Bebek Yeleği Nasıl İşlenir? (Yeni Doğan)

Bu şık ve kolay bebek yeleğini işlemek için kalın bir yün tığı kullanın ve ayrıca bebek yününe de ihtiyacınız var.

Yeni Doğan Bebek Yeleği

Bebek yeleğine 16 tane zincir çekerek başlayın.

bebek yelegi 1Sıra 1: Tığ tarafından aşağıya doğru 4. zincire 1 tane çift kroşe işleyin. Sonrasındaki 3 zincire de birer tane çift kroşe işleyin.

Sonraki zincirin içerisine 3 tane çift kroşe işleyin. Sonraki 5 zincire birer tane çift kroşe işleyin.

Sonraki zincirin içerisine yani aynı zincirin içine 3 tane çift kroşe işleyin. Sonraki 10 zincire birer tane çift kroşe işleyin.

Sonraki zincirin içerisine 3 tane çift kroşe işleyin ve sonraki 5 zincire birer tane çift kroşe işleyin.

Yine aynı şekilde sonraki zincirin içerisine 3 tane çift kroşe işleyin ve sonraki 5 zincire birer tane çift kroşe işleyin.

Daha sonra 2 tane zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin.

bebek yelegi 2Sıra 2, 3, 4 ve 5: Aynı dönüş zincirinin içerisine 1 tane çift kroşe işleyin, ilk 3 kroşelik alana kadar çift kroşe işlemeye devam edin. 3 kroşelik zincire geldiğinizde 3 kroşelik zincirin içerisine 3 tane çift kroşe işleyin. Diğer 3 çift kroşelik zincire gelene dek birer tane çift kroşeyi her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. Tüm sırayı yukarıdaki gibi üçlü gruplara gelene kadar birer tane üçlü gruba gelince de 3 tane çift kroşe işleyerek sırayı tamamlayın.

bebek yelegi 3Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin.

bebek yelegi 4Sıra 6: İlk üçlü kısma gelene kadar çift kroşe işlemeye devam edin. Sonra 4 zincir çekin 3’lü çift kroşelik alanı atlayın, sonraki üçlü kroşelik alana kadar çift kroşe işlemeye devam edin. Sonraki üçlü alana geldiğinizde üçlü alanı atlayın 4 zincir çekin ve yine yanı şekilde sonraki üçlü kroşelik alana kadar çift kroşe işleyin. Aynı şekilde tüm sırayı tamamlayın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 7: Tüm çift kroşelik alanlara birer tane çift kroşe işleyin ve sıra sonunda 2 tane zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 8-15: Yine sıra sekizde olduğu gibi 15. sıraya kadar tüm çift kroşelik alanlara birer tane çift kroşe işleyin ve sıra sonunda 2 tane zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 15’in sonunda 1 zincir çekin ve her bir zincire 2 tane tekli kroşe işleyerek yeleğin ön kısmını tamamlayın. Bu sırada tığı işledikçe istediğiniz kadar düğme iliğini de işleyin. Düğme iliği için tekli kroşe, 3 zincir ve yenide tekli kroşe ilmiğini uygulayın.

bebek yelegi 5Son zincire 3 tane tekli kroşe işleyin, boyun bölgesine tekli kroşe, boyun kısmının son zincirine de 3 tane tekli kroşe, yeleğin alt tarafına 2 tane her bir zincire tekli kroşe işleyin, son zincire ve yeleğin alt kısmına 3 tane tekli kroşe işleyin, son zincire 2 tane tekli kroşe işleyin ve ilik zincir ile birleştirin.

bebek yelegi 6Kollar: Kol deliği ile orta zinciri birleştirin ve tün zincirlere çift kroşe işleyin. Kollar için 8 sıra çift kroşe işleyerek devam edin ve 9. sırada sadece tüm sırayı tekli kroşe işleyerek tamamlayın.

Üst kenara, boynun üst kısmına 3 ya da 4. zincire ipi ekleyin.3 tane zincir çekin, diğer kenara gelene kadar her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin.

Üç tane zincir çekin tığ işini diğer tarafa çevirin, 9 sıra boyunca çift kroşe işlemeye devam edin. 9 sıra sonunda ipi kesin.

Yeleği iç taraftan dış tarafa çevirin. Dikdörtgenin üst kenarlarını dikin.

İngilizce Video İle Anlatım 1

İngilizce Video İle Anlatım 2

 


Leave a Reply