İPUÇLARIM

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Biberiye bitkisi birden çok formda bulmak ve tüketmek mümkün. En çok bilinen ve tercih edilen çay şeklinde olanıdır. Biberiye çayı hazırlamak için 1 çay kaşığı kadar biberiye yapraklarını (kurutulmuş) bir fincan suya atıp kaynatmanız yeterli olacaktır. Bu sayede hem biberiyenin içerisindeki vitaminlerden ve antioksidanlardan faydalanacaksınız.  Çayın çok daha iyi demlenmesi için yaklaşık 10 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşin üzerinden alıp yaklaşık 10 dakika kadar dinlenmeye alın. Bu esnada demliğin kapağı kapalı olsun. Kendi kendine 10 dakika boyunca dinlensin. 10 dakika süre zarfının sonunda çayı içebilirsiniz.

Dilerseniz tatlandırma amaçlı olarak içerisine bir miktar organik bal ekleyebilirsiniz. (Sahte ballara dikkat edelim. Piyasada yer alan bir çok bal ürünü sahte. Özellikle televizyonlarda gördüğünüz 1 değil, 2 değil, 3 değil gibisinden bas bas bağıran reklamlar, polen hediye ediyoruz, şu kadar bal veriyoruz diyenler tamamen yalan. Açık açık konuşmak gerekirse sattıkları ürün bal hariç her şeye benziyor. Gerçek balı ayırt edebilmek, tanıyabilmek için “3-5 Kavanoz Bal 100 TL İse Sahtedir! Gerçek Bal Nasıl Olur?” ve “Bal şekerlenirse ne yapılır, Doğal bal nasıl anlaşılır?” adlı konularımıza göz atabilirsiniz.)

Tavsiye edilen tüketim miktarı günlük 2 bardaktır. Daha fazla tüketmeniz önerilmez. Biberiye çayı kabızlık ve hazımsızlık problemlerinize iyi gelecektir. Ayrıca biberiye bitkisinin faydalarına göz atmak, nelere iyi geldiğini öğrenmek isterseniz “Biberiye Çayının Faydaları Nedir?” başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.