti temizlediniz ve yorganınızda bit yumurtası var diyelim. Bu yumurta büyüyüp yeniden saçınızda yaşamaya devam edecektir.

 78. güneş dedi ki:

  offfffffffff ya bitler ders çalışmamı engelliyor ygs ye giricem kaşınıyo ne yapsam geçmiyo saçım uzun abimin düğünü var kesmek istemiyorum ya lütfen artık kurtulmak istiyorummmmmmmmmmm

 79. Aslı dedi ki:

  merhaba 🙂 benimde yaklaşık 6 ay boyunca saçlarım bitliydi.Ne kadar piyasada bit şampuanı varsa aldık kullandık ama etki etmedi çünkü saçlarım uzun ve gürdü.anti bit şampuanı 60cl.liği 1 yıkamada kullanıyordum artık saçım pul pul atmaya başladı kepeklerim çoğaldı.Sirke,arap sabunu,ilaçlar vs.. kullandım ama sadece bitleri sersemletti bayılttı o anlık düşenler düştü yinede bitmedi.Sonra annem ;
  yarım çay bardağı rakıyı bir fısfıslı şişeye döktü hiç su felan karıştırmadan bitlerin yoğunlıukta olduğu bölgelere daha fazla olmak üzere sıktı sonra saçımı streçledi ve bende yaklaşık yarım saat kadar bekledim duş aldım.Ve çıkınca öyle bir döküldülerki 2-3 uygulamada hiç bir şey kalmadı sirkeler dahii. ve tabiki de çokta iyi taramak gerekli.Normal bi kozmatikçiden bit tarağı alın sık tarak olduğu için hemen bitler tarağın arasına sıkışıyorlar .
  geçmiş olsun 🙂

  1. Naron dedi ki:

   Gerçekten rakı işe yarıyomu ? Veya. Başka birşey biliyomusunuz

 80. adsız dedi ki:

  Kaç.yıldır deniyorum 3 yıl oldu annem herşeyi denedi geçmiyor tarım ilacı bütün sanayi ilaçları ve. Aktarda satılan ilaçları aldım işe yaramıyor bit tokasını da kullandım bit yok şu an ama sirkeler bir hafta içinde hücuma geçiyolar şuan yazarken bile kafamda hareket ettiklerini hissediyorum lütfen bana yardım edşn namusait yerlerime gircem die ödüm kopuo………..İMDATTTTTT BİTTTT VARRRRR YARDIM EDİNNNNNN……İSTİLAYA UĞRİCAMMMM…… 🙁 🙁

  1. hilal dedi ki:

   Bende kizin da yasadigim için seni çok iyi anliyorum

 81. dilara dedi ki:

  Ya bende iki üç. Senedir var ve herşeyi kullandım tarım ilacı bile lütfen bana yardım edin….tesekkürler.

 82. Derya dedi ki:

  Slm arkadaşlar bi illet gibi saran şeyi Kıvırcık saçları olan kızımda yaşadım okul ortamı malum fakat yumurta sirke bit derken bizi bitirir sinirden bu arada eskiden kalan bi yöntemle asıyorum yöntemi kokusuz sinek ilacı red saça sık bekler sonra beyaz örtü üstüne tara bit sampuani ile yıka sık sık 3 defa günde tekrar etmek gerek

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Derya hanım, öneriniz için çok teşekkürler ama sinek ilacı zararlı olma ihtimali yok mu kızınıza.

 83. fatma dedi ki:

  pardint kullanıyorum sizce işey yararmı bide sirkelerden kurtulmak içi sirke kullansam bişey olurmu

 84. Ceyda dedi ki:

  söylediğiniz taraklardan paranit spreyle birlikte aldım 2 gündür saçımı onunla temizleyip sonra sirkeli suyla ve şampuanla yıkıyorum.. Bugün tarakla tararken bit göremedim sanırım dün çoğu düşmüşler fakat hala saçlarım çok kaşınıyor bitler yok olduysa bile yumurtaları gitmiyor başka ne yapabilirim okul açılana kadar yok olsun istiyorum saçımı aynı renge boyatmayı düşünüyorum

 85. elif naz dedi ki:

  Ya geçmiyorlar gecirmiyo ben bütün ilaçları denedim ama yaramıyor 2 senedir bıktım artık eczanedeki bütün ilaçları bitirdim gecmiyor 🙁

 86. ceyda dedi ki:

  Ben boceklerden cok korkuyorum ya iki gundur kafam cok kasiniyor bugun lavantali dalinle saclarimi yikadim simdide havluyla sardim o kadar korkuyorumki havluyu acamiyorum bile bit var mi emin degilim cunku kasidigimda falanda elime gelmediler cok korkuyorum ya ne yapabilirim bit varmi nasil anlayabilirim lutfen yardimci olabilir misiniz

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Piyasada bit tarakları denen taraklar var Ceyda hanım. Saçınızı yıkarken o tarakla tarayın saçlarınızı. Saçınızda bit bulunuyor ise o tarağa takılacaktır.
   bit tarağı

 87. derya dedi ki:

  nasıl geçecek

 88. derya kavak dedi ki:

  allahım bir yıldır var bn çok sorun yaşıyorum çevreme kaşımamak için zor tutuyorum taradığımda geçmişti ama yine başladı nasıl yok edecem bu lanetlerii

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Derya hanım, bit temizliği zahmetli bir süreçtir. Öncelikle tüm bit yumurtalarından kurtulmanız gerekir. Bit yumurtalarına sirkede denir. Bu illetten kurtulmanın en sağlam yolu tam temizliktir. Mesela yattığınız yastık, yorgan hatta giydiğiniz tüm kıyafetleri bol sıcak su ile yıkamak gerekir.

 89. dila dedi ki:

  Ya ben bugün fark ettim babam hemen bit ilacı aldı annem baya temizledi ama yinede korkuyorum

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Dila hanım korkulacak bir şey yok. Anneniz almış olduğunu ilacı bir iki hafta boyunca saçlarınıza uygular ise bir ve yumurtalarından tamamen kurtulursunuz.

  2. Ayşenur dedi ki:

   Ben bugün fark ettim sınıf arkadailarımda gördüm bi kaç gündür onları uyardım ama banada dün geçmiş heralde çok küçük bitane çıktı bi kaç tane de sirke vardı annem direk çamaşır sodasıyla yıkadı 5 dk bekletip yıkadım saçım sertleşti ama sirkeli suyla yıkadım o hem yumuşattı hemde bitlerin gitmesinde etkili daha sonra bi kaç tane sirke yine çıktı onlarda ölüydü direk etki etti yani ama yinede bi hafta boyunca devam ettiricem sizede tavsiye ederim

 90. hilal sun dedi ki:

  doktor hanım ben 10 yaşındayım kafamda bit var her gün napabilitrim

 91. adsız dedi ki:

  arkadaşlar benim görümcemde vardı bit ne yaptıysak bi türlü geçmemişti bir gün benim yanımda ağladı çok üzülmüştüm birlikte eczaneye gittik evcil bi köpeğimiz var sürekli kaşınıyor pirelenmiş olabilir dedim bi ilaç verdiler adını unttum malesef onunla bir defa yıkadık kokusu gerçekten berbattı ve yoğundu eczacının dediğinden birazdan fazla sulandırdık biz ve temizlendi allaha şükür kaç yıldırda yok temizledikten sonra ki bakımda çok önemli ama

  1. ipuclarim dedi ki:

   Keşke ilacın adını da hatırlasaydınız. Mümkün atı var ise o ilacın adını hatırlarsanız mutlaka bizlerle paylaşınız lütfen.

 92. merve dedi ki:

  arkadaşlar kısacası ne temizliyo ki şu naletleri 🙁

 93. Bitli zehra dedi ki:

  selam herkese bit ilaçlarının yanında satılan taraklar kafamdaki sirkeleibölgelerri çok acıdı o yuzden tarattıramıyorm sevgilim görür ve benden ayrılır diye de çok utanıoyrum önerceğiniz bit ilaçı vs bide tarş köpğü işe yarıyormu bu işlemi nasıl uygurlamam gerekiyor

  1. GÜL dedi ki:

   BENİM KIZIMDA DA VAR HALA 1 HAFTA ÜST ÜSTE ÖRNEGİN PAZARTESİ CARŞAMBA PAZAR ŞELTOKSLAYIN KESİN GECİYOR ARKADAŞLAR

 94. sühala dedi ki:

  Merabalar arkadaşalr bende 2,3 senedir bit var bi türlü gitmediler allah karatesin ki bit ilacı kullandık gaz yağı neler neler sınıftaki arkadaşlarım gördü ve benden uzaklaştılar atık nefret ediyorum kendimden ölmek isityorum lütfen bana yardım edin yalavarıyorum bit ilacını hep alıyoruz ama alırkende çok utanıyorum bu bit denen illetten nasıl kurtarabilirm şuan tesettürlüyüm yani kafam kapalı okulum bitti ama okulda arkadaşım eşarpımda görü ve benden kaçmaya başladı arkadaşlara yalavarıım yardım edin bana

 95. selda dedi ki:

  bit ilacı almaktan utanıyorum

  1. ipuclarim dedi ki:

   Semra Hanım bizimle yapmış olduğu yöntemi paylaştı konu içinde lütfen o yöntemi deneyiniz

  2. Anonim dedi ki:

   slm arkadaşım kaplıysan saçını sıfıra vurdur bence en kısayolu zahten kökü sende 🙂 umarım yardımcı olmuşumdur 🙂

   1. Haktan dedi ki:

    Aynen doğru sıfıra :))

 96. asena dedi ki:

  lütfen bana bir çare bulun kafam çok kaşınıyor

  1. smdfg dedi ki:

   Hangisini canım

 97. asena dedi ki:

  sınıfta birisiyle oturdum oda bitliymiş ondan bana geçti öğretmene söyledim hayır onun yanında dur dedi o öğretmene çok sinirlendim hala o kızla oturuyorum bu etkiyi deneyebilirim

 98. ömür dedi ki:

  hiçtebile geçmiyo diyonuz ama geçmiyo

  1. Bitli zehra dedi ki:

   aynene canım 4 senedir bitliyim ölmek isityorum artık hani dilek tut derler ya her dileğimden şu bitler kafamdan gitsin diyorum demediiim bir dilek bile yok alalhıma yalvarıyorum namazlardan sonrada hep yalvarıyorm rabbime

 99. ayşe dedi ki:

  semra avcı hanım biz aynı şeyi yaptık ama olmadı ne yapmamız gerek

  1. Ferdi Yücel dedi ki:

   Ayşe hanım sanırım herşeyi denediniz birde bu yöntemi deneyim.
   Yakınızdaki bir eczaneye giderek içerinde ”Permetrin” bunulan bit ilacı alın.Permetrin içeren bit ilaçları kullanmanız en etkili yöntemlerden biridir.

 100. zuhal dedi ki:

  sacdakı bıtı temızlemek ıcın basaka czm yokmu

  1. ipuclarim dedi ki:

   Tabiki bir çok yöntem vardır mesela bit temizleme tarakları da işe yarayabilir.

   1. Bitli zehra dedi ki:

    canımı çk yakıyor o taraklar

 101. ipuclarim dedi ki:

  Semra hanım öneriniz için çok teşekkür ederim.Vermiş olduğunuz bilgileri izninizle konu içine ekliyorum diğer misafirlerimize de faydası olsun.

 102. digitürk dedi ki:

  paranit anti bit spreyi (bit ve sirke yok edici) 60 ml, 33,00 TL fiyatı idealdir.

  1. Bitli zehra dedi ki:

   çok pahalı

 103. ayten dedi ki:

  bunları uygulanırsa saçtaki bit tamamen bitiyor mu ?
  çok güzel bir şey bu bunları duyduğuma sevindim.

  1. Ferdi Yücel dedi ki:

   Bit yumurtalarini yok edebilirseniz, bitten kurtulmus olusunuz.

 104. yasemin dedi ki:

  mesela bit var saçımızda her gün yıkasak bile gitmiyor o zaman nolcak . ne yapmalıyız.

  1. Ferdi Yücel dedi ki:

   Yasemin hanim bitin yumurtalari hakkindaki bölümü lütfen iyice okuyun.Sacinizi yikamak temizlemek sorun degil.Bit yumurtalarini yok etmediginiz sürece bitler yeniden cogalacaktir.

   Sizin icin önemli olan bölge burasi :
   Tedavi bittikten sonra, yumurtaların saçlara hala yapışık kaldığı sıkça görülür. Bütün bit yumurtaları, özel bir bit yumurta tarağı, el tırnağı veya makas ile uzaklaştırılabilir. Tedavi, ancak o zaman tamamlanmış olur.

 105. uçak bileti dedi ki:

  çocukluğumuzun kabusu olan bitlerden az çekmedik doğrusu. böyle bir durumla tekrar karşılaşıldığında ne yapmamız gerektiğini bilmemiz iyi oldu 🙂

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder