Bikini Üstü Nasıl İşlenir?

Bu şık ve yaza merhaba diyen bikini üstü projesinde 290 metrelik 1 tane yumak ile 3. 25 ve 3.50 mili metrelik işleme tığları kullanılmıştır.

Bikini Üstü Nasıl İşlenir?

Adım Adım Anlatım

Adım 1: Göğüs/Sütyen Kısmı

Toplamda 19 tane zincir çekin.

Bikini Sıra 1: (Düz Taraf) Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 16 tane tekli kroşe işleyin, son zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. İşlemeyi diğer tarafa çevirmeyin. Zincirin diğer ilmeklerini kullanın. Sıra sonuna kadar tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bikini Sıra 2: (Ters Taraf) Sıra 2 ve tüm çift sıraları; Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, ters tekli kroşeyi sıra sonuna kadar işleyin. Sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bikini Sıra 3: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 16 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 16 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 5: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 18 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 18 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 7: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 20 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 20 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 9: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 22 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 22 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 11: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 24 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 24 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 13: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 26 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 26 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 15: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin, 28 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, 1 zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 28 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bikini Sıra 16: Bu sırayı sıra 2 ile aynı şekilde işleyin.

Bikini İlki gibi ikinci südyen yani göğüs kısmını işleyin.

Bikini Adım 2: Vücut
İlk südyen kısmının sonunda 16. sırada 80 tane zincir çekin ama daha küçük bir tığ ile. Sonra ikinci südyen kısmının altında 32 tane tekli kroşe işleyin. Böylece 154 tane ya da 14 zincir ve katlarında zinciriniz olacak. Bu şekilde en az 2 sıra daha tekli kroşe işlemesi yapın.

Adım 3: Model
Sıra 1: 3 zincir çekin, aynı zincire 3 tane çift kroşe işleyin, (3 zincir çekin, 6 zincir atlayın, 1 tekli kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 6 zincir atlayın, 7 çift kroşe aynı zincire işleyin) ve sıra sonuna kadar 3 zincir çekin, 6 zincir atlayın, 1 tekli kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 6 zincir atlayın, 3 çift kroşe aynı zincire işleyin. Daha sonra başlangıç noktasından üçüncü zincire tığı kaydırın.

Sıra 2: 4 zincir çekin, (1 tane çift kroşe işleyin, 1 zincir çekin) x2, 1 tane çift kroşe işleyin, (3 zincir atlayın, (aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, 1 pikot/küme işleme yapın, 1 tane çift kroşe işleyin) 3 zincir atlayın, (1 tane çift kroşe işleyin, 1 zincir çekin) x6, 1 tane çift kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar (aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, 1 pikot/küme işleme yapın, 1 tane çift kroşe işleyin) 3 zincir atlayın, (1 tane çift kroşe işleyin, 1 zincir çekin) x3 ve üçüncü zincire tığı kaydırın.

Bikini Sıra 3: Zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin, (3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin)x2, (5 zincir çekin, kemerdeki ilk 2 çift kroşenin ortasına 1 tane tekli kroşe işleyin, (3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin)x5 ve sıra sonuna kadar 5 zincir çekin, kemerdeki ilk 2 çift kroşenin ortasına 1 tane tekli kroşe işleyin, (3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin)x2, zincir çekin ve sıradaki ilk zincire 1 tane çift kroşe işleyin.

Sıra 4: (3 zincir çekin, kemerdeki yedi zincirden üçüncüsüne zincire 7 tane çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin, üçüncü kemerdeki ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar 3 zincir çekin, kemerdeki yedi zincirden üçüncü zincire 7 tane çift kroşe işleyin, 3 zincir çekin ve sıranın sonundaki zincire tığı kaydırın.

Sıra 5: 3 zincir çekin, (3 zincir atlayın, (1 tane çift kroşe işleyin, 1 zincir çekin) x6, 1 tane çift kroşe işleyin, 3 zincir atlayın, (aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, 1 pikot/küme işleme yapın, 1 tane çift kroşe işleyin) ve sıra sonuna kadar 3 zincir atlayın, (1 tane çift kroşe işleyin, 1 zincir çekin) x6, 1 tane çift kroşe işleyin, 3 zincir atlayın, 1 tane çift kroşe işleyin, 1 pikot/küme işleme yapın ve üçüncü zincire tığı kaydırın.

Bikini Sıra 6: Zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin, (3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin)x5, 5 zincir çekin, kemerdeki ilk 2 çift kroşenin ortasına 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar (3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin)x5 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın, zincirin altına 1 tane tekli kroşe işleyin)x5, 2 zincir çekin ve ilk zincire 1 tane üçlü kroşe işleyin.

Bikini Sıra 7: 3 zincir çekin, aynı zincire 3 tane çift kroşe işleyin, (3 zincir çekin, üçüncü kemerdeki ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 3 zincir çekin, 7 tane çift kroşeyi beşinci kemerin üçüncü zincirine işleyin ve sıra sonuna kadar 3 zincir çekin, 1 tekli kroşeyi üçüncü kemerin ikinci zincirine işleyin, 3 zincir çekin, aynı zincire 3 tane çift kroşe işleyin ve üçüncü zincire tığı kaydırın.

Modele sıra 2’den itibaren başlayın ve 1 tekrar daha yapın ama daha küçük tığ ile. İşlemeyi genişletmek için sonraki 12 sırayı daha kalın bir tığ ile işleyin.

Bikini Adım 4: Şeritler
Toplamda 80 tane zincir çekin. Bu zincirleri tığ kaydırma yöntemi ile göğüs kısmına birleştirin. Daha sonra sıra sonuna kadar tığı kaydırın ve şeridi yine tığ kaydırma yöntemi ile arka kısma ilave edin. Bir defa daha tığı kaydırıp sağlamlığından emin olun.

Şerit Kenarları: Başlangıç zincirlerinin diğer taraftaki kısımlarını kullanın. 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın ve sıra sonuna kadar tığı kaydırın.
Şeridin diğer tarafında arka ilmekleri kullanın ve . 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın ve sıra sonuna kadar tığı kaydırın.

Şeridin orta kısmındaki görüntü V şeklinde bir görüntü olmalıdır.

Adım 5: Kenarlar
Daha küçük bir tığ kullanarak kenarları tekli kroşe işleyin. Daha sonra ipi kesin ve ipi işlemeye bağlayın.

Bikini Üstü Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.