Baykuş Şapkası Nasıl İşlenir?

Kemik rengi ip ile 4,25 mili metrelik işleme tığı, 12 tane düğme, yün iğnesi ve makasa bu şık şapkayı işlemek için ihtiyacınız var.

Baykuş Şapkası Nasıl İşlenir?

Şapka İşlemesi; İşlemeye 3 tane zincir çekerek başlayın.

baykus sapkasi

Sıra 1; Tığ tarafından üçüncü zincire 12 tane çift kroşe işlemesi yapın ve daha sonra ilk çift kroşeye tığı kaydırın. 2 tane zincir çekin. (Şu anda 12 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

baykus sapkasi

Sıra 2; Her bir zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın ve daha sonra ilk çift kroşeye tığı kaydırın. 2 tane zincir çekin. (Şu anda 24 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

baykus sapkasi

Sıra 3; (Sonraki zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 24 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

baykus sapkasi

Sıra 4; (Sonraki zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 48 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Eğer bebek için bu şapkayı hazırlamak istiyorsanız o zaman hemen kablo işlemenin ilk sırasına geçin.

Sıra 5; (Sonraki zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 60 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Eğer çocuk için bu şapkayı hazırlamak istiyorsanız o zaman hemen kablo işlemenin ilk sırasına geçin.

baykus sapkasi

Sıra 6; (Sonraki zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 72 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

baykus sapkasi

Sıra 7; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yaparak sırayı tamamlayın. Sıra sonunda ilk çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 72 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Eğer yetişkin için bu şapkayı hazırlamak istiyorsanız o zaman hemen kablo işlemenin ilk sırasına geçin.

Baykuş İçin Kablo İşlemesi

baykus sapkasi

Sıra 1; İlk 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincirin ön ilmeklerinden 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıranın sonuna geldiğinizde son 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekin.

baykus sapkasi

Sıra 2; İlk 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki 2 zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, atlamış olduğunuz 2 zincire ön ilmeklerden üçlü kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki 2 zincirin ön ilmeklerinden üçlü kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıranın sonuna geldiğinizde son 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekin.

baykus sapkasi

Sıra 3; İlk 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 8 zincirin ön ilmeklerinden çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıranın sonuna geldiğinizde son 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekin.

Sıra 4; Bu sırayı sıra 3 ile aynı şekilde işleyin.

Sıra 5; İlk 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki 2 zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, atlamış olduğunuz 2 zincire ön ilmeklerden üçlü kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki 2 zincirin ön ilmeklerinden üçlü kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıranın sonuna geldiğinizde son 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekin.

Sıra 6-8; Bu sıraları, sıra 3 ile aynı şekilde işleyin.

baykus sapkasi

Sıra 9; İlk 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki 2 zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, atlamış olduğunuz 2 zincire ön ilmeklerden üçlü kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki 2 zincirin ön ilmeklerinden üçlü kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) ve bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıranın sonuna geldiğinizde son 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekin.

Sıra 10; İlk 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (sonraki 3 zincirin ön ilmeklerinden 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıranın sonuna geldiğinizde son 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekin. Sıranın sonuna geldiğinizde son 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekin.

Sıra 11-12; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın.

baykus sapkasi

Tüm ölçüler için son sırayı her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yaparak tamamlayın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Baykuş Şapkası Nasıl İşlenir?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.