İPUÇLARIM

Bebeklerde sivrisinek şişliğine ne iyi gelir?

Bebeklerde sivrisinek şişliğine ne iyi gelir?

Cansu Hanım tarafından bize sorulan sorunun cevabıdır. Sizde Cansu Hanım gibi sorularınızı bize sormak isterseniz Soru Cevap bölümümden bize ulaşabilirsiniz.
Cansu Hanım demiş ki ; ’’Oğlum 15 aylık sinek ısırdı kulak ve göz kapağı şişti. Elide öyle sanki hafif ateşi var ne yapmalıyım?’’
Cansu Hanım size ilk tavsiyemiz mutlaka kendi çocuk doktorunuza danışmanız olacaktır. Doktorunuza Stilex adlı jel ilacını kullanıp kullanamayacağınızı da sorunuz. Onun dışında Sivrisinek kaşıntılarına iyi gelen doğal yöntemleri anlatan konumuza da buradan bakabilirsiniz.

Sivrisinekten nasıl korunabiliriz?

  • Bebeğinizin yatağında mutlaka cibinlik kullanın.
  • Tüm pencere kapı gibi girişlere tel taktırmayı deneyebilirsiniz.
  • Bebeklere zararlı olmayan bitkisel sinek kovucu kullanınız. Bitki özlü sinek kovarlar var piyasada, Eczacıbaşı-Defans ya da Euphia markalılar.

Bebeklerdeki sivrisinek şişmelerine ne iyi gelir?

Cansu Hanım size önerim Stilex jel ilacı kullanmanız olacaktır. Benim oğlum 4 yaşında yaklaşık 2 yıldır sorunsuz şekilde bu ilacı kullanıyorum. Bir yan etkisini görmedim, ama sizde görmeyeceksiniz anlamına gelmez. Stilex jel reçeteli olarak satılan bir ilaç olduğu için doktorunuza danıştıktan sonra kullanabilirsiniz.
Sivrisinek şişlikleri dışında Stilex ilacını, güneş yanıkları, böcek sokmaları, ürtiker (kurdeşen), kaşıntı ve birinci derece (hafif) yanıklarda da kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.