Beyaz Eşya Temizliği Nasıl Yapılır?

Beyaz Eşya Temizliği Nasıl Yapılır?

Beyaz eşya temizliği yazımıza buzdolabı temizliği ile başlıyoruz. Buzdolabını temiz tutmak istiyorsanız o zaman dolabın içinde kalan kullanılmayıp sadece atılmayı bekleyen yiyeceklerin tamamen dolaptan çıkarılmış olmasına dikkat edin. Bundan emin olmak için buzdolabınızı her hafta düzenli olarak kontrol edip gereksiz tüm besinleri çıkartın.

Buzdolabını temizlerken dış yüzeyi sadece arap sabunu yardımı ile güzelce silebilirsiniz. Buzdolabınızın dış yüzeyinde kesinlikle sert fırça ya da sert süngerler kullanmayın.

Buzdolabı temizliği yaptığınız zaman genelde dış yüzeyini ve iç yüzeyini temizlediğiniz gibi buzdolabının alt ve arka tarafını da temizlemeyi unutmayın.
Eğer nofrost bir buzdolabına sahipseniz mutlaka buzdolabınızı yılda 2 defa fişten çekin ve komple bir temizlik yapın.

Beyaz Eşya Temizliği

Fırın; Fırını temiz tutmak için her kullanım sonrasında fırın tamamen soğumadan fırının iç kısmını silin. Eğer mümkünse biraz karbonat kullanın. Yılda en az 4 defa belli aralıklar ile fırının iç malzemelerini de çıkartıp temizleyin.

Ocak; Ocağınızı her zaman ki gibi temizledikten sonra eğer varsa temiz bir kâğıt yardımı ile ocağınızı güzelce parlatabilirsiniz. Eğer ocağın üzerinde inatçı ve kurumuş yap lekesi var ise o zaman bu lekeleri tuz ve karbonat karışımı ile temizleyebilirsiniz.

Mikrodalga; Eğer mikrodalga fırınınıza gerekli bakımı ve özeni gösterirseniz o zaman fırınınız çok uzun bir süre boyunca ve sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Fırınınızın sadece dış ve iç kısmı değil iç tavan kısmını ve fırın tepsisini de çok iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir.

Mikrodalga fırınınızı temizledikten sonra çok daha uzun bir süre boyunca temiz tutmak istiyorsanız o zaman içerisinde yemeklerinizi ısıtırken yemeğin üzerine dayanıklı bir cam kapak kapatın. Bu sayede hem yemek çok daha kısa bir sürede ısınacak hem de ısınan yemek mikrodalga fırının içerisinde dört bir yana sıçramayacaktır.

Mikrodalga fırın temizliğinde kesinlikle kimyasal temizle4me ürünleri kullanmayın. Sadece sabunlu su ile fırının iç kısmını kapak kısmını temiz ve yumuşak dokulu bir bez yardımı ile iyice silin.

Katı meyve sıkacağı; Meyve sıkacağını temizlemek için sadece diş fırçası kullanabilirsiniz. Yine kimyasal ürünlerden uzak durmanız gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder