İPUÇLARIM

Beyaz Eşyalardaki Çizikler Nasıl Giderilir?

Beyaz Eşyalardaki Çizikler Nasıl Giderilir?

İhsan Ayhan Bey “Çelik çiziği nasıl giderilir?” diye sordu ve sorunu bu şekilde dile getirmiş. “Tamirat sırasında buzdolabının metal kısmına sert cisim çarptı çizik oluştu nasıl giderebilirim” İhsan bey gibi sizde sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Beyaz eşyalar evlerimizin en vazgeçilmez eşyalarıdır ve hanımların da en büyük yardımcılarıdır. Zaman zaman çarpma ya da sürtünme hareketlerinden ötürü buzdolaplarımızda, çamaşır ya da bulaşık makinelerimizde çizikler oluşur. Bu çizikler hem hoş görünmez hem de eğer derinse zaman içinde paslanmaya sebebiyet verebilir.
Bugün sizlere beyaz eşya çiziklerini kapatmak için neler yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Çeliklerdeki çiziklere iyi gelecek öneriler;

Sizlere önerimiz büyük marketlerin otomobil bölümlerine uğrayıp arabalar için satılmakta olan çizik kapatıcılardan almanızdır. Bu ürünler kalem ya da küçük bir fırçayla birlikte tüp içerisinde satılmaktadır. Ürünü uyguladığınız zaman çiziğin kolayca yok olduğunu göreceksiniz. Derin çizikler içinse, ürünün üzerindeki kullanma talimatını uygulayarak bir kaç kez işlem yapmanız gerekebilir.

İsmine halen “beyaz eşya “ demekle birlikte günümüzde bu eşyaların renklileri de artık mevcut. En güzellerinden bir tanesi de siyah parlak eşyalar. Modern mutfaklarda gerçekten çok şık ve elegan duran bu ürünler de çiziklerden nasibini alabiliyor. Böylesi durumlarda imdada yine marketlerin otomobil reyonları yetişiyor. Bu reyonlardan alacağınız pasta cila ile üründeki çizikler tarihe karışacaktır. Bu sayede çizilmiş buzdolabı kapaklarınız pırıl pırıl ve ilk günkü gibi olacaktır.

Çizik ve leke miktarını azaltabilmek için de sizlere buzdolaplarındaki magnetlerin sayısını azaltmanızı tavsiye ediyoruz. Magnetler zaman içerisinde bolca çizik ve lekeye sebep olabiliyor.
Sayılarını azaltmanız bile çiziklerden kurtulmanızı sağlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. serksn dedi ki:

    inox modellerde de işe yararmı

  2. Berra dedi ki:

    Bilgi çok işime yaradı teşekkürler. kızım tellemiş ocagı bir bölümü çok kötü görüntü deneyecegim. 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.