Bikini Tuniği Nasıl İşlenir?

Üst kısım uyumu için ekstra orta (71-96.5 cm), ekstra büyük (101.5-117 cm), XL large (122-157.5 cm), küçük orta beden (106.5 cm), ekstra büyük (127 cm) ve çok büyük (162.5 cm) olarak ayarlanabilir.

11 sıra = [10 cm] olarak ayarlanmıştır.

 Bikini Tuniği Nasıl İşlenir?

Bikini Tunigi

Arka Kısım İşlemesi; Önce 54 ya da 64 ya da 80 tane zincir çekin.

Bikini Tunigi

Sıra 1; Düz taraf size bakacak şekilde tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bundan sonra her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin. (53 ya da 63 ya da 78 işleme oldu.)

Bikini Tunigi

Sıra 2-3; Önce 1 tane zincir çekin ve bundan sonra her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bundan sonra aşağıdaki gibi işlemeye devam edin.

Bikini Tunigi

Sıra 1; Ters taraf size bakacak şekilde, 1 tane zincir çekin ve bundan sonra her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bikini Tunigi

Sıra 2; Önce 5 tane zincir çekin, (1 tane üçlü kroşe ve 1 zincir yerine geçiyor). Daha sonra ilk tekli kroşeyi atlayın, sonraki tekli kroşeye 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki tekli kroşeyi atlayın ve son tekli kroşeye kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Son tekli kroşeye geldiğiniz zaman 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bikini Tunigi

Sıra 3; Önce 1 tane zincir çekin ve bundan sonra her bir üçlü kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda 1 tane zincir çekin. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 4;Önce 4 tane zincir çekin (bu 1 tane üçlü kroşe yerine geçiyor) sonraki tekli kroşeye 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve son tekli kroşeye kadar 1 tane zincir çekin, sonraki tekli kroşeyi atlayın, sonraki tekli kroşeye 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna gelene dek aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bikini Tunigi

Bundan sonra son 4 sırayı işleme 78.5 ya da 84 cm olana kadar devam edin. Sırayı düz taraf size bakacak şekilde işlemeyi tamamlayın.

Sonraki 3 sıra; Önce 1 tane zincir çekin ve bundan sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde işlemeyi diğer tarafa çevirin ve işlemeyi kapayın.

Ön Kısım İşlemesi; Aynı arka işleme gibi ön tarafı da aynı şekilde işleyin.

Boyuna Şekil Verme

Bikini Tunigi

Sıra 1; Ters taraf size bakacak şekilde 1 tane zincir çekin ve bundan sonraki 16 ya da 20 ya da 27 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde işlemeyi diğer tarafa çevirin ve kalan zincirlerde işleme yapmayın.

Bikini Tunigi

Sıra 2-3; Önce 1 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde işlemeyi diğer tarafa çevirin ve işlemeyi kapayın.

Bikini Tunigi

Ters taraf size bakacak şekilde, sonraki 21 ya da 23 ya da 25 tekli kroşeyi atlayın ve sonraki tekli kroşeye tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Sonraki 3 sıra; İlk önce 1 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde işlemeyi diğer tarafa çevirin ve işlemeyi kapayın.

Bikini Tunigi

İşlemeyi Tamamlayın

Bikini Tunigi

Kol kısımlarını dikin. Yan taraflardan 20.5 cm ve yukarı kenarlardan 25.5 ya da 28 ya da 30.5 cm olarak işaretleme yapın.

Bikini Tuniği Nasıl İşlenir?


Leave a Reply