Bayan Atkısı Nasıl Örülür? Parmaklık Modeli

Bayan Atkısı Nasıl Örülür? Parmaklık Modeli

Bu atkı modelimiz oldukça basit ve hızlı bir şekilde örülen bir atkı modelidir. Bu atkı modelimizde 25 ilmek artı 3 ilmek esas alınmaktadır.

Bu atkı modelinde parmaklık şekli esas alınmaktadır. Bu yüzden bu atkı modelini ya kış ayarlının başladığı bu dönemlerde ya da çok fazla üşümeyenler için örmenizi tavsiye ediyoruz.

Her ne kadar bu atkı modeli sıcak tutsa da parmaklık delikleri olduğu için mutlaka rüzgârı ve soğuğu diğer atkı modellerine göre daha fazla geçirecektir. Bu yüzden sıcağı fazla sevmeyenler ya da yeni bir model atkım olsun diyenler bu atkı modelini örebilirler.

Parmaklık Modeli Bayan Atkısı

25 artı 3 ilmek dizerek atkıya başlıyoruz.

bayan atki 1Sıra 1: İlk sırayı tamamen düz olarak örün ve şişi ters tarafa çevirin.
Sıra 2: İkinci ve tüm çift sıraları ters olarak örün.

bayan atki 2Sıra 3: İlk ilmeği düz olarak örün, sağdaki şişe ip atın ve sonraki üç ilmeği düz olarak örün. Sağ taraftaki şişte duran üçüncü ilmeği öndeki iki ilmekten aşırtıp iki ilmek azaltın. Sonra yeniden sağdaki şişe ip atıp 3 tane düz olarak ördükten sonra yeniden aynı şekilde 2 azaltın ve bu şekilde tüm sırayı aynı adımları tekrarlayarak örün.

Sıra 4: Çift sıra olduğu için ters olarak örülecek ve tüm çift sıralar sıra iki ve bu sırada olduğu gibi ters olarak örülecek.

bayan atki 3Sıra 5: İlk 3 ilmeği düz olarak örün, sonra sıra üçteki gibi iki ilmek azaltın ve sonra sağ taraftaki şişe ip atın ve yeniden üç ilmek daha düz olarak örün. Aynı şekilde adımları tekrarlayın ve sonda kalan bir ilmeği ise yine düz olarak örün.

Bundan sonra ikinci sıradan başlayarak beşinci sıraya kadar atkınız istediğiniz uzunluğa gelene kadar atkınızı örmeye devam edin.

Atkınız istediğiniz uzunluğa gelince ilmekleri kapatın.

Bu atkı modeli genellikle çok uzun örülen bir modeldir. Parmaklıkları olduğu için boyna 3 ya da 4 defa sarılan bir atkı modelidir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder